İntel i3 12100 İşlemci İle Solidwork Çalışır Mı?

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Merhabalar,

İşlemcim i3 12100 fakat solidworks 2016 bir süre çalıştıktan sonra takılıyor. acaba ekran kartı olmadığı için mi bunu yapıyor?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,193
Büyük ihtimalle ekran kartı olmadığı için bu sorun olabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
peki bu performans sorununu ekran kartı ile çözebilir miyim?
Zaten sorun genel olarak GPU gücünden ortaya çıkıyor burada. UHD 730 GPU birimi var 12100 içinde. Solidworks yazılımı genel olarak CPU yani işlemci ve RAM yani bellek kullanan bir yazılımdır. Genel olarak GPU ihtiyacı çok yoktur ama yaptığınız işe bağlı olarak genel anlamda GPU gücü gerektirdiği durumlar olabiliyor. Özetle çalışır ama performans odaklı bir sorun olursa GPU odaklı yetersizliktendir bilin.

KS

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Zaten sorun genel olarak GPU gücünden ortaya çıkıyor burada. UHD 730 GPU birimi var 12100 içinde. Solidworks yazılımı genel olarak CPU yani işlemci ve RAM yani bellek kullanan bir yazılımdır. Genel olarak GPU ihtiyacı çok yoktur ama yaptığınız işe bağlı olarak genel anlamda GPU gücü gerektirdiği durumlar olabiliyor. Özetle çalışır ama performans odaklı bir sorun olursa GPU odaklı yetersizliktendir bilin.
Genel olarak baktığımda cad ve solid programları genellikle tek çekirdek gücü ile çalıştıklarını ve render işlerinde çoklu çekirdeğe ihtiyaç duyduğunu yazmışlar ve i3 işlemci de 16 gb 3200 ram var ve bana kalkıp çalışmıyor deyince ilkte şaşırmıştım araştırdım win 11 de tam destekli çalışmayabilir denilmiş. fakat meğer ise çalışıyor ama bir süre sonra işlem çoğalınca tıkanma oluşuyormuş. bende baktım biraz da ekran kartı quadro serisi veya dengi bi ekran kartı olması gerektiği yazılmış.
GPU alınca sorunumuz çözülmüş olur mu yine de yoksa işlemci yükseltilmesi mi gerekir? Sizin öneriniz nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri