Fırsat PC Hocası RX6700 Sistem 13.499TL!!!

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Bu kasaya istediğin kadar fan ekle hiç bir şeye yaramıyor. Düm düz plastikten ibaret. Bu sistemi bana savunma dostum boşuna alınacak gücenecek bir şey yok. Bu sistem iyi değil. Ram sonuçta iyi mi ? İyi. Ekran kartı iyi mi ? İyi. Bunda Pulse var daha ucuz oluyor diye o farkı vermeye her türlü değer. Her zaman söylüyorum daha iyisi varken neden bu alınsın. Savunulacak sistem değil yani vazgeç.
Kasa çok berbat mi kötü yoksa götürür mü?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Kasanın kötü olduğunu ben zaten belirtmeme rağmen tekrar tekrar kasa kötü deyip duruyorsun. İyi demedim ki. Arada 1400Tl fiyat farkı var diyorum. Ekran kartları arasında zaten soğutma farkı oluyor bunu sende biliyorsun. Ram olarak ikisi de GoodRam. Fikrine saygı duyuyorum ama ben bu sistemin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Birde A520 anakart var. Oraya değinmeye bile gerek yok. 5600 İşlemcisinin yanına fan da almak gerekir Hero nun fiyatına bir de kule tipi soğutucu ekleniyor. Her türlü daha iyi fiyat seçeneği var.
A520 ile arada ne farkı var dostum B450 nin. Değinelim hadi oraya B450M de sadece işlemciye overclock yapabiliyorsun. Başka hiç bir artısı yok. Overclock bilmeyen adam için hiç farketmiyor yani.

İşlemci farkı var sinerji 898TL fark yazmış işlemciyi 5600 yapsan sistem 14397 TL oluyor ne kaldı geriye 500 TL.

500 TL ye ramlerini 3600 Mhz yapıyorsun.
Ekran kartını XFX yapıyorsun.
Kasanı mesh yapıyorsun.

Bu 3 değişim için sadece 500 TL ödüyorsun. Çok daha mantıklı.

Sinerji sadece ramleri 3600 mhz yapmaya bile 200 TL almış şuraya bak.

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
A520 ile arada ne farkı var dostum B450 nin. Değinelim hadi oraya B450M de sadece işlemciye overclock yapabiliyorsun. Başka hiç bir artısı yok. Overclock bilmeyen adam için hiç farketmiyor yani.

İşlemci farkı var sinerji 898TL fark yazmış işlemciyi 5600 yapsan sistem 14397 TL oluyor ne kaldı geriye 500 TL.

500 TL ye ramlerini 3600 Mhz yapıyorsun.
Ekran kartını XFX yapıyorsun.
Kasanı mesh yapıyorsun.

Bu 3 değişim için sadece 500 TL ödüyorsun. Çok daha mantıklı.
3200MHz ile 3600MHz arasında benim bilmediğim dağlar kadar fark mı var ? Kasanın mesh olması iyi olabilir. 3 Mesajımda da yazdım. Ekran kartı için markalar arasında soğutma farkı var. Sadece o dereceler içinde daha uyguna alınır. Anakart olarak da B450M S2H da çok dolu değil ama A520 anakart ilk bakışta bile çıplak olduğunu hissettiriyor. Çok fark eder mi bilmem ama soğutmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bütçesi 14k ya çıkamayan zaten bu sistemden iyisinin şuan bulamaz. 15k bütçesi olan da hero alır zaten. Neyi tartışıyorsunuz?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
3200MHz ile 3600MHz arasında benim bilmediğim dağlar kadar fark mı var ? Kasanın mesh olması iyi olabilir. 3 Mesajımda da yazdım. Ekran kartı için markalar arasında soğutma farkı var. Sadece o dereceler içinde daha uyguna alınır. Anakart olarak da B450M S2H da çok dolu değil ama A520 anakart ilk bakışta bile çıplak olduğunu hissettiriyor. Çok fark eder mi bilmem ama soğutmanın önemli olduğunu düşünüyorum.
Bak ilk soruna şöyle girip bakabilirsin. 100 FPS aldığın bir oyunda çok fark görmezsin. Ama 300 400 FPS aldığın oyunlarda FPS farkı 20 FPS belkide daha fazla olur.

Ekran kartı farkına gelirsek XFX Pulseden daha iyi overclock olabiliyor. Sapphire undervolt konusunda iyi.

Anakart konusuna gelirsek stok ve auto boost çalıştığı zaman soğutma bloğu olmasa bile ısınmaz.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Bütçesi 14k ya çıkamayan zaten bu sistemden iyisinin şuan bulamaz. 15k bütçesi olan da hero alır zaten. Neyi tartışıyorsunuz?
Valla ne yalan söyleyim ben şahsen bu bütçem bile olsa bu sisteme para vermem. Kasayı satacaksın falan 1080p oynayacaksak ekran kartının tam performansını alamayacağız. Hiç gerek yok yani.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Kasa çok berbat mi kötü yoksa götürür mü?
Yani, iyi bir kasa değil. Eğer sistemi satın alırsanız, ürün size ulaştıktan sonra kasayı satıp farklı bir model almanız çok daha iyi olacaktır.
"Satın alırım ama satmakla vs. uğraşamam" falan derseniz, ön panel ile ilgili bazı değişiklikler yapıp sorunu minimuma indirebilirsiniz.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Yani, iyi bir kasa değil. Eğer sistemi satın alırsanız, ürün size ulaştıktan sonra kasayı satıp farklı bir model almanız çok daha iyi olacaktır.
"Satın alırım ama satmakla vs. uğraşamam" falan derseniz, ön panel ile ilgili bazı değişiklikler yapıp sorunu minimuma indirebilirsiniz.
Ön panelle ilgili değişiklik dediğiniz ekstra fan takmak mıdır acaba?

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bak ilk soruna şöyle girip bakabilirsin. 100 FPS aldığın bir oyunda çok fark görmezsin. Ama 300 400 FPS aldığın oyunlarda FPS farkı 20 FPS belkide daha fazla olur.

Ekran kartı farkına gelirsek XFX Pulseden daha iyi overclock olabiliyor. Sapphire undervolt konusunda iyi.

Anakart konusuna gelirsek stok ve auto boost çalıştığı zaman soğutma bloğu olmasa bile ısınmaz.
144 Yada 165Hz den daha yüksek bir monitör ile kimsenin kullanacağını sanmıyorum. Anakart tarafında haklı olabilirsiniz orasına da bir şey diyemem ama OC yapan biri için o bloklar önemli değil mi ? Birde yeni nesil ekran kartlarına Mining yapanlar hariç kimsenin OC yapacağını düşünmüyorum ve yapan da görmedim.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
144 Yada 165Hz den daha yüksek bir monitör ile kimsenin kullanacağını sanmıyorum. Anakart tarafında haklı olabilirsiniz orasına da bir şey diyemem ama OC yapan biri için o bloklar önemli değil mi ? Birde yeni nesil ekran kartlarına Mining yapanlar hariç kimsenin OC yapacağını düşünmüyorum ve yapan da görmedim.
Tazeleme önemli değil. Sanmıyorum ve görmedim ile yürümüyor bu işler. Bu sistem için çözünürlük önemli isterse 60 hz olsun ama 2k olsun tam performansını anca öyle alırsın kartın. Kartlara ısındıklarında hem undervolt hemde ufak ufak oc yapılabiliyor.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Ön panelle ilgili değişiklik dediğiniz ekstra fan takmak mıdır acaba?
Yani, ön paneli sökersiniz veya bazı sayfalar bu tarz kötü panelli kasalar için custom paneller yapıyor. Onlardan alırsınız.
( Bu sayfayı inceleyebilirsiniz - https://www.instagram.com/kasamodifiyem/ )

Bana sorarsanız kasayı minimum zarar ile satın,
Elde ettiğiniz bütçenin üzerine eklemeler yaparak sıfır mesh bir kasa satın alın.
Evet, diğerine göre biraz daha zahmetli ama sonuç olarak çok daha iyi.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Yani, ön paneli sökersiniz veya bazı sayfalar bu tarz kötü panelli kasalar için custom paneller yapıyor. Onlardan alırsınız.
( Bu sayfayı inceleyebilirsiniz - https://www.instagram.com/kasamodifiyem/ )

Bana sorarsanız kasayı minimum zarar ile satın,
Elde ettiğiniz bütçenin üzerine eklemeler yaparak sıfır mesh bir kasa satın alın.
Evet, diğerine göre biraz daha zahmetli ama sonuç olarak çok daha iyi.
Bu kasayı sattigimda ve üstüne biraz daha koyduğumda alabileceğim tavsiye ettiğiniz kasa nedir? Birde bu kasayı PSU'su ile birlikte mi satmam gerekiyor?

Deck4rd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bazı insanlar maalesef iyiye iyi kötüye kötü demekte gerçekten zorlanıyor, sevdiği kişiyi, partiyi, takımı koşulsuz şekilde sorgulamaktan yoksun fanatiklik hissi çok fazla bu ülke de, üzücü bir durum arkadaşlar, lütfen bu hayatta her zaman doğru ve yanlışı sorgulayın ve gözünüze perde inecek kadar hiçbir şeye bağlanmayın. Teşekkürler.

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tazeleme önemli değil. Sanmıyorum ve görmedim ile yürümüyor bu işler. Bu sistem için çözünürlük önemli isterse 60 hz olsun ama 2k olsun tam performansını anca öyle alırsın kartın. Kartlara ısındıklarında hem undervolt hemde ufak ufak oc yapılabiliyor.
Sanmıyorumu bir yana bırakıp kart kullanıcılarına sorsak OC yapan zaten yoktur. 144Hz monitörü olan adam 300 ile 320FPS arasını da önemsemez ve bana göre de bu abartılacak bir şey değil. Kartlar normal durumda zaten ısınmıyor. Zaman geçtiğinde de kart temizlenebilir veya macun yenilemesi yapılır. Normal kullanıcı için bunlar çok fazla detay.

@Deck4rd 1400TL daha pahalı olan sisteme iyi diyen senin durumuna da yapacak bir şey yok arkadaşım. Bu bütçede bana bundan daha iyi sistem öner özür dileyeceğim.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Sanmıyorumu bir yana bırakıp kart kullanıcılarına sorsak OC yapan zaten yoktur. 144Hz monitörü olan adam 300 ile 320FPS arasını da önemsemez ve bana göre de bu abartılacak bir şey değil. Kartlar normal durumda zaten ısınmıyor. Zaman geçtiğinde de kart temizlenebilir veya macun yenilemesi yapılır. Normal kullanıcı için bunlar çok fazla detay.
Ya dostum Oc yapmasa bile her türlü XFX daha iyi hala neyi anlatmaya çalışıyorsun :) 144 hz monitörde 300 ile 320 arasında fark var. HZ ile FPS karıştırmayın. 144 hz diye 144 fps alsın yeterle olmuyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri