Kasamdan değişik bir ses geliyor

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba arada bir valorant oynayışımda bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor psuyu degiştirdim devam ediyor hala ve bu sorunu uzun zaman gta da rdr2 gibi tarzı agır oyunlarda böyle birşeyle karşılaşmadım yeniden başlatırken kasamdan böyle bir ses geliyor bu sesin kaynagının nerden geldigini anlarsam sorunu çözerim sesin nerden geldigini anlayamadım =

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Ritmik bi sürtme sesi geliyor die duydum ama burdan yorum yapmak zor. Yan kapağı açık şekilde bu sesi duyduğunda nerden geldiğini anlaman kolay olur. Ona göre bişey demek doğru olur. Psu değişmişssin zaten. Belki stok fan mı biyere değiyor veya başka bişey mi bilemedim

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Suyun altından kayıt alınmış gibi. Birde ritmik ses var kullanıcının dediği gibi.

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
tamamdır sorunu birdaha yaşarsam camı çıkarıcam tekrardan paylaşıcam işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum zaten eger ondan ise çok iyi denk gelir

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bu arada sorun sadece valorant oynarken kendini resetleyince o sırada çıkan bir ses psu diye düşündüm çözdüm sandım ama hala devam ediyor bu da önceden kayıt aldıgım sanırım bunda daha net ses :

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
HDD disk var mı sistemde? Eğer HDD disk varsa ondan olabilir. Yoksa fan odaklı bir sestir ki tek tek bileşenlere dikkat kesilip gerekirse fanları eliniz ile yavaşta durdurup kontrol etmeniz gerek.

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ekran kartının fanlarını durdurdum işlemciyide aynı şekilde ama ses hala gelmeye devam etti sorunun kaynagını hala bulamadım psuya bakmadım çünkü öncekindede aynı ses vardı psu degil yani

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
mesela valorant oynarken reset attıgı zaman bu ses çıkıyo o sırada ekran gidiyor ama fanlar hala çalışıyor hangi parça bunu yapar ve ben power tuşundan kapatmazsam öyle kalır yani

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
mesela valorant oynarken reset attıgı zaman bu ses çıkıyo o sırada ekran gidiyor ama fanlar hala çalışıyor hangi parça bunu yapar ve ben power tuşundan kapatmazsam öyle kalır yani
Ekran kartında yüksek seviye Coil Whine var diyeceğim ama ses ona çok benzemiyor. Ekran gidiyor dediğiniz için aklıma bu geldi.

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bende ilk coil whine dedim geçtim ama kapanırkende olmaya başladı anlamadım hangi parçadan

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Anakart üzerinde buzzer mevcut mu? Sonradan falan taktınız mı? Buzzer yada mosfet tetikleme sesi gibi fan ve hdd değilse eğer geriye bunlar geliyor aklıma

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
merhaba aklıma gene bişey geldi valorant oynarken pc önce discorda arkadaşlarımın sesi kesiliyo ondan sonra pc yavaş yavaş donuyor böyle sonra düzeliyo kendini toparlayamıyınca yeniden başlatıyor ve o videodaki sesler çıkıyo

KS

EdizY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
amd ryzen 5 2600
1660 super asus rog strix
psu msı mag a650bn
anakart gigabyte b450m s2h
adata su630 ssd
ramler corsair vengeance x2 8 ram

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Pc içinde bu sesi verebilecek toplasan 3-5 tane yer var zaten. Kapağı açık şekilde sesin geldiği yeri tak diye anlamanız lazım. Sesin geldiği yeri bulursanız daha çok yardımcı olunur

• Beğen
Reactions: MAO

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
merhaba aklıma gene bişey geldi valorant oynarken pc önce discorda arkadaşlarımın sesi kesiliyo ondan sonra pc yavaş yavaş donuyor böyle sonra düzeliyo kendini toparlayamıyınca yeniden başlatıyor ve o videodaki sesler çıkıyo
herhangi bir overclock yaptınız mı işlemci stok hızlarında mı çalışıyor?

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
benzer bir sorun buldum videoyu izleyin sesi benziyor ve gigabyte anakartların muhtemel aynı bobini kullanan serilerinde karşılaşan kullanıcılar olmuş. Anakart üzerindeki bobinlerden geliyor . Ürün garanti kapsamındaysa garantiye gönderin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri