Fırsat PC Hocası RX6700 Sistem 13.499TL!!!

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
59
2. el temiz ve kontrollerini yaparsan alınır. Gerekli testlerini yaparsın alırsın. Öyle sandığınız kadar korkulacak bir şey yok. Sadece gidip elden alın. Kendi gözünüzle görün ürünü kontrol edin.
Sistemi aldım da bir şey sormak istiyorum. 2K da oynamazsaniz tam performans alamazsınız diye bu tam olarak ne demek ben CSGOyu genelde 1280x1024 te oynuyorum 2k ya göre ne gibi dusuklukler vs olur acaba?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Sistemi aldım da bir şey sormak istiyorum. 2K da oynamazsaniz tam performans alamazsınız diye bu tam olarak ne demek ben CSGOyu genelde 1280x1024 te oynuyorum 2k ya göre ne gibi dusuklukler vs olur acaba?
1280x1024 için bu ekran kartı çok fazla dostum. Neredeyse hiç kullanmayacak kadar kullanımı azalır. Çok darboğaz olur. 1920x1080 de bile %50den aşağıda çalışır.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
59
1280x1024 için bu ekran kartı çok fazla dostum. Neredeyse hiç kullanmayacak kadar kullanımı azalır. Çok darboğaz olur. 1920x1080 de bile %50den aşağıda çalışır.
Espor oyuncuları vs genelde hep bu ayarlarda oynuyor ve genelde hepsi rtx3070-3080-3090 vs kullanıyor bu oyuncularda olmuyor mu acaba?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Birde bu kasayı PSU'su ile birlikte mi satmam gerekiyor?
Hayır, sadece kasayı satabilirsiniz. Alıcı ile anlaştıktan sonra kasayı kutusuna güzelce koyar yollarsınız.
İsterseniz yeni aldığınız veya alacağınız kasa elinize ulaşana kadar sistemi uzay montaj olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu kasayı sattigimda ve üstüne biraz daha koyduğumda alabileceğim tavsiye ettiğiniz kasa nedir?
Bu durum ;
- Elinizdeki kasayı ne zaman sattığınıza,
- Kasayı sattığınız dönemin piyasasına,
- Elinizdeki kasayı ne kadara sattığınıza,
- Ne kadar bütçe eklemesi yapacağınıza göre değişir.

Misal;
Kasayı 600'e satıp üzerine 300 TL koyarsanız 900~1.000 TL bandında bir şey bulmamız gerekir.
Kasayı 700'e satıp üzerine 500 TL koyarsanız 1.200~1.300 TL'lik bir model bulmamız gerekir.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Espor oyuncuları vs genelde hep bu ayarlarda oynuyor ve genelde hepsi rtx3070-3080-3090 vs kullanıyor bu oyuncularda olmuyor mu acaba?
Ama işlemcileride ona göre yüksek kullanıyorlar. Genelde Ryzen 9 5900x falan oluyor. Bu işlemci 1080p için bile bu ekran kartı için zaten düşük. Sen bide 1280x1024 yaparsan drop bile yiyebilirsin.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Hayır, sadece kasayı satabilirsiniz. Alıcı ile anlaştıktan sonra kasayı kutusuna güzelce koyar yollarsınız.
İsterseniz yeni aldığınız veya alacağınız kasa elinize ulaşana kadar sistemi uzay montaj olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu durum ;
- Elinizdeki kasayı ne zaman sattığınıza,
- Kasayı sattığınız dönemin piyasasına,
- Elinizdeki kasayı ne kadara sattığınıza,
- Ne kadar bütçe eklemesi yapacağınıza göre değişir.

Misal;
Kasayı 600'e satıp üzerine 300 TL koyarsanız 900~1.000 TL bandında bir şey bulmamız gerekir.
Kasayı 700'e satıp üzerine 500 TL koyarsanız 1.200~1.300 TL'lik bir model bulmamız gerekir.
İşte bu farkları ödemek yerine direk gidip HERO sistemi alın bunlarla uğraşmayın. Bir de satmakla uğraşacaksınız.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
59
İşte bu farkları ödemek yerine direk gidip HERO sistemi alın bunlarla uğraşmayın. Bir de satmakla uğraşacaksınız.
Hero sisteminde yine aynı ekran kartı var bu dediğim 1280x1024 ayarlarda yine Heroda olduğu gibi darboğaz olmuycak mıdır?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Hero sisteminde yine aynı ekran kartı var bu dediğim 1280x1024 ayarlarda yine Heroda olduğu gibi darboğaz olmuycak mıdır?
Onda Ryzen 5 5600 var. İşlemcisi bundan iyi darboğaz 1280x1024 te yine olacak ama işlemci daha iyi olduğu için karttan daha iyi performans alacaksın.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Ya dostum Oc yapmasa bile her türlü XFX daha iyi hala neyi anlatmaya çalışıyorsun :) 144 hz monitörde 300 ile 320 arasında fark var. HZ ile FPS karıştırmayın. 144 hz diye 144 fps alsın yeterle olmuyor.
Anlatmak istediğim daha iyi veya kötü olması değil ki. Daha iyi olduğu Pulse modelinin alınmayacağı anlamına gelmez. 144HZ İçin 144 FPS alsın diye bir şey olmayabilir ama monitörün gösterdiği değerin zaten 2 katındayken o aradaki 20 FPS nasıl fark oluşturacak ?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Anlatmak istediğim daha iyi veya kötü olması değil ki. Daha iyi olduğu Pulse modelinin alınmayacağı anlamına gelmez. 144HZ İçin 144 FPS alsın diye bir şey olmayabilir ama monitörün gösterdiği değerin zaten 2 katındayken o aradaki 20 FPS nasıl fark oluşturacak ?
20 kare daha hızlı vermiş olacak ekrana buda her türlü avantaj.
Ayrıca ben sadece pulse için konuşmuyorum zaten. 1400 TL fark verip Hero sisteminin daha mantıklı olduğunu konuşuyorum. İşlemcileri eşitlediğinde arada 500 TL fark kaldığını söylüyorum. 500 TL de aradaki bileşen farklarına değer onu anlatamıyorum sanırım.

lubbock

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Ayrıca ben sadece pulse için konuşmuyorum zaten. 1400 TL fark verip Hero sisteminin daha mantıklı olduğunu konuşuyorum. İşlemcileri eşitlediğinde arada 500 TL fark kaldığını söylüyorum. 500 TL de aradaki bileşen farklarına değer onu anlatamıyorum sanırım.
hocam benim hero için bütçem yok tam 13.5k haftalardir bekliyorum ne diyorsunuz beklemeli miyim sizce almaya pek içim sinmedi kasa anakart vs monitörüm 1080p zaten bu ekran kartı cok gelir gibime geliyor

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
hocam benim hero için bütçem yok tam 13.5k haftalardir bekliyorum ne diyorsunuz beklemeli miyim sizce almaya pek içim sinmedi kasa anakart vs monitörüm 1080p zaten bu ekran kartı cok gelir gibime geliyor
Ben kendi fikrimi yukarda söyledim dostum. Ben almazdım. He bu benim şahsi fikrim saygı duyup duymamanız size kalmış.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hero sisteme göre fiyatı güzel. Parça kalitesi olarak ben de daha güzel bir kasa beklerdim ama sitelerde yoksa yapacak bir şey de yok. Alternatif olarak baktığımızda en ucuz RX6700 sistemlerin 15k civarına satıldığını unutmayalım. Kasadaki hava akışı çok iyi olmadığından fazla bütçe yok ise 1 yada 2 adet fan ilavesi ile kasa daha iyi hâle getirilebilir.
Hocam ben şu corsairin kasasını hiç sevmiyorum yoklukta kullanılır.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Ben anlıyorum. Kabul etmememin en büyük sebebi de parası olan zaten hero sistemi aldı. Bütçesi olan aldığı için bu bütçede olan adam 15k yapamıyorsa bunu alıyor. Yapabilen zaten hero çıktığında almıştı.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
59
RGB Olmayan aşağıdaki ürün alınabilir. 74.5 CFM değerine sahip iyi bir fan sayılır. Daha iyisi var mı pek araştırmadım ama bence alınabilir. 1 Veya 2 tane almak size kalmış kasanın önünde ve üstünde fan yeri bulunuyor.

2 tane aldığımız takdirde yeterli soğutmayı sağlar mı acaba birde nasıl takılır vs bir video var mi acaba referans olucak?

Cermenbey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
193
Ben anlıyorum. Kabul etmememin en büyük sebebi de parası olan zaten hero sistemi aldı. Bütçesi olan aldığı için bu bütçede olan adam 15k yapamıyorsa bunu alıyor. Yapabilen zaten hero çıktığında almıştı.
Çok yoruyorsun adamı ya. Keşke üyeyi yoksay gibi bişey olsa da senin mesajlarını gizlese. Hero sistem hala satışta olduğu için @ckribrahim onun daha f/p olduğunu söylüyor. Sense hala parası olan aldı hero sistemi diyorsun sanki satışta değilmiş gibi. Senin yüzünden şu forumdan soğudum desem yeridir.

onkuans

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Kardeşlerim ben bilgisayar işinden pek anlamıyorum ama bu sistem fiyat olarak iyi fakat kasa filan çok düşündürdü beni acaba az daha para verip hero mu alsam veya 15 k ya daha iyi bir sistem mi çok kararsız kaldım bu arada sistemi aldım iptal etme şansım var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri