HotSpot Sıcaklığını Nasıl Düşürürüz?

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
işlemcinin fanlarının yukarıya doğru üflemesi gerekirki ısınan hava hemen tahliye olsun. Ekran kartına doğru vermiş olman orayı boğar haliyle.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hocam zaten ekran kartınız ısınmıyorki bağlantı yeri ısınıyor o da normal bir şey her kullanıcıda hotspot yüksek oluyordur.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hotspot olayına çok takılmayın hocam hepimiz genel ısıyı ölçüyoruz sonuçta ve hepimizin hotspot sıcaklık değerleri daha yüksek

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam zaten ekran kartınız ısınmıyorki bağlantı yeri ısınıyor o da normal bir şey her kullanıcıda hotspot yüksek oluyordur.
Doğru söylüyorsun ama 75 derecedeki kart 110 oluyor o garibime gidiyor kusura bakmayın ısrar ediyormuş gibi oluyorum ama korkuyorum doğal olarak.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
IMG_20220720_132808.jpg

Parçalarım bunlar eğer olmazsa artık kasa değiştireceğim çünkü soğutucu üst e sığmıyor.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hocam bu normal bir durum. 75 Derece kartın sıcaklığı , 110 ise bağlantı yeri , orası eğer ısındığında zararlı olsaydı kart falan zaten alev alırdı yada kendini kapatırdı.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Acaba ön fanları iptal edip soğutucuyu taksam kabloyu altıdan geçirsem üste de 3 tane fan mı koysam? Kasam Raijintek Ponos MS
Sıvı soğutma kullanmadığım için havalandırma konusunda hangisi verimli olur bilmiyorum hocam yanlış yönlendirmek istemem, imkan varsa farklı bir sirkülasyon konusunda buna da çözüm arayabilirsiniz parçalar modeller yazılır bilen hocalarım yardımcı olur

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam bu normal bir durum. 75 Derece kartın sıcaklığı , 110 ise bağlantı yeri , orası eğer ısındığında zararlı olsaydı kart falan zaten alev alırdı yada kendini kapatırdı.
Uzun vade de sıkıntı olmaz mı bana yani? Yoksa önümüzdeki ay kasa değiştireceğim. Değiştirin derseniz Önerebileceginiz geniş bir kasa var mı benim soğutucuyu çoğu kasa uyumsuz da

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Uzun vade de sıkıntı olmaz mı bana yani? Yoksa önümüzdeki ay kasa değiştireceğim. Değiştirin derseniz Önerebileceginiz geniş bir kasa var mı benim soğutucuyu çoğu kasa uyumsuz da
Yok hocam bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum, kasa için bütçe belirtirseniz daha sağlıklı öneriler gelecektir

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Olacağını sanmıyorum çünkü her şey genelde standart oluyor ve verileri vermişler destekliyorsa her hali düşünülüp ona göre tasarlanmıştır.
IMG_20220720_213548.jpg

Kasanın içi böyle ( yan çekildi ). Sorun olan kısım ise ramların altında anakart çıkıntısı var eğer onda da aynı şey olursa boşa almış olurum. Yüksek ihtimal haftaya almış olurum o kasayı.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Ram lerin altında çıkıntı dediğiniz kısım kablolamaların yapılması için bırakılan boşluk değil mi ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ekli dosyayı görüntüle 4149
Kasanın içi böyle ( yan çekildi ). Sorun olan kısım ise ramların altında anakart çıkıntısı var eğer onda da aynı şey olursa boşa almış olurum. Yüksek ihtimal haftaya almış olurum o kasayı.
Haftaya indirim bitebilir ama yapacak bir şey yok yetişemezseniz alternatif model bakarız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri