Oyun Oynarken Bilgisayar Bir Anda Kapanıyor

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar,

R6 oynuyordum oynarken fanlar çok sesli çalışıyor ( çoğu oyunda bu şekilde) ve oyun oynadığım sırada bir anda bilgisayar kapanıyor fanlar duruyor.

Sanırım ısınma ile alakalı ama eskiden böyle olmuyordu yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Isı kaynaklı muhtemel ihtimal termal macun değiştirin birde işlemci ve soğutucu model ne?

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Stok fan kullanıyorsunuz ve uzun zamandır macun değişmemiş ise ve yaşadığınız yer sıcaksa hele birde kasa yeterince hava sinkilasyonu yapamıyor ise işiniz yaş

KS

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Stok fan kullanıyorsunuz ve uzun zamandır macun değişmemiş ise ve yaşadığınız yer sıcaksa hele birde kasa yeterince hava sinkilasyonu yapamıyor ise işiniz yaş
aydındayım sıcak baya aldığımdan beri termal macun değişmedim (kasayı alalı 5 ay olmamıstır buyuk ihtimalle)
hava sirkülasyonu olup olmadıgını nasıl anlarım

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
aydındayım sıcak baya aldığımdan beri termal macun değişmedim (kasayı alalı 5 ay olmamıstır buyuk ihtimalle)
Kasa açık iken bir peçete kağıt kasanin önune doğuru yapıştır ve kağıdı birak bak kağıt düşüyor mu yoksa yapışıyormu ve birde bende Batmanlı yım yanıyor buralar sizin oralarda yanıyor.

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Isınma kaynakli degilde baska bir sorunda olabilir 5500 stok fanla idare etmesi gerkiyor diye biliyorum kaç dereceleri goruyorki islemciniz?

KS

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasa açık iken bir peçete kağıt kasanin önune doğuru yapıştır ve kağıdı birak bak kağıt düşüyor mu yoksa yapışıyormu ve birde bende Batmanlı yım yanıyor buralar sizin oralarda yanıyor.
kasanın önüne doğru yapıştır neresine yani anlamadım

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Ön fanların onune o demir mazgalara doğru yani

Size zahmet kasanın fotoğrafını atarmisınız?

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
hiç bakmadım nasıl bakacağım?

isterseniz oyundaki değerleri atabilirim
Oyundaki degerlere msi afterburner ile bakabilirsiniz islemci agirlikli oyunlara girip bakarsiniz veya occt ile islemciye yuk bindirip degerlere bakabilirsiniz.

Oyundaki degerlere msi afterburner ile bakabilirsiniz islemci agirlikli oyunlara girip bakarsiniz veya occt ile islemciye yuk bindirip degerlere bakabilirsiniz.
Sicakliklari paylasin ona gore sorun islemcide olmayabilir cunku genelde sıcaktan koruma icin kapan islemcilerde pc yi tekrar baslatinca uyari olarak soyler

KS

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ön fanların onune o demir mazgalara doğru yani

Size zahmet kasanın fotoğrafını atarmisınız?
tabiki bir saniye telefondan girmem gerekiyor hesaba

Sicakliklari paylasin ona gore sorun islemcide olmayabilir cunku genelde sıcaktan koruma icin kapan islemcilerde pc yi tekrar baslatinca uyari olarak soyler
msi afterburneri indiriyorum bakacağım birazdan

Şu şekilde düzgün olmuşmu

Ekli dosyalar

• IMG_20230728_003308.jpg
    IMG_20230728_003308.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 12

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Hocam kasa yarı mesh birde msi ayarlarını forumda denilen gibi yapın ve valorant,csgo tarzı bir oyunda en düşük ayarlarda(işlemciyi tam kullansın diye bir 10 dk oynayın sora değerleri çekip atın)

KS

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam kasa yarı mesh birde msi ayarlarını forumda denilen gibi yapın ve valorant,csgo tarzı bir oyunda en düşük ayarlarda(işlemciyi tam kullansın diye bir 10 dk oynayın sora değerleri çekip atın)
tamamdır hocam onlarda problem olmuyor buarada yinede atayımmı

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
tamamdır hocam onlarda problem olmuyor buarada yinede atayımmı
Yani hocam tam yuk altinda isinmadan kapanmiyorsa islemciyi orta derece zorlayan oyunlardada kapanmasindan islemci sorumlu olmaz diye dusunuyorum
Sisteminizi yazabilirmisiniz bildigim kadariyla size yardim etmeye calisayim sabah daha bilgili kisiler bakar muhtemlen

KS

Gorko8901

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yani hocam tam yuk altinda isinmadan kapanmiyorsa islemciyi orta derece zorlayan oyunlardada kapanmasindan islemci sorumlu olmaz diye dusunuyorum
Sisteminizi yazabilirmisiniz bildigim kadariyla size yardim etmeye calisayim sabah daha bilgili kisiler bakar muhtemlen
tamam hocam cpu yu bilmiyorum fakat

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
ekran kartı amd rx6600
işlemci ryzen 5 5500
anakart b450M-k 11

yanlıs yazmısım psu*
Hocam c4 de çıkabilir simdi sıkıntı ondanda olabilir psu yu kasayla bir mi aldiniz yani psu lu kasami yoksa psu ayri kasa ayrimi aldiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri