Önemli PC Hocası Yeni Sistem Nasıl Olsun?

Salzador

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
65
Malesefki yanıldık, ay sonu çıkar diye umuyorduk. Türkiyede beklenen her dakika zarar demek hocam
5 yıllık dolar.png
dolar bu zamana kadar tekmelemeyi bırakmadı bırakmazda...

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Hocam zor ikna ettim babamı hadi hocam
Hocam Yemin Ederim 2 Haftadır ailemle cebelleşiyorum 10k ya anlaştık inşallah 10k bandında olur. Rx6600 Olursa Tadından Yenmez. Bekliyoruz Taner Hocam Yaklaşık 3 yıl önce bir bilgisayar almıştım, tabi ozamanlar Turbox İzoly gibi markların ne gibi bir şey olduğunu bilmeden 3 yıldır pişmanlığını yaşıyorum. Steam kütüphanem doldu taştı lakin oynayacak biligisayar yok. İnşallah alırım bilgisayarı. Ayriyeten özelleştrimeli sitede olursa çok iyi olur. Beyaz kasa tercih edicem. CoolerMaster MasterBox TD500 Mesh (Kasa Beni Büyüledi.)

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Freedos işletim sistemli laptop windows a çevrilebilirmi. Çevrilirse ücreti ne olur? Merak ettim.

shoroV

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Hocam Yemin Ederim 2 Haftadır ailemle cebelleşiyorum 10k ya anlaştık inşallah 10k bandında olur. Rx6600 Olursa Tadından Yenmez. Bekliyoruz Taner Hocam Yaklaşık 3 yıl önce bir bilgisayar almıştım, tabi ozamanlar Turbox İzoly gibi markların ne gibi bir şey olduğunu bilmeden 3 yıldır pişmanlığını yaşıyorum. Steam kütüphanem doldu taştı lakin oynayacak biligisayar yok. İnşallah alırım bilgisayarı. Ayriyeten özelleştrimeli sitede olursa çok iyi olur. Beyaz kasa tercih edicem. CoolerMaster MasterBox TD500 Mesh (Kasa Beni Büyüledi.)
Kader kardesiyiz bende 3 yil once dandik bisey aldim simdi 10k anlastim tek fark sen izoly aldin ben laptop

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
+

KaiHiwatari

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Selamlar arkadaşlar,

Yeni Fiyat/Performans PC Hocası sistemi belirleyeceğiz. Bunun için AMD, Intel CPU ve AMD - NVIDIA GPU öncelikli olup, diğer parçaları da (giriş - orta segment olacak şekilde) belirleyip firmalarla kavgaya başlayacağım.

Örneğin;

• "Sistem giriş seviye olsun. GPU AMD, CPU AMD olsun. Fiyat aralığı 4899 - 5899 TL arası olabilir." şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ortak karar alıp ona göre şekillendirelim hamuru :)
Sistem Orta Seviye diyebileceğimiz İNTEL 12.Nesil CPU ve NVIDIA GPU (3060) olsun. Kaç defadır sistemleri kaçırıyorum birikim yaptım (20K) bunun için para erimeden ya sistem tavsiyesi yapın (lütfen) yada bu civarda beni uzun süre taşıyacak bir sistem çıkartın ;):giggle:

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Sistem Orta Seviye diyebileceğimiz İNTEL 12.Nesil CPU ve NVIDIA GPU (3060) olsun. Kaç defadır sistemleri kaçırıyorum birikim yaptım (20K) bunun için para erimeden ya sistem tavsiyesi yapın (lütfen) yada bu civarda beni uzun süre taşıyacak bir sistem çıkartın ;):giggle:
20 Knız varsa sistem için 3060dan daha yüksek ekran kartlı sistem alabilirsiniz

KaiHiwatari

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
20 Knız varsa sistem için 3060dan daha yüksek ekran kartlı sistem alabilirsiniz
varsa bildiğiniz paylaşın lütfen alayım, assağıdaki sistemi i5-12400f anakartıda ASUS PRIME B660M-K çektim ve şuan 18.516,47 TL ye geliyor. Çok anlamadığım için tereddüte düştüm açıkçası.

Ulasabi64

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
36
Selamlar arkadaşlar,

Yeni Fiyat/Performans PC Hocası sistemi belirleyeceğiz. Bunun için AMD, Intel CPU ve AMD - NVIDIA GPU öncelikli olup, diğer parçaları da (giriş - orta segment olacak şekilde) belirleyip firmalarla kavgaya başlayacağım.

Örneğin;

• "Sistem giriş seviye olsun. GPU AMD, CPU AMD olsun. Fiyat aralığı 4899 - 5899 TL arası olabilir." şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ortak karar alıp ona göre şekillendirelim hamuru :)
Bence rx 6600'lü bi f/p sistem olsun bazı arkadaşlar rtx 3050 demiş ama kesinlikle karşıyım f/p değil fiyat aralığı 9000-11000 arası olabilir giriş seviyesi artık bu ekran kartı net rx 6600 olmalı gidip 3060 yapmayın LÜTFEN RX 6600 OLSUN F/P okuduysan beğeni at admin pls

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889

Ulasabi64

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
36
Arkadaşlar genellikle rx 6500 XT ve rx 6600 istenmiş ama şu FPS testine bakın bence fiyat bı tık yüksek olsun bu kadar FPS farkı olamamali net rx 6600 olmalı nokta haksızmıyım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-27-22-51-27-94.jpg
    Screenshot_2022-07-27-22-51-27-94.jpg
    629.4 KB · Görüntüleme: 35

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Haklısın RX 6600 şu an bence piyasanın en fp kartı
Bu kadar 6600 yorumuna bence kesin ekran kartı 6600 olmuştur. Site olarak itopyada satış olacak. Kral bugün fotoğraf paylaştı anlaşma yapıldı . Muhtemel her şey belli sadece doların düşmesini bekliyorlar. Dolar düşerse tahminimce önümüzdeki pazartesi satışa çıkar. Yükselmeye devam ederse bir süre daha bekleriz . Saygılar

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,804
Bu kadar 6600 yorumuna bence kesin ekran kartı 6600 olmuştur. Site olarak itopyada satış olacak. Kral bugün fotoğraf paylaştı anlaşma yapıldı . Muhtemel her şey belli sadece doların düşmesini bekliyorlar. Dolar düşerse tahminimce önümüzdeki pazartesi satışa çıkar. Yükselmeye devam ederse bir süre daha bekleriz . Saygılar
Nerede paylaşılmış facebookda mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri