Kullanılabilir ram

OCEANN

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
geçen gün valo oynarken ramden dolayı sürekli drop girdiğini ve oyunun çöktüğünü yazmıştım bellek azaldığı için. sanırım sorunun nedenini buldum ve yeni ram eklersem sorunun devam edeceğinden korkuyorum çünkü:

windows 8.1 single kullanıyorum ve başka forumlarda da aynı sorun var.
yüklü ram ve toplam fiziksel ram 4gb olarak gözüküyo ama kullanılabilir ram miktarı 2gb
windows 10'a da tüm önemli dosyalarım c diskinde diye yükseltemiyorum. bunun bi çözümü var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Windows sürüm yükseltmesinde örnek olarak 8.1 den 10 sürümüne yükseltme işleminde dosyalarınız zarar görmez sadece Windows yükseltmesi yapılır. Ayrıca bir diğer yöntem ise direkt olarak Windows 10 USB belleği kullanarak Windows 10 kurulumu başlatmaktır. Disk ekranında hiçbir diski silmeden C ana diskinizi seçip ileri dediğinizde diskin içindeki Windows 8.1 sistemini Windows.old adındaki bir klasöre atar sistem ve Windows 10 sistemini kurar. Siz daha sonra C diskindeki Windows.old klasöründen tüm dosyalarınızı yeni Windows 10 dizinine taşırsınız. Hepsi bu kadar basit.

Ayrıca RAM yetersizliğinden FPS DROP yaşarsınız 4GB RAM oyun ve Windows için çok yetersiz bir rakam. +4GB RAM takviyesi sorununuzu çözer bu konuda bir endişeniz olmasın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri