PC Hocası Yeni Sistem Çıktı!!

WaryMajesty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
girip baktım sinerjiye özelleştirmeden corsair kasa seçtim cougar daha pahalı olmasına rağmen 750 tl oradan
rx 6700 dual ak akçede en düşük 9724 tl satılıyor. 6750 xt ise 12.224 tl satılıyor.

toplam 3250 tl fark var. Kaç tl olması lazım tatmin etmesi için?
50 ibareli 6000 serisi kartlar yüksek fiyattan satılıyor ama aralarındaki fps farkı çok düşük. 6750ye de 3000 lira fark vermek yerine zaten 6700 xt alırım daha iyi yeter ki fiyatı daha uygun olsun. Benim beklentimin altında kaldı sistem daha iyi bekliyordum o yüzden tatmin etmedi herkesin kendi tercihi.

WaryMajesty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
courgar kasayı 4yıl boyunca kullandım corsair aldım değiştirdim sonra kullanamdığın kasa hakkında bence boş yorum yapma. ssd fiyatına göre gayet iyi. daha iyi fiyata daha iyi alternatif varsa atarsın sanki ssd powerboost marka da çöp diyorsun western digital gibi bir firmaya neyse ikna etmeye uğraşmayacağım seni
Marka değil model önemli wd'nin giriş seviyesi green modeli ama idare eder

Fiore82

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Taaksitli alırız diye beklemiştik. Taksit de olmuyor sanırım . Alicak arkadaşlara hayırlı olsun

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
50 ibareli 6000 serisi kartlar yüksek fiyattan satılıyor ama aralarındaki fps farkı çok düşük. 6750ye de 3000 lira fark vermek yerine zaten 6700 xt alırım daha iyi yeter ki fiyatı daha uygun olsun. Benim beklentimin altında kaldı sistem daha iyi bekliyordum o yüzden tatmin etmedi herkesin kendi tercihi.

doğrudur ama ben sonuçta önüme gelene bakıyorum yeri geliyor eleştiriyorum kullanılan parçalar nezlinde karşısındaki 3070 veya ti lı sistemlere bakın fiyatlara veya 6750 xt daha uygunu varsa yorumlarımı kaldırırm. Bu adamın yalan söylediğine daha şahit olmadım 1senedir takip ediyorum bazı arkadaşlar foruma gelip daha bilmeden ne olduğunu gömmeye çalışıyorlar.

dolar olmuş 18 abdullah bile sistem çıkmıyor artık ki fp çıkamayacağını biliyor oda bu kadar. çünkü firmaların makaslarıda daraldı donanım arşivi ve pc hocasındna başka çok iyi alternatif kim kaldı?

o yüzden bu çıkan sistem parça kalitesi olarak ve fiyat olarak gayet iyi. 6700 xt tercih etse fiyat düşerdi doğru. ona bakarsak cougar kasa yerine corsair seçilse yine fiyat düşerdi. bu da firmaların b iraz stok stratejisi. elinde yoksa akakçeden düşük fiyatta bu var bunu koyalım diyemiyorlar

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hoca Apex oynarken hocam yapma yanlış yerlere atıyorsun diye kendi kendime konuşuyorum şu Apex'i de çözersek çok güzel olucak :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Değerli arkadaşlar aranızda tartışmaya gerek yok. Finale bakalım;

1-) Aynı parçalara veya daha kaliteli parçalara daha iyi sistem var mı?
2-) Piyasada x yerlerde satılan benzer sistemler kaça?
3-) Tek tek topladığınızda fiyat ne kadar?

Bu soruların karşısına bir sistem koyulamıyorsa, beklentilerinizi çok düşürmeyin. Biraz gerçekçi olalım. Piyasa kan ağlarken 18 dolar seviyesinde, bizler firmaları darlayıp en iyi fiyatı ve sistemi çıkartmaya çalışıyoruz. Ki bu da öyle oldu. O yüzden "hocam şurada şu sistem var. Sizinkinden daha iyi" diyebiliyorsanız hak veririm. Onun dışında biraz gereksiz yorumlarla dolar konular.

Dip Not: Piyasanın gidişatının farkında olmayan arkadaşlar yakında daha çok sıkıntılar girince kendilerini güncelleyeceklerdir. Bu piyasadan 9.999 TL RX 6600'lü ve 2000 stoklu bir GG6 geçti. O fiyatlar artık var mı? Duman oldu. Bu ne sizin suçunuz, ne bizim. Kur devam ettiği sürece bu şekilde eski fiyatları unutun.

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
2060 lı sistemden 1 2 k daha fazla para verip bu sisteme sahip olacağını sananlar ve alamayanlar üzgün. Keşke 2060 I aldaydık diyorlar

WaryMajesty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
doğrudur ama ben sonuçta önüme gelene bakıyorum yeri geliyor eleştiriyorum kullanılan parçalar nezlinde karşısındaki 3070 veya ti lı sistemlere bakın fiyatlara veya 6750 xt daha uygunu varsa yorumlarımı kaldırırm. Bu adamın yalan söylediğine daha şahit olmadım 1senedir takip ediyorum bazı arkadaşlar foruma gelip daha bilmeden ne olduğunu gömmeye çalışıyorlar.

dolar olmuş 18 abdullah bile sistem çıkmıyor artık ki fp çıkamayacağını biliyor oda bu kadar. çünkü firmaların makaslarıda daraldı donanım arşivi ve pc hocasındna başka çok iyi alternatif kim kaldı?

o yüzden bu çıkan sistem parça kalitesi olarak ve fiyat olarak gayet iyi. 6700 xt tercih etse fiyat düşerdi doğru. ona bakarsak cougar kasa yerine corsair seçilse yine fiyat düşerdi. bu da firmaların b iraz stok stratejisi. elinde yoksa akakçeden düşük fiyatta bu var bunu koyalım diyemiyorlar
Öyle tabi hocam stok bol olabilir bazı parçalarda zaten rx6600 seçince -800 kesilmesinden belli 6600 ile 6750 arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Sistem zaten kötü değil 1440p oyunculukta bu fiyata ideal. Ben sadece biraz daha ucuz veya parçaların bir tık daha kaliteli olmasını beklemiştim.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sistem gayet iyi , fiyatda güzel bence. Bütçesi olan alsın derim daha iyisini bulurlarmı bilmem. Ben bu sisteme 8.8 puan veririm :D

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Öyle tabi hocam stok bol olabilir bazı parçalarda zaten rx6600 seçince -800 kesilmesinden belli 6600 ile 6750 arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Sistem zaten kötü değil 1440p oyunculukta bu fiyata ideal. Ben sadece biraz daha ucuz veya parçaların bir tık daha kaliteli olmasını beklemiştim.

Teşekkür ederim hocam seviyeli tartışmalarınız için keyif almadım desem yalan oluır :)

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Başarılı işleri eleştirenlere bakın , hayatlarında en büyük başarıları , babalarının kredi kartına sahip olan kitleye dahil olmalarıdır.

@OceanLaB teşekkürler hocam , bir çok arkadaş bu fırsattan yararlanacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri