Lenovo R25I-30 Vs Asus Tuf Gaming Vg249Q3A 23.8 Inç 180Hz

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
arkadaşlar bir kaç gün önce lenovo r25i-30 monitör almıştım fakat monitörde yerleşik mavi ışık filtresi denen özellik varmış. bu ayarı değiştirme kapatma gibi bir yetkimiz yokmuş.
ekranın gereksiz sarı görünmesinden rahatsız olduğum ve renk ayarlarıyla her seferinde uğraşmak istemediğim için iade etmeye karar verdim
max 5k bütçem var

ASUS Tuf Gaming VG249Q3A 23.8 inç 180Hz

iade edip bu monitörü almak istiyorum. bana fikir verir misiniz.​

monitörü kullanan yada bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.​

KS

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
arkadaşlar var mı yardımcı olabilecek bilgi sahibi bi arkadaş

Musa464

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
r25i-30 kullanıyorum ama herhangi bir sarılıkla karşılaşmadım ve renk ayarınını bi kere yapıyorsun sıfırlamadığın sürece o kalıcı oluyor

KS

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
r25i-30 kullanıyorum ama herhangi bir sarılıkla karşılaşmadım ve renk ayarınını bi kere yapıyorsun sıfırlamadığın sürece o kalıcı oluyor
çok ilginç bende beyaz ışıkta bariz bir şekilde gece modunu açmış gibi sarımsı oluyor siyah ve yeşil renkler de hafif bulanığımsı

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
arkadaşlar bir kaç gün önce lenovo r25i-30 monitör almıştım fakat monitörde yerleşik mavi ışık filtresi denen özellik varmış. bu ayarı değiştirme kapatma gibi bir yetkimiz yokmuş.
ekranın gereksiz sarı görünmesinden rahatsız olduğum ve renk ayarlarıyla her seferinde uğraşmak istemediğim için iade etmeye karar verdim
max 5k bütçem var

Merhaba ,

GameBooster GB-2418CF 23.6" 180Hz 1ms VA Panel​

önerebilirim ama
max 5k bütçem var

Bu monitör güzel ufak bir ghosting var ama gözle fark edilebilecek değil ayrıca ips panel olması da farkı arttırıyor

KS

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba ,

GameBooster GB-2418CF 23.6" 180Hz 1ms VA Panel​

önerebilirim ama

Bu monitör güzel ufak bir ghosting var ama gözle fark edilebilecek değil ayrıca ips panel olması da farkı arttırıyor
asus model de mavi ışık filtresini kapatma gibi bir yetkimiz var mı peki

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
KS

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Asus kısatlamıyor diye biliyorum bi araştırıp döneceğim

Yetkiniz var evet ama donanımsal olarak kapalı olduğunda belli bir süreden sonra tekrar açıyormuş
çok sıkıntılı bir durum ya aslında ihtiyaca göre kullanılması gereken bir özellik olması gerekirken bazı monitörlerde kapatamıyorsun. lenovo gibi. sanırım iade edeceğim. lenovo tarafında fikrimi değiştirecek bi yorum alamadım henüz.
asusa yöneleceğim gibi.

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
çok sıkıntılı bir durum ya aslında ihtiyaca göre kullanılması gereken bir özellik olması gerekirken bazı monitörlerde kapatamıyorsun. lenovo gibi. sanırım iade edeceğim. lenovo tarafında fikrimi değiştirecek bi yorum alamadım henüz.
asusa yöneleceğim gibi.
Lenovo bencede şuan monitör konusunda çok iyi iş yaptığı söylenemez onu yerine daha iyi performanslı markadalara yönelmek daha iyi

KS

gece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Lenovo bencede şuan monitör konusunda çok iyi iş yaptığı söylenemez onu yerine daha iyi performanslı markadalara yönelmek daha iyi
peki siz öneriyormusunuz üstteki belirtmiş olduğum asus monitörü

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
peki siz öneriyormusunuz üstteki belirtmiş olduğum asus monitörü
Ben baktım ufak bir ghosting var ama gözle görülecek kadar fazla değil bence alabilirsiniz ilk başta ghosting ve ölü pixel testi yapmanızda fayda var

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,972
R25i 30da renk modunu natıral yaparsanız skrhn kaşma

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri