Önemli PC Hocası Yeni Sistem Nasıl Olsun?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Nacizane tavsiyem Taner hocamın dediği gibi, ederine yakın sistem gören yapıştırsın arkadaşlar, şuan malesef dolar sayesinde tok satıcı konumunda sistem çıkartan firmalar ( geçtiğimiz aylarda kampanya ayağına 300-500 indirip doların düşük halini bile kullandıklarını düşünüyorum). Bu sebepten ağustos ayında makas kapanmaya devam ediyor, bariz fiyat farklarına hasret kalacak gibiyiz, sonumuz hayır olsun.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Kafana estiyse sistemi al yok fiyatı pahalıymış daha iyisi çıkmış ben çok iyi aldım gibi şeyler deme iyi almışım de geç. Böyle hazır sistem beklerseniz her geçen gün artan fiyatlar olmaya başladı mı yanar ortalık.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kafana estiyse sistemi al yok fiyatı pahalıymış daha iyisi çıkmış ben çok iyi aldım gibi şeyler deme iyi almışım de geç. Böyle hazır sistem beklerseniz her geçen gün artan fiyatlar olmaya başladı mı yanar ortalık.
Bileşenlere dikkat edin arkadaşlar, ben hocamın yazdığı şeyleri dedim bi gecede siparişi verdim, kasa psu değiştirirken belim ağrıdı :D

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bileşenlere dikkat edin arkadaşlar, ben hocamın yazdığı şeyleri dedim bi gecede siparişi verdim, kasa psu değiştirirken belim ağrıdı :D
Öyle kaba taslak dedim diye altı kapalı geçmesinler. Bilen biri zaten parçaları falan nasıl alacağını ne yapacağını bilir piyasayı kontrol eder zaten. En kötü konu açar , yardımcı oluruz.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Öyle kaba taslak dedim diye altı kapalı geçmesinler. Bilen biri zaten parçaları falan nasıl alacağını ne yapacağını bilir piyasayı kontrol eder zaten. En kötü konu açar , yardımcı oluruz.
Ben yandım onlar yanmasın diye dedim hocam, üşenip iade de etmedim evim kargoya uzak fazlaca. Kasa RGB beklerken rainbow geldi, anakart rgb desteği vermedi, PSU beklediğimden kalitesiz bir markaymış vs vs. Kargoyla benim gibi derdi olmayan arkadaşlar satın aldıysa da yazsın iade imkanını değerlendirelim :)

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Asrock ve bostar anakartlarla ilgili karton gibi diyen birini duymuştum doğrumu siz bilirsiniz.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Asrock ve bostar anakartlarla ilgili karton gibi diyen birini duymuştum doğrumu siz bilirsiniz.
Biostar kullanıcıyım, malzeme kalite olarak mükemmel değil ama bütçe el veriyorsa donanım olarak yeterli geldiğini, bozulana kadar(kolay bozulmadığı bilgisi verildi) idare edeceğini düşünüyorum. Hem frekanstan kaliteden kısmak istemeyen hem de ben gibi kasayı 85 kere açmayacak olan üyelere öneririm.

emirerol32

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
herkes isteğine göre yazıyor sonuçta. rx 6600 xt veya daha yüksek bir kartla 15 16k civarına bir sistem yapılırsa gayet uygun olur bütçesi bu fiyatlarda olanlar için.
6600 xt sistem yapılacaksa en kötü 13 12 seviyesinde olması gerekir
Hem pahalı hem giriş orta olacak. Maalesef açıklamayı okunuyorlar.
hayır hocam 5500 6600 xt ile tek tek toplasan bile 14 ün üstüne çıkmaz

Pctoplayamayançocuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Abi anakart vga çıkışlı bir anakart olsun lütfen benim gibi eski monitörü olan arkadaşlar ekstradan mönitör almak zorunda kalmasın

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
apu olmasına gerek yok örneğin b450mk 2 de vga çıkışı var
Anakarttaki VGA çıkışından güç almak için görüntüyü anakarttan yani APU bir işlemciden almak gerekir. Ekran kartı olan sistemde görüntü kablosu bizzat ekran kartına takılır anakarta değil. Anakarta takarsanız görüntü alamazsınız.

Pctoplayamayançocuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Anakarttaki VGA çıkışından güç almak için görüntüyü anakarttan yani APU bir işlemciden almak gerekir. Ekran kartı olan sistemde görüntü kablosu bizzat ekran kartına takılır anakarta değil. Anakarta takarsanız görüntü alamazsınız.
Yanlış biliyomuşum
kötü oldu dönüştürücü alsam ne kadar görüntü kaybı olur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri