Monitör Satın Alacaklar İçin Rehber.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Konu güzel bir konu bugün alacağım monitör için bu konudaki alternatiflere baktım ancak günün sonunda buna karar verdim
normalde 3600 TL'lik monitörler falan 12 ay taksitle 4200 TL'ye falan denk geliyordu ben birazdan attığım monitörü 4000 TL 12 ay taksitle almayı düşünüyorum sanırım 4000 TL'ye alınabilecek en iyi monitör bu.
Beni düşündüren şey sitede monitör doğru fakat 8ms tepkimesi olduğu 480p çözünürlük olduğu yazıyor sanırım onu da yanlış yazmışlar.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Konu güzel bir konu bugün alacağım monitör için bu konudaki alternatiflere baktım ancak günün sonunda buna karar verdim
normalde 3600 TL'lik monitörler falan 12 ay taksitle 4200 TL'ye falan denk geliyordu ben birazdan attığım monitörü 4000 TL 12 ay taksitle almayı düşünüyorum sanırım 4000 TL'ye alınabilecek en iyi monitör bu.
Beni düşündüren şey sitede monitör doğru fakat 8ms tepkimesi olduğu 480p çözünürlük olduğu yazıyor sanırım onu da yanlış yazmışlar.
hocam hayatımda hiç duymadığım bir site 200 tl daha verip güvenilir biryerden alın derim

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
hocam hayatımda hiç duymadığım bir site 200 tl daha verip güvenilir biryerden alın derim
Hocam pazaramayı araştırdım iş bankasının maximumun kendi pazaryeriymiş ayrıca maximum karta 12 ayı vadesiz taksit yapıyorlar.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
hocam nasıl cektiniz bende cok bulanık cıkıyo siyahlık olmuyo lakin beyazlık artıyo ekstrem modla esports modda fazla ufoyuda göremiyorum

En dipten böle çektim normal mod

Esports modunda böle

Ekstrem modda böle

bu arada gsync acık değil
sıkıntı yok hocam fotoğraflarda zaten 360 hz olduğu için bu seviye normal

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,152
sıkıntı yok hocam fotoğraflarda zaten 360 hz olduğu için bu seviye normal
Dostum merhaba sana birşey danışmak istiyorum benim alacağım monitör acer nitro 3k fiyatı 4kyada rampage 240 hz 1ms monitör buldum

Ama seyide düşünüyorum 6600 lik sistem alıyorum buna 1k koyup 6700xt yapmamı mantıklı olur yoksa monitör mu

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Dostum merhaba sana birşey danışmak istiyorum benim alacağım monitör acer nitro 3k fiyatı 4kyada rampage 240 hz 1ms monitör buldum

Ama seyide düşünüyorum 6600 lik sistem alıyorum buna 1k koyup 6700xt yapmamı mantıklı olur yoksa monitör mu
hocam fiyatı güzel rampage monitörleri test etme fırsatım olmadı fakat bir eksi yanı var buda tn panel olması renkler soluk gözükecektir eğer sorun olmaz derseniz alınabilir bence 240 hz 1 ms yenileme hızına göre baya uygun ama karar size kalmış , ama ben olsam ips panel satın alır kalan parayıda pcye eklerdim çünkü soluk renkler pek hoşuma gitmezdi açıkçası

hocam fiyatı güzel rampage monitörleri test etme fırsatım olmadı fakat bir eksi yanı var buda tn panel olması renkler soluk gözükecektir eğer sorun olmaz derseniz alınabilir bence 240 hz 1 ms yenileme hızına göre baya uygun ama karar size kalmış , ama ben olsam ips panel satın alır kalan parayıda pcye eklerdim çünkü soluk renkler pek hoşuma gitmezdi açıkçası
yoğun olarak oyun oynuyorsanız profesyonel bir şekilde yani alınabilir yinede

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bende pc toplama rehberi yapıcam ama bazı kaynaklardan bilgi çalıcam sorun olmaz demi? Kaynakları belirtirim beeeeelki.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,152

yoğun olarak oyun oynuyorsanız profesyonel bir şekilde yani alınabilir yinede
Aradaki fark çok olur mu çünkü sisteme yatırım yapmayı dusunuyorumda 165hz ile 240hz arasında çok fark olur mu

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Aradaki fark çok olur mu çünkü sisteme yatırım yapmayı dusunuyorumda 165hz ile 240hz arasında çok fark olur mu
yani dağlar kadar bi fark yoktur fakat yinede çok var diyebilirim hemde fps oyunları oynuyorsanız rakiplerinizi çok daha önce görürsünüz ama eğer diyorsanız ben hikayeli oyunlarda oynuyorum canlı renkler istiyorum acer olanı alın derim o zaman

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Tn panel alınmaz. Fark olur ama senin gözlerin fark edermi oynarken bilemem. Ayrıca rampage monitörler kalitesiz.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Tn panel alınmaz. Fark olur ama senin gözlerin fark edermi oynarken bilemem. Ayrıca rampage monitörler kalitesiz.
bende çok sevmiyorum genel olarak rampage ürünlerini daha önce monitörünü kullanmadığımdan dolayı yorum yapmak istemedim ama bence 165 hz ips panel çok daha iyi olacaktır

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
aynen öyle ve rampage benq asus veya aoc gibi kaliteli bir marka olsaydı rampage olanı alın derdim fakat rampage genel olarak çoğu ürünü rezalet olan bir markadır bunlardan örnek verecek olursak : oyuncu koltukları , mouseları kulaklıkları ve bir çok ürününü test etmiş birisi olarak kötü bir marka olduğunu söyleyebilirim..
Haklisiniz hocam düşününce mantıklı geldi kalite dusuk olduktan sonra ne yazar

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Anladım hocam genelde fps oyunlari oynuyorumda o yüzden sormuştum
Tn almayın hocam 165hz yeterli. Aradaki farkı anlayabilirseniz ne güzel;
Birde bunlar yavaşlatılmış görüntüler. İsterseniz YouTube de karşılaştırmalar var.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,152
Tn almayın hocam 165hz yeterli. Aradaki farkı anlayabilirseniz ne güzel;
Birde bunlar yavaşlatılmış görüntüler. İsterseniz YouTube de karşılaştırmalar var.
Anlayabilirsem sağlıklı gözlerim var demektir dimi hocam:)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri