Neden Her Güç Kaynağına Güvenmi̇yoruz?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Şimdi yer uygun değil bir güzel söverdimde.
3 adet mouselerini aldım ucuz diye
3 mousedede mi aynı sorunlar aynı sırayla olur
Başta makro tuşları sonra sensörleri sonra kalan yerleri bozuluyor servise gönderemedim bir türlü
Kulaklıklarının jack girişi koptu 4. Ayda

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Şimdi yer uygun değil bir güzel söverdimde.
3 adet mouselerini aldım ucuz diye
3 mousedede mi aynı sorunlar aynı sırayla olur
Başta makro tuşları sonra sensörleri sonra kalan yerleri bozuluyor servise gönderemedim bir türlü
Kulaklıklarının jack girişi koptu 4. Ayda
Logitech de tüm ürünlerde çift tıklama var mesela

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
psuya önemsiz diyen var mı ki :D varsa görmedim hiç gerçi ama bilgisayar bilgisini sorgulasın

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
sürekli neden PSU olmaz psu en önemlidir diyoruz sebebi taner hoca ve pc hocası ekibi acıklamıstır...

hocam bende apc akım korumalı priz var 918 joule değerlerinde iş görür mü bu durumu önlemek için? elektrik kesintileri sık olan bir yerde yaşıyorum ve aynı videoda ki gibi 80 90 binlik bir pc topladım

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
351
Cv550 nasıldır? Aşağıdaki korumalar varmış.

OVP (Over Voltage)
UVP (Under Voltage)
SCP (Short Circuit)
OTP (Over Temp)
OPP (Over Power)

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
tüm korumalar derken

OCP (Aşırı Akım Koruması):✓OVP (Aşırı Gerilim Koruması):✓UVP (Düşük Gerilim Koruması):✓SCP (Kısa Devre Koruması):✓OTP (Aşırı Sıcaklık Koruması):✓OPP (Aşırı Güç Koruması):

CE:✓FCC:✓CB:

bunlardan bahsediyordum hepsi bukadar değilmiydi psu sharkoon coolzero 750w
Hocam merhaba bende de aynı psu dan var ve aktif bir şekilde kullanıyorum. Ama aklıma bir şey takıldı: senin psu güç altındayken psu dan cızırtı sesine benzer bir ses geliyor mu? Benimkinden geliyorda garantiye falan göndermedim ama emin olmamakla birlikte cw olabileceğini düşünüyorum. Pc yi açtığımda ses kaydını atmaya çalışırım.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Hocam merhaba bende de aynı psu dan var ve aktif bir şekilde kullanıyorum. Ama aklıma bir şey takıldı psu güç altındayken cızırtı sesine benzer bir ses geliyor mu? Pc yi açtığımda ses kaydını atmaya çalışırım.
Fan surtuyor olabilir garanti varsa gönderin onlar halleder yoksa sokun fani tekrar takın belki bir kaç vidada gevsemis olabilur

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Fan surtuyor olabilir garanti varsa gönderin onlar halleder yoksa sokun fani tekrar takın belki bir kaç vidada gevsemis olabilur
Garantisi var 2022 Eylül ayında almıştım ama fan sürtme sesine falan benzemiyor. Yine sesi atarım buraya garantiye de gönderirim olmazsa.

Bu sesi 6 ay önce önce kaydetmiştim. Arkada araba sesi fan sesi vs. var ama videonun yarısından sonra cızırtı sesi net bir şekilde belli oluyor. Pek önemsememiştim ama aslında garantiye göndersem iyi olurmuş.

Son düzenleme:

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
hocam bende apc akım korumalı priz var 918 joule değerlerinde iş görür mü bu durumu önlemek için? elektrik kesintileri sık olan bir yerde yaşıyorum ve aynı videoda ki gibi 80 90 binlik bir pc topladım
Biri kafamda ki soru işaretini giderebilir mi? bu değerde bir sistemi yabana atmak istemiyorum. 4 5k verip bir ups mu almalıyım? Akım korumalı priz işimi görecek midir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri