Önemli PC Hocası Yeni Sistem Nasıl Olsun?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam senden bedava sistem falan bekledigimiz yok piyasa fiyatinin 1-2k alti olsun yeter soz verip verip tutmuyon
Hocam şuana kadar verdiği sözlerin hepsini tuttu şuanda da dolar o kadar yüksekki adamlar güzel bir sistemin yanına da fiyat olarak da uygun olmasını sağlamak için çalışıyor lütfen biraz daha sabredin.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Böyle giriş seviyemi olur? Başlığın açıklamasını okumuyormusunuz?
ben giriş orta olucak diye biliyorum bu 1,2.si taner hocaya da hak vermek gerek galiba birazcık geç olsun güç olmasın mantığında düşünüyor olabilir,3.sü de geçen 11.5 kya rx 6600lü sistem çıktı büyük bir youtuberden falanda değil noname yani tane hoca o sistemi 10000tlye max 10299 tlye çıkarır

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
ben giriş orta olucak diye biliyorum bu 1,2.si taner hocaya da hak vermek gerek galiba birazcık geç olsun güç olmasın mantığında düşünüyor olabilir,3.sü de geçen 11.5 kya rx 6600lü sistem çıktı büyük bir youtuberden falanda değil noname yani tane hoca o sistemi 10000tlye max 10299 tlye çıkarır
Evet giriş ortada olabilir fakat 5600 6700xt giriş-orta değil bence. Ve geç oldukça dolar daha fazla artmaz inşallah çünkü taner hoca için daha güç olur.

Mqnster62

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Sistem ne zaman gelcek güncel uzuz ömürlü bir sistem almak istiyorum da

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
94
Ryzen 5600G 16GB ram 500Ssd 550w psu mesh kasalı bir sistem olabilir. İsteğe göre + olarak ekran kartı ekleyip yükseltme seçeneği ile uygun fiyata gelir.

Yoksa standart olarak Ryzen 5 5500 / i3 12100F anakart olarak H610/B450 16 Ram 500Gb nvme SSD + Rx6600 9999₺ ama bu kasayı çok görmeye başladık. Alt segmentte uygun fiyatlı kasa bekliyoruz.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ryzen 5600G 16GB ram 500Ssd 550w psu mesh kasalı bir sistem olabilir. İsteğe göre + olarak ekran kartı ekleyip yükseltme seçeneği ile uygun fiyata gelir.

Yoksa standart olarak Ryzen 5 5500 / i3 12100F anakart olarak H610/B450 16 Ram 500Gb nvme SSD + Rx6600 9999₺ ama bu kasayı çok görmeye başladık. Alt segmentte uygun fiyatlı kasa bekliyoruz.
Mantıklı şeyler yazmışsınız fakat çoğunluğun 10k bütçesi var ve istekleri bu yönde (RX 6600)

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
94
Mantıklı şeyler yazmışsınız fakat çoğunluğun 10k bütçesi var ve istekleri bu yönde (RX 6600)
Düşüncem belli hocam ryzen 5500 yerine 5600g sistem çıksa atıyorum 5999TL olsa isteyen harici kart ekleyip 10999tl ye rx6600 ile sistemi alabilir. Hem bu durumda alt ve orta segment iki kasa olmuş gibi olur. Hemde her bütçe için uygun olur diye düşündüm.

Yunus : )

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Düşüncem belli hocam ryzen 5500 yerine 5600g sistem çıksa atıyorum 5999TL olsa isteyen harici kart ekleyip 10999tl ye rx6600 ile sistemi alabilir. Hem bu durumda alt ve orta segment iki kasa olmuş gibi olur. Hemde her bütçe için uygun olur diye düşündüm.
İsteyen 6500XT bile ekler ve güzel bir stok sayısı olursa herkes faydalanır

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,157
@OceanLaB ayıp deil mi hocam 1 dk birşey yazmak çok mu zor eyvallah sistem yapıyorsun ama günlerce insan bekliyor sistem çıkar mı diye çıkan sistemleri kaçırıyorlar size güvenip

Ben kimseye sistemler konusunda bekleyin demedim. Görüşüyorum sistemler gelecek dedim. F/P varsa bu piyasada herkes alsın. Benim kaç haftadır kimle nasıl görüştüğümü ben biliyorum. Bu piyasada delikanlılık kalmadı artık. Öyle para yakılan müthiş sistemleri bu kur seviyesinde kimse çıkmak istemiyor. Haliyle biz de orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Piyasa şu durumda maalesef karanlık. Buna herkes alışsa iyi olacak.

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Ben kimseye sistemler konusunda bekleyin demedim. Görüşüyorum sistemler gelecek dedim. F/P varsa bu piyasada herkes alsın. Benim kaç haftadır kimle nasıl görüştüğümü ben biliyorum. Bu piyasada delikanlılık kalmadı artık. Öyle para yakılan müthiş sistemleri bu kur seviyesinde kimse çıkmak istemiyor. Haliyle biz de orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Piyasa şu durumda maalesef karanlık. Buna herkes alışsa iyi olacak.
:(

legolas123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Haklısınız hocam bu durumu anladım ama geç kaldım dün iyiki gaminggen den ultima 6600 sistemi almışım pismanda digilim dediğiniz gibi 1000 TL fazla olsun ama kaçırmayın alalim neyin ne olacağı bu piyasada ülkede belli digil

Pctoplayamayançocuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam peki aklınızdaki parçalar hangileri?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri