HotSpot Sıcaklığını Nasıl Düşürürüz?

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Ram lerin altında çıkıntı dediğiniz kısım kablolamaların yapılması için bırakılan boşluk değil mi ?
Yok anakart Yuvarlak parçaları bulunuyor o taraflard.
Haftaya indirim bitebilir ama yapacak bir şey yok yetişemezseniz alternatif model bakarız.
Yetişemessem dediğim gibi ilk kendi kasamin ön fanlarını kaldırıp soğutucumu takicam kalbolari da alttan alicam üste de 3 fan takicam

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Yok anakart Yuvarlak parçaları bulunuyor o taraflard.

Yetişemessem dediğim gibi ilk kendi kasamin ön fanlarını kaldırıp soğutucumu takicam kalbolari da alttan alicam üste de 3 fan takicam
Kafanıza nasıl yatiyorsa hocam, aşırı problem olacak bir durum yok, tercih sizin :)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Gönderdiğiniz kasa ile bu kasa aynı değil mi? Sadece siyahı yoksa gönderdiğiniz kasanın Bir özelliği var mı
Fanlar RGB değil gibi gördüm hocam siyah modelde, kalite yine aynıdır ama görüntü farklı anladığım kadarıyla

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
P500A kasasının uyumsuz olduğu bir AIO yani kapalı devre hazır sıvı soğutucu bir ürün yok piyasada. Aynı kasanın sabah beyaz renk ama ARGB fanlısı 2300 TL küsürdü indirimdeydi yani.

Birde kasayı neden değiştiriyorsunuz? Kasanız bildiğim MESH panele sahipti.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
P500A kasasının uyumsuz olduğu bir AIO yani kapalı devre hazır sıvı soğutucu bir ürün yok piyasada. Aynı kasanın sabah beyaz renk ama ARGB fanlısı 2300 TL küsürdü indirimdeydi yani.

Birde kasayı neden değiştiriyorsunuz? Kasanız bildiğim MESH panele sahipti.
Soğutucum üst e sığmıyor anakart etkiliyor fan takamiyorum soğutucu kablosu engelliyor bu sefer de. Geniş bir kasa alıp güzel bir sirkülasyon yapacağım.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
P500A ARGB beyaz modelini Inventus sitesinde kaçırmayın o halde. Ortalama 3500 TL üzerine çıkacak fiyat indirim bitince.
1660090509734.png

Hocam voltaj % sini 100 den 90 a çektim 1 saattir oynuyorum sonuç bu ? Ben kartımı 100% kullanamayacak mıyım sırf ısı yüzünden ? Böyle voltaj düşürmem bilgisayarıma veya ekran kartıma zarar verir mi ? Cyberpunk 2077 2K Ultra ayarlarda oyun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ekli dosyayı görüntüle 4175

Hocam voltaj % sini 100 den 90 a çektim 1 saattir oynuyorum sonuç bu ? Ben kartımı 100% kullanamayacak mıyım sırf ısı yüzünden ? Böyle voltaj düşürmem bilgisayarıma veya ekran kartıma zarar verir mi ? Cyberpunk 2077 2K Ultra ayarlarda oyun.
Bu vb. kart olan pek çok sistem önerdim kart ama bu kadar takılanı görmedim şu forumda sizden başka bu duruma. :)

Eğer çok şikayetçiyseniz satın kartı NVIDIA alın. Açıkçası bu yaşadığınız bir sorun değil geneli böyle bu kartların ve siz çözmeye çalışıyorsunuz. %100 tatmin olacak bir sonuca ulaşamayacaksınız.

Sadece durumu açıkladım yanlış anlayın.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Bu vb. kart olan pek çok sistem önerdim kart ama bu kadar takılanı görmedim şu forumda sizden başka bu duruma. :)

Eğer çok şikayetçiyseniz satın kartı NVIDIA alın. Açıkçası bu yaşadığınız bir sorun değil geneli böyle bu kartların ve siz çözmeye çalışıyorsunuz. %100 tatmin olacak bir sonuca ulaşamayacaksınız.

Sadece durumu açıkladım yanlış anlayın.
Teşekkürler açıklama için. MSI yetkili servislerini aradım ve bu ısının anormal bir durum olduğunu ve geri getirmemi söylediler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Teşekkürler açıklama için. MSI yetkili servislerini aradım ve bu ısının anormal bir durum olduğunu ve geri getirmemi söylediler.
Hot spot sıcaklığı olduğunu söylediniz değil mi? Eğer adamlar GPU sıcaklığı olarak anladılarsa size kartı aynı şekilde geri yollarlar bilginiz olsun.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hot spot sıcaklığı olduğunu söylediniz değil mi? Eğer adamlar GPU sıcaklığı olarak anladılarsa size kartı aynı şekilde geri yollarlar bilginiz olsun.
Üzerine basa basa söyledim . Normal sıcaklığı 75 lerde dolaşıyor HotSpot sıcaklığı 110 dediğim de adam bile şaşırdı. 2 haftalık ürün dediğim de Mecidiyeköy şubesine getirmemi rica ettiler. Şöyle söyledi " Ürününüz anormal bir sıcaklık derecesinde garantiye getirin biz gözlemliyelim". Ben de inşAllah cuma veya pazartesi günü garantiye vereceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Üzerine basa basa söyledim . Normal sıcaklığı 75 lerde dolaşıyor HotSpot sıcaklığı 110 dediğim de adam bile şaşırdı. 2 haftalık ürün dediğim de Mecidiyeköy şubesine getirmemi rica ettiler. Şöyle söyledi " Ürününüz anormal bir sıcaklık derecesinde garantiye getirin biz gözlemliyelim". Ben de inşAllah cuma veya pazartesi günü garantiye vereceğim.
Demek ki MSI markası ona bir ayar çekmiş piyasanın aksine ve o yüzden iyi değil dediler. Umarım çözerler.

KS

TFCrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Demek ki MSI markası ona bir ayar çekmiş piyasanın aksine ve o yüzden iyi değil dediler. Umarım çözerler.
MSI bu 6000 serisinde en tepe soğutma modellerinden biriymiş. Adamlar o kadar sıcağını beklemiyordu heralde. Dedim UV yapıyorum bu sefer de wattman hatası yiyorum dedim sorun olduğunu söyleyip işte geri çağırdılar. Herhalde tamir edilebilirse edecekler edemezlerse sıfır ürün ile degiştirecekler. Isı ayrı dert wattman hatası çoğalmaya başladı ekran siyah, donma vb şeyler olmuyor ama oyunu kapatıp ayarları sıfırlıyor. Tüm kart hatalarının bilgisini verdim adamlara.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri