Soru Parçalar Uyumlumu Sorun Yaşar Mıyım ?

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
AMD ryzen 7 5700x
Gskill 2x8 3600 MHz ram
Gigabyt b550m dsh3 4400mhz anakart
Gameforce gf 700 +80 bronz sertifikalı psu(konusunda çok tereddüte kaldım sorun çıkartırımı? )
Gametech frezeer pro HD 120 kule tipi soğutucu
Zotac rtx 3080 trinty modeli
Kingston 1 TB M2 SSD si
Kasa olarakda gametech xcolor ve
Poweboost VK-G3621C
Arasında kaldım ekran kartı belki değişebilir boyut olarak sığarmı konusunda tereddütteyim 1.kasa gpu desteği 32cm 2. Kasanın ki 35 cm
Ekran kartı hariç 12K ya topladım taksitli olduğu için;Genel olarak bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim:)

Bide parçalar uyumlumu kontrol edermisiniz sorun yaşar mıyım ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
PSU alınmaz. O soğutucu o işlemciye yetmeyebilir. Kasa olarak da Powerboost hava akışı olarak kötüdür. Gametech belki hava akışında iyidir ama onun da malzeme kalitesi kötüdür büyük ihtimalle. Yani parçalar biraz baştan sağma gibi.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
PSU alınmaz. O soğutucu o işlemciye yetmeyebilir. Kasa olarak da Powerboost hava akışı olarak kötüdür. Gametech belki hava akışında iyidir ama onun da malzeme kalitesi kötüdür büyük ihtimalle. Yani parçalar biraz baştan sağma gibi.
Siz ne önerirsiniz hocam yani 6 k bütçem var anakart-ram-psu-kasa ve CPU soğutucu için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
O işlemci için kule tipi ya gerçekten güçlü bir şey olacak yada sıvı soğutma olacak. Aşağıda ki kasa da mesh değil ama PSU + kasa olarak güzel kombinasyon olur.

Soğutucu olarak en az aşağıda ki ürünü alın bence. Bekleme şansınız varsa foruma özel yapılacak olan 240MM sıvı soğutma indirimine de katılın. O çıkarsa bu fiyata daha iyi olur.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
O işlemci için kule tipi ya gerçekten güçlü bir şey olacak yada sıvı soğutma olacak. Aşağıda ki kasa da mesh değil ama PSU + kasa olarak güzel kombinasyon olur.

Soğutucu olarak en az aşağıda ki ürünü alın bence. Bekleme şansınız varsa foruma özel yapılacak olan 240MM sıvı soğutma indirimine de katılın. O çıkarsa bu fiyata daha iyi olur.

Hocam psu yu dediğiniz model yaptım şuan mesh kasalara bakıyorum fakat CPU soğutucuya bütçem yetmiyo bunu tercih etsem sorun yaşarmıyım ?
Gametech Freezer Pro Hd120 2X Rgb Işık 6X Bakır Kule Tipi İşlemci 719,00 TL yerine 697,43 TL

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Soğutucu olarak bu fiyatta ki her soğutucu o işlemciye düşük kalır bence. Alınır mı alınır ama yeter mi orası şüpheli.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Soğutucu olarak bu fiyatta ki her soğutucu o işlemciye düşük kalır bence. Alınır mı alınır ama yeter mi orası şüpheli.
n11'den Lunatic Vatoz Mesh Panel 4 Argb Fanlı + (Anakart Sogutucu Fan) seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
Hocam deepcool kasayla bunun arasında kaldım wntden alamıyorum pek taksit seçenekleri yok o yüzden bide 1200 TL ye kadar taksitli olcak şekilde soğutucu alabilirim hocam dizide uğraştırdım baya :)

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bu kasa DeepCool ile kıyasla hava akışı olarak daha iyi olabilir ama kasayı ilk defa görüyorum. Kasa olarak aşağıda ki kasa da alınabilir. Tam mesh değil ama bu bütçe içinde 365MM GPU desteği ile öne çıkan güzel bir kasadır. Kasa için daha fazla bütçe varsa Dark Guardian öneririm.

Soğutucu olarak bu bütçe içinde alınabilecek en iyi soğutucu yukarda da attım AK400 galiba , daha iyisini görmedim.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bu kasa DeepCool ile kıyasla hava akışı olarak daha iyi olabilir ama kasayı ilk defa görüyorum. Kasa olarak aşağıda ki kasa da alınabilir. Tam mesh değil ama bu bütçe içinde 365MM GPU desteği ile öne çıkan güzel bir kasadır. Kasa için daha fazla bütçe varsa Dark Guardian öneririm.

Soğutucu olarak bu bütçe içinde alınabilecek en iyi soğutucu yukarda da attım AK400 galiba , daha iyisini görmedim.

Hocam kasada deepcoolda gpu için 370mm boşluk var ama dark guardian daha mantıklı sanırım deepcoolun o soğutucusunu mu tercih ediyim hocam yoksa gamepower gibi markaların 240mm sıvı soğutucusunu mu tercih etmem daha mantıklı olur ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hocam kasada deepcoolda gpu için 370mm boşluk var ama dark guardian daha mantıklı sanırım deepcoolun o soğutucusunu mu tercih ediyim hocam yoksa gamepower gibi markaların 240mm sıvı soğutucusunu mu tercih etmem daha mantıklı olur ?
Sıvı soğutmada marka seçilmeli. Gamepower alınmaz , o yüzden DeepCool tercih edin derim.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sıvı soğutmada marka seçilmeli. Gamepower alınmaz , o yüzden DeepCool tercih edin derim.
Tamamdır hocam çok sağolun kasada dark guardian alıyorum ama görüntü olarak deepcoolda gönlüm kaldı teşekkür ederim hocam iyi günler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri