PC Hocası Yeni Sistem Çıktı!!

Fiore82

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
İşlemciyi 5500 anakartida 520 yapıp kasayida cougar mesh olan ile değiştirip almayı düşünüyorum. Böyle olsa nasıl olur ?

TKA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Pazartesine kadar stoklar tükenir mi acaba?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
10 k dediniz ya atın linki alalım hoca yapamamış siz yaparsınız
10k ya sistem var demedim . Galiba bilmiyorsunuz anlatiyim. Taner hoca gibi yt kanallarında sistem yapan insanlar , bu sistemleri bize olduğundan daha az fiyata satıyorlar. Yani 13-14k ya 6600 sistem yapsa bunu bize 10k ya satıyorlar. Mesela daha bu gün 21k ya sistem yapıp bize 16k ya satışa çıkardı Taner hoca . Yani demek istediğim direkt olarak 10k ya 6600 lü sistem çıkarmıyorlar indirim yapıyorlar.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Yalnız terslemek amacıyla değil. Gerçekten merak ettiğim için sordum.
Sistemin fiyatına kötü dememin sebebi şuydu ;
Beklenti yüksek oldu çünkü hoca 9.1 dedi bileşen kalitesi için . Kalite olarak hazır sistem kalitesinden 1 tık fazla değildi.
2. Olarak 6750 xt nin bu ayın 14 üne kadar 2000 TL cash backi vardı .
6700 sistemler cashback ile 14.200 TL ye geliyordu çok değil 2 hafta öncesi hatta 8 gün önceye kadar durum buydu .
O bahsettiğim tüm sistemlerin bileşen kalitesi de benzerdi . 14200 nere 16800 nere.
Kaldı ki bu sistemi alınca illahaki PSU kasa değişecek . Kaçarı yok . Azcık anlayan herkes biliyor ki cougar giriş seviyesi psular kötü . Sistemle gelen PSU da gerçekten kötü .
Bunlar karalama / kötüleme değil .
Çok daha iyilerini yaparken neden yapmadın sitemi .Eleştirisi .
Ayrıca 5600 kullanılıyorsa 6750 ile gen 4 anakart kullanılmalı diye düşünüyorum . Ekran kartından 6700 ün altında performans alınıyor. Gen 3 ile kullanıldığında.
Son olarak 12400f ve h610 kullanılsaydı da maliyetler benzerdi ve pcı e 4.0 destekliyordu . İleriye dönük SSD güncellemesi daha güçlü yapılabilirdi ya da ekran kartından tam performans alınabilirdi.
Fiyatına göre kabul edilebilir ama daha fazlası değil . Stoktan da anlaşılıyor bu durum şu an 5500 e değiştirilmiş durumda ki kesinlikle uzak durulmalı ...

Ufukgn71

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Beklenti yüksek oldu çünkü hoca 9.1 dedi bileşen kalitesi için . Kalite olarak hazır sistem kalitesinden 1 tık fazla değildi.
6700 sistemler cashback ile 14.200 TL ye geliyordu çok değil 2 hafta öncesi hatta 8 gün önceye kadar durum buydu .
O bahsettiğim tüm sistemlerin bileşen kalitesi de benzerdi . 14200 nere 16800 nere.
Kaldı ki bu sistemi alınca illahaki PSU kasa değişecek . Kaçarı yok . Azcık anlayan herkes biliyor ki cougar giriş seviyesi psular kötü . Sistemle gelen PSU da gerçekten kötü .
Ayrıca 5600 kullanılıyorsa 6750 ile gen 4 anakart kullanılmalı diye düşünüyorum . Ekran kartından 6700 ün altında performans alınıyor. Gen 3 ile kullanıldığında.
Son olarak 12400f ve h610 kullanılsaydı da maliyetler benzerdi ve pcı e 4.0 destekliyordu . İleriye dönük SSD güncellemesi daha güçlü yapılabilirdi ya da ekran kartından tam performans alınabilirdi.
Fiyatına göre kabul edilebilir ama daha fazlası değil . Stoktan da anlaşılıyor bu durum şu an 5500 e değiştirilmiş durumda ki kesinlikle uzak durulmalı ...
Bu adamın yazısını okuyon 18 yaş altı çocuklar gelip burda durmadan siteyi övmenizin anlamı yok siz beyenirsiniz karşı taraf beyenmez küfür etmediği sürece istediği yorumu yapabilir

xxenom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ellerindeki B450'leri bir an önce bitirmek istiyorlar bence yeni çipsetler geliyor ya o yüzden olabilir.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317

Eleştirilere her zaman saygım var biliyorsunuz. Ancak fiyat olarak eleştiri kısmı yanlış.

1-) Bu ayın 14'üne kadar faiz skalası 13'e çekilmemişti. Dolar 18.12 olmamıştı.
2-) Cacheback olayı her dönem oluyor. Yakalayabilirseniz zaten kârlısınız. Ancak bunu sisteme bağlamak doğru değil. Herhangi kampanyada olan bir ASUS ürününü alıp para iadesinden faydalanabiliyorsunuz zaten. Bunu bu sistem için değil, diğer sistemler için de söylemelisiniz.
3-) Cougar giriş seviye PSU modelinin "kötü" olduğunu yorumlaşmışsınız. Neye istinaden bu kanıya varıldı?
4-) 12400F ve H610 sistemin maaliyeti benzer olmuyor. ASUS x firmaya x stoğunu çok iyi fiyattan verdiğinde, o firmada ürünü pazarlamak için harekete geçer. Haliyle Intel sistemlerde Eylül ayı itibariyle zaten shortage başlayacak. Bu iki ürün için destek alınamıyor.
5-) B550 tarafını sistem çıkmadan önce konuştum. Fakat stok sayısı yeterli olmadığından dolayı 20 tane sattıktan sonra bir mantığı olmadığı için eklenemedi.

Tüm bunlara istinaden bir sistem birleştirilirken önce sistemin firma stoğu, sonra alınabilen tüm destekleri, ardından ortaya çıkan fiyat üzerinden pazarlığı yapılıyor. Yani şu ürün olsa daha iyi olurdu, bu ürün olsa daha güzel olurdu maalesef hiç bir zaman hiç bir sistemde geçerli değil.

Biz de x parçaları kaldırıp y parçaları koymak istiyoruz. Fakat bu süreci siz yönetemiyorsunuz.

Tüm bunlara istinaden 1 dolar 18.10 seviyelerinde, RX 6750 XT sistem veya RTX 3070 ve RTX 3070 Ti rakiplerine bakıldığında "bugün" en iyi fiyatlı sistem bu arkadaşlar. 10 gün önce şöyleydi, 5 gün sonra böyleydi maalesef geçerli sebepler oluşturmuyor.

Bende istiyorum bir GG6 daha patlatalım. Ancak o sistemlerde yakılan paralar kimsede yok artık. Durumun ciddiyeti sınırları çoktan aştı, sadece bazı insanlar kârlı olduğu halde fiyat beğenmiyor. Bugün bu sisteme iyi diyorsak, yarın daha pahalı sisteme "iyi demek" durumunda kalacağız. Herkes için geçerli.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Eleştirilere her zaman saygım var biliyorsunuz. Ancak fiyat olarak eleştiri kısmı yanlış.

1-) Bu ayın 14'üne kadar faiz skalası 13'e çekilmemişti. Dolar 18.12 olmamıştı.
2-) Cacheback olayı her dönem oluyor. Yakalayabilirseniz zaten kârlısınız. Ancak bunu sisteme bağlamak doğru değil. Herhangi kampanyada olan bir ASUS ürününü alıp para iadesinden faydalanabiliyorsunuz zaten. Bunu bu sistem için değil, diğer sistemler için de söylemelisiniz.
3-) Cougar giriş seviye PSU modelinin "kötü" olduğunu yorumlaşmışsınız. Neye istinaden bu kanıya varıldı?
4-) 12400F ve H610 sistemin maaliyeti benzer olmuyor. ASUS x firmaya x stoğunu çok iyi fiyattan verdiğinde, o firmada ürünü pazarlamak için harekete geçer. Haliyle Intel sistemlerde Eylül ayı itibariyle zaten shortage başlayacak. Bu iki ürün için destek alınamıyor.
5-) B550 tarafını sistem çıkmadan önce konuştum. Fakat stok sayısı yeterli olmadığından dolayı 20 tane sattıktan sonra bir mantığı olmadığı için eklenemedi.

Tüm bunlara istinaden bir sistem birleştirilirken önce sistemin firma stoğu, sonra alınabilen tüm destekleri, ardından ortaya çıkan fiyat üzerinden pazarlığı yapılıyor. Yani şu ürün olsa daha iyi olurdu, bu ürün olsa daha güzel olurdu maalesef hiç bir zaman hiç bir sistemde geçerli değil.

Biz de x parçaları kaldırıp y parçaları koymak istiyoruz. Fakat bu süreci siz yönetemiyorsunuz.

Tüm bunlara istinaden 1 dolar 18.10 seviyelerinde, RX 6750 XT sistem veya RTX 3070 ve RTX 3070 Ti rakiplerine bakıldığında "bugün" en iyi fiyatlı sistem bu arkadaşlar. 10 gün önce şöyleydi, 5 gün sonra böyleydi maalesef geçerli sebepler oluşturmuyor.

Bende istiyorum bir GG6 daha patlatalım. Ancak o sistemlerde yakılan paralar kimsede yok artık. Durumun ciddiyeti sınırları çoktan aştı, sadece bazı insanlar kârlı olduğu halde fiyat beğenmiyor. Bugün bu sisteme iyi diyorsak, yarın daha pahalı sisteme "iyi demek" durumunda kalacağız. Herkes için geçerli.
Dolar kurunda fiyatların artması çok normal neresi anlaşılmıyor bilemedim. zaten dediğiniz gibi şöyle bir durum var 16k parası olup sistem arayanlar bu sistemden iyisini şuan alamıyorlar. her zaman extreme indirim olmaz. bende en az 25 parçalık sistem var ürünleri bazısı çok ucuza bazısı ucuza bazısı ise piyasa fiyatına alındı. napalım herşey her zaman ucuz olacak diye birşey yok. ayrıca zaten fiyat inebilse satıcıda çok satar. cashback varken asus ağırlıklı ürünler seçilmesi daha mantıklıydı tabi. ama anlamadığım şey firmalar cashback olmasına rağmen ve kullanıcıların buna önem vermesine rağmen umursamadı bir elin parmaklarını geçmeyecek asus ürünler satıldı.

Sistemler için pcie 4.0 her zaman iyidir ama şart değil. 6750xt performans olarak maksimum %3-4 düşer ki önemli değil. gerekirse işlemciden kısılıp yükseltme yapılır 2k'da kullanılır.

çok ucuz olacak herkes alacak kanısı zaten gereksiz. Uygun olur alınır. bir kulaklık aylardır 2.5k civarındaydı 2200e düştü aldım. aşırı bir indirim yok. 1500 olsa ne iyi. ama 2200 uygundu ben memnun kaldım. memnun kalanlar olduğu müddetçe sorun yok. Şu kadar olsaydı bende alırdım demek biraz saçma biraz bencilce.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri