PC Kolik Hero Sistem İadesi

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Benim de aklıma acaba Windows doğru bir sürümle doğru bir şekilde mi kuruldu sorusu geliyor. Çünkü bazı sitelerde modlu Windows ISO'ları mevcut ve sorunun başlıca kaynağı olabiliyor. Artık 50-100 TL arasına Windows Key alınabiliyor.

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
o fiyata güzel bir sisteminiz var ben olsam sistemi full sıfırdan kurardım bilgilisiniz de windows güncel iso dosyasını microsoft tan indirip sonra rufusla iso yu usb ye yazdırın sıfırdan kurulum yapın Sonra sırasıyla Amd chipset driverlerini indirin işlemci anakart için uygun ondan sonra rx6700 için isteğe bağlı yani opsiyonel olan beta sürüm değil de direk önerilen WHQL imzalı sürücüyü kurun sonra redeon ayarlarından güncellemeyi direk yüklemeyi kapatın sadece önerilen indirilsin ve her zaman ddu ile temiz kurulum yapın. Deneyin bakalım kaybedecek bir şeyiniz olmaz sonuçta.
Başlangıçtaki hataları öyle yaparak çözmeye çalışmıştım fakat bir şeyleri yanlış yapmış olabilir düşüncesiyle iade etmemek için son bir kez daha deneyeceğim böyle

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Paranoyak olucak bir şey yok pckolik birazcık 1000 stoklu Hero işi birazcık ağır geldi bence satın alan kişilerde haklı olarak geç geliyor diye şikayetinden dolayı ne kadar hızlı paketlersen o kadar iyi kafası ile hareket ettiler ve böyle sonuçlar doğruldu gibi çünkü bir kaç gündür windowsu kurulu gelmeyen ön usb girişi takılmayan kişilerde aynı şekilde gönderi açtılar. İçinizin rahat etmesi için bence firmayı arayıp derdinizi anlatın. Tüm ürünler zaten 2 sene garantili eğer ki derlerse evet yazılımsal bir sorun gönderin garantiye gitsin kontrol edilsin belki bir hata vs vardır böylelikle açığa kavuşmuş olur her şeyi
Yani iade edebilirsem en kötü başka siteden aynı bu sisteme yakın almayı düşünüyorum sırf hizmetin kalitesiz olduğunu düşündüğüm için

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Oyunlarda donma gibi hatalar mi alıyorsun
şunun gibi eğer bunun gibiyse 22.7.1 sürümünü indir kur birde oyunlarda vsync aç
RDR2 iniyor hocam onda da deneyeceğim fakat VALORANT'da buna benzer bir donma var sürüm olarak önce son çıkanlardan proyu indirmiştim onla kullanıyordum dün gece yatmadan whql olan eski bir sürümü yükledim test etmedim

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim de aklıma acaba Windows doğru bir sürümle doğru bir şekilde mi kuruldu sorusu geliyor. Çünkü bazı sitelerde modlu Windows ISO'ları mevcut ve sorunun başlıca kaynağı olabiliyor. Artık 50-100 TL arasına Windows Key alınabiliyor.
Hocam normal kendi sitesinden rufus ile flasha yazılmış bir windows. Yıllardır kullandığım anlık olarak boşta olan OEM keyimde (ucuza satılan keyler) mevcut onunla birlikte temiz kurulum yaptığımı düşünüyordum.

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ddu ile birlikte kaldırın onceki sürümü veyahut amd clean driver var whql sürümü ile deneme yapin benim sistemim de gelecek bugün ama ben işte olacağım gece gelince inşallah çileden çıkartmaz

kurnabalry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Benim makine de evde benim iş çıkışımı bekliyor. Ama arkadaş öyle yazmış ki daha görmeden sistemimden soğuttu o_O

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim makine de evde benim iş çıkışımı bekliyor. Ama arkadaş öyle yazmış ki daha görmeden sistemimden soğuttu o_O
Hocam benim arkadaş da aldı ona da bu sabah geldi bende olan hataların çoğu yok daha oyun kısmına geçmedi ama benimkinde extra sorunlar mevcut. Benim şanssızlığımla alakalı sanırım xd

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
UPDATE: PcKolik ile konuştum ve hazır sistemlerde iade alamadıklarını söylediler. Fakat sistemi geldiği gibi kargolarsam teknik destek ekibinin ilgileneceğini eğer iade koşulları oluşturuyorsa iade sağlanacağını söylediler. Anlattığım sorunları oradaki kişiye de anlattım ve kendisi ekran kartı veya bios sürümü ile alakalı bir şeyler olabileceğini söyledi. En kısa zamanda tekrar istanbula kargolayacağım.

kurnabalry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
UPDATE: PcKolik ile konuştum ve hazır sistemlerde iade alamadıklarını söylediler. Fakat sistemi geldiği gibi kargolarsam teknik destek ekibinin ilgileneceğini eğer iade koşulları oluşturuyorsa iade sağlanacağını söylediler. Anlattığım sorunları oradaki kişiye de anlattım ve kendisi ekran kartı veya bios sürümü ile alakalı bir şeyler olabileceğini söyledi. En kısa zamanda tekrar istanbula kargolayacağım.
Koşulsuz iade kapsamı daraltıldı yakın zamanda ama bir sorun olması durumunda iade ile ilgili sorun yaşayacağınızı sanmam. Bahsettiğiniz sorunlar da cidden yazılımsal gibi görünüyor fakat kesinlikle can sıkıcı. Tez vakitte çözülür umarım.

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131

Bende konuştum senin için göndersin biz ilgilenelim sorunlu parça varsa değişiriz dediler.

kurnabalry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Sistemi kurdum şuan. Ram profillerine kadar ayarları yapılmış. Bütün driverlar güncel şekilde. Nereyi kontrol etsem halledilmişti. Acaba windows lisanslı mı diye kontrol etme gereği bile hissettim :)
Şu anlık stres testlerini yaptım değerler normal görünüyor.
Oyun testlerinde sorun yaşamamayı ümit ederek indirmelere başladım bakalım.

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sistemi kurdum şuan. Ram profillerine kadar ayarları yapılmış. Bütün driverlar güncel şekilde. Nereyi kontrol etsem halledilmişti. Acaba windows lisanslı mı diye kontrol etme gereği bile hissettim :)
Hadi bakalim inşallah ben eve gidince de böyle bir güzellik ile karşılaşırım :)

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hayırlı olsun hocam. Dediğim gibi sıkıntı bende sanırım xd

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri