Instagram Hayalet Ekran Sorunu

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Daha önce Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyodum ve beyaz ekranda bir şey fark ettim. Hangi uygulamaya girersem gireyim beyaz ekrandayken arkada Instagram anasayfası hayalet ekran olarak orada duruyordu.

Şuan Oppo Reno 4 Lite kullanıyorum. Telefonu alalı 1 yılı geçti ve yine fark ettim ki bu telefonda da beyaz ekranda arkada Instagram ana sayfa lekesi var. Şimdi telefonda sadece Instagram kullanmıyorum neden 2 farklı telefonda da Instagram lekesi kalıyor bu uygulama kaynaklı mı acaba ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
AMOLED(OLED) ekranlarda uzun süreli açık kalan uygulamalarda panel LED sistemi yanıyor ve o açık uygulamadaki sabit kalan LOGO vs. şeyler ekranda iz bırakıyor. Buna AMOLED(OLED) yanığı deniyor. 2 telefonda Super AMOLED ekran kullanıyor bu yüzden sorun ortak. Panel odaklı bir sorun yani başka bir şeyle akalası yok.

cevikyusuf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
106
Daha önce Samsung Galaxy S7 edge kullanıyodum ve beyaz ekranda bişey farkettim. Hangi uygulamaya girersem gireyim beyaz ekrandayken arkada Instagram anasayfası hayalet ekran olarak orada duruyordu.
Şuan oppo reno 4 lite kullanıyorum. Telefonu alalı 1 yılı geçti ve yine farkettim ki bu telefonda da beyaz ekranda arkada Instagram ana sayfa lekesi var.
Şimdi telefonda sadece Instagram kullanmıyorum neden 2 farklı telefonda da Instagram lekesi kalıyor bu uygulama kaynaklı mı acaba ?
Benim redmi note 7 de de oluyordu hocam uygulama ile alakalı değil panel le alakalı garantili ise servis dergiştiryor diye biliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Benim redmi note 7 de de oluyordu hocam uygulama ile alakalı değil panel le alakalı garantili ise servis dergiştiryor diye biliyorum
Redmi Note 7 ürününde olması pek olası değil. OLED ekranlarda her piksel kendi ışığını üretir bu yüzden ekranda sabit bir şey kaldığında o piksel sürekli aynı ışık ve rengi yaktığı için bu sorun oluyor panelde. Redmi Note 7 ürününde kullanılan panel IPS LCD panel ki bu panel türünde OLED gibi kendi pikselini aydınlatan bir yapı yok. OLED yanığı denilen şey bu panel türünde yaşanan bir şey değil. Sizin cihazda IPS panele özel farklı bir sıkıntı vardır büyük ihtimalle.

cevikyusuf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
106
Redmi Note 7 ürününde olması pek olası değil. OLED ekranlarda her piksel kendi ışığını üretir bu yüzden ekranda sabit bir şey kaldığında o piksel sürekli aynı ışık ve rengi yaktığı için bu sorun oluyor panelde. Redmi Note 7 ürününde kullanılan panel IPS LCD panel ki bu panel türünde OLED gibi kendi pikselini aydınlatan bir yapı yok. OLED yanığı denilen şey bu panel türünde yaşanan bir şey değil. Sizin cihazda IPS panele özel farklı bir sıkıntı vardır büyük ihtimalle.
Hepsinde olmuyordu hocam Tianma panelli cihazlarda oluyordu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri