PCH Venom IV Sıkıntıları Bitmiyor

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Vallaha benim cihaz da berbat resmen 24 FPS alıyorum yeni oyun yükledim bu nasıl bir iş anlamadım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Hocam DDU ilede sürücüyü silip tekrar kurdum FPS'te bir fark olmadı, galiba o format işlemini deniyicem son çare oda olmazsa ne yapıcam bilmiyorum artık

Olmazsa servise gidecek mecbur. Sinerji'yi arayıp ürünü göndermek istediğinizi söyleyin. Hatta iade talebi de açılabilir 15 gün geçmediyse.

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
RX 6600 ile nasıl 24 FPS alıyorsunuz anlamadım? Hangi oyunda hangi ayarda?
Hocam Crysis 1 indirdim 35 alıyordu bu sefer Battlefield indirdim oyunda hata vardı oynayamadim ama ardından inen Crysis 2 oyununa girdim oyunu asla oynatmıyor dönüyor 24 FPS veriyor ayarları en düşüğe getirdim 62 FPS vermeye başladı şimdi o şekilde sadece oyun oynayabiliyorum

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Geri normal ayarlara döndürdüm durum bu hocam, düşük ayarlara geçince de durum 2. fotoğraftaki gibi oluyor.

16522264244514028570017779070720.jpg
IMG_20220511_024253.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Crysis oyununda yaşadığınız 24 FPS sorunu genel bir sorun oyuna özel. Nette Crysis 24 FPS diye aratırsanız zaten görürsünüz. Sistemden kaynaklı değil.

Oyun açıkken birkaç defa ALT+ENTER tuşlarına yaklaşık 7-9 defa basın ve tam ekran haline gelince bırakın. Sorun çözülmezse oyun ayarlarında kenarlıksız pencere yani Borderless modu ile çalıştırın oyunu. Buda işe yaramazsa NVIDIA veya AMD fark etmez kartın kendi kontrol paneli ayarlarından Vertical Sync ayarını hangi seçenekler varsa hepsinde tek tek deneyin.

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Crysis oyununda yaşadığınız 24 FPS sorunu genel bir sorun oyuna özel. Nette Crysis 24 FPS diye aratırsanız zaten görürsünüz. Sistemden kaynaklı değil.

Oyun açıkken birkaç defa ALT+ENTER tuşlarına yaklaşık 7-9 defa basın ve tam ekran haline gelince bırakın. Sorun çözülmezse oyun ayarlarında kenarlıksız pencere yani Borderless modu ile çalıştırın oyunu. Buda işe yaramazsa NVIDIA veya AMD fark etmez kartın kendi kontrol paneli ayarlarından Vertical Sync ayarını hangi seçenekler varsa hepsinde tek tek deneyin.
Tamam hocam deniyorum birazdan başka oyun oynayamadım indiremedim ne yazikki teşekkürler bilgi için

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Hocam bu sorunlar tek bende yok başka kişilerdede var onunu sebebi niyeki, sinerji biryerde bir sıkıntı yapmış olmalı.
Olmazsa servise gidecek mecbur. Sinerji'yi arayıp ürünü göndermek istediğinizi söyleyin. Hatta iade talebi de açılabilir 15 gün geçmediyse.

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam benim cihazda sorunlu yarın win10 yükleyeceğim baştan bakalım ne olacak umarım düzelir yoksa garantiye yollayacağım. Bir bilgisayar tamircisi arkadas ram yapıyor dedi bana ama kesin mi bilmiyorum
Hocam bu sorunlar tek bende yok başka kişilerdede var onunu sebebi niyeki, sinerji biryerde bir sıkıntı yapmış olmalı.

Hocam bu sorunlar tek bende yok başka kişilerdede var onunu sebebi niyeki, sinerji biryerde bir sıkıntı yapmış olmali

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Hocam benim cihazda sorunlu yarın win10 yükleyeceğim baştan bakalım ne olacak umarım düzelir yoksa garantiye yollayacağım. Bir bilgisayar tamircisi arkadas ram yapıyor dedi bana ama kesin mi bilmiyorum
Bilgisayar tamircisine götürmede sakın parçasız gönderirler yoksa :D Windowsu baştan kurup denedikten sonra yazarmısınız eğer düzelirse öyle yapıcağım.

Umit88

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Arkadaslar sistem guzel , suan 18000 e satiliyor galiba adi degisti, 150den fazla satmis negatif geri bildirim 3-4 kisi, normaldir, 15 gun bitmeden ya iade edin yada garantiye yollayin bence. Sizin bu bildirimleri gorunce bende 3 gun once almaktan vazgectim , suan piyasayi gorunce keske alsaydim diyorum.

evetobenim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaslar sistem guzel , suan 18000 e satiliyor galiba adi degisti, 150den fazla satmis negatif geri bildirim 3-4 kisi, normaldir, 15 gun bitmeden ya iade edin yada garantiye yollayin bence. Sizin bu bildirimleri gorunce bende 3 gun once almaktan vazgectim , suan piyasayi gorunce keske alsaydim diyorum.
Hocam 14.500 e satılıyor şu an ancak ürünün ram ve güç kaynağı değişmiş durumda , buda bende sorunun acaba ram dan kaynaklı olma ihtimalini dusunmeden edemiyorum

A Shadow Falls

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Sisteminde sorun yaşayan arkadaşlar sorunlarını çözdüler mi? Gönderilmeden önce bu bilgisayarlar test edilmiyor mu zaten niye böyle sorunlar çıktı

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Tavsiyem;
CC cleaner vb programları lütfen indirmeyin.
Windows temiz kurulum yapın , kendi sitesinden flasha kurulum gerçekleştirin ardından windowsu yükleyin, ve windows key ile etkinleştirin.
Tüm güncellemelerinizi yapın , whql olsun güncellemeler yani windows tarafından onaylanmış olan güncellemeleri yükleyin.
Ardından bileşenlerinizi tek tek test edin.
İşlemci için ; CPU-Z AIDA64 Extreme,
Ekran kartı için ; Furmark
SSD için ; Crystal disk mark
Ram için; Memtest86 (internetten kurulumuna bakın adım adım yapın 2 saati geçkin sürer)
Psu için ; OCCT
Hiçbir bileşenenizde sorun yoksa, windows optimizasyon ayarlarını yapın. Güç planı vb.
Ardından oyun testlerinizi tekrardan yapın .
Tercihim windows 10 pro . windows 11 ile sorun yaşayabilirsiniz.
Keyifli forumlar.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Tavsiyem;
CC cleaner vb programları lütfen indirmeyin.
Windows temiz kurulum yapın , kendi sitesinden flasha kurulum gerçekleştirin ardından windowsu yükleyin, ve windows key ile etkinleştirin.
Tüm güncellemelerinizi yapın , whql olsun güncellemeler yani windows tarafından onaylanmış olan güncellemeleri yükleyin.
Ardından bileşenlerinizi tek tek test edin.
İşlemci için ; CPU-Z AIDA64 Extreme,
Ekran kartı için ; Furmark
SSD için ; Crystal disk mark
Ram için; Memtest86 (internetten kurulumuna bakın adım adım yapın 2 saati geçkin sürer)
Psu için ; OCCT
Hiçbir bileşenenizde sorun yoksa, windows optimizasyon ayarlarını yapın. Güç planı vb.
Ardından oyun testlerinizi tekrardan yapın .
Tercihim windows 10 pro . windows 11 ile sorun yaşayabilirsiniz.
Keyifli forumlar.
Windowsu nasıl silicem?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Windowsu temiz kurulum yaptığınızda siliniyor zaten . Windows kurulumu yazıp izlerken adım adım uygulayın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri