PC topluyorum yardımcı olabilirmisiniz?

KS

Demir ATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şu kasada neye takıldınız halen daha anlamadım ama neyse uzatmayacağım.

O sorduğunuz ASUS kasaya uygun soğutucu önerisi mi istiyorsunuz 3K bütçeye yoksa önerdiğim soğutuculara uygun başka bir kasa önerisi mi istiyorsunuz 3K bütçeye?
asusa uygun bir soğutucu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
O işlemciyle o anakartı sadece çalıştırırsın. 5950 x i bir araştır dostum. 5900 dedikçe 5950 diyorsun ama b550 anakart ile kullanmayı niyetliyorsun. Karar senin
Aslında sıkıntı yok zaten özellikle not düşmedim ama 5950X seçiyorsan bence de minimum 3 numaralı anakart ile kullanmalı o işlemciyi.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Aslında sıkıntı yok zaten özellikle not düşmedim ama 5950X seçiyorsan bence de minimum 3 numaralı anakart ile kullanmalı o işlemciyi.
Bro minimum 3-4 derece işlemcinin daha soğuk çalışmasını sağlıyor, ve biliyosun ki voltajın stabilliği çok önemli , kesinlikle 5950x gibi anlık dehşet güç tüketebilen işlemciler için giriş ve orta seviye anakart kullanmazdım. 2 si de oyun içi 4.9 da çalışsın pbo suz. Eminim ki b550 anakartlı işlemci aynı kombinle hem daha sıcak hem daha fazla güç çekerek çalışır.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bro minimum 3-4 derece işlemcinin daha soğuk çalışmasını sağlıyor, ve biliyosun ki voltajın stabilliği çok önemli , kesinlikle 5950x gibi anlık dehşet güç tüketebilen işlemciler için giriş ve orta seviye anakart kullanmazdım. 2 si de oyun içi 4.9 da çalışsın pbo suz. Eminim ki b550 anakartlı işlemci aynı kombinle hem daha sıcak hem daha fazla güç çekerek çalışır.
Tamamen VRM kanadının gücüyle alakalı bir durum. Örnek olarak ASUS B550 PRO üründeki VRM kanadı o işlemciyi çok yüksek voltaj değerlerinde çalıştırmadan performanslı kullanabiliyor. Her ürün geçerli değil ama haklısın bir noktaya kadar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri