PRIME B450M-A II

XantereS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selam aleyküm elimde bu anakartan var üzerinde rgb girişi mevcud ve onun dışında ses portunun orada şerit şeklinde turuncu renkte ışık yanıp sönüyor (nefes modu gibi) . Bunun rengi değişebiliyor mu acaba bilgisi olan var mı ? asus aura var olarak gözüküyor kutusunun üzerinde ürünün linkini bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Bios Advanced Kısmından Onboard Devices Kısmından Kapatabilirsin. Veya Işık Renklerini Değiştire Bilirsin..

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Rgb pin girişine rgb fanlarını bağlayarak armoury crate programı üzerinden kontrol edebilirsin. Ana kartın tek kötü yanı tek rgb girişi olduğundn birden fazla rgb kontrolü için çoğaltıcı alman gerekli.

KS

XantereS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Büyük ihtimalle görmüyordur ama ASUS Armory Crate üzerinden AuraSync eklentisinden bakabilirsiniz.
Bios da sabit ve nefes alma modu var benim demek istediğim rgb desteği var fanlar için o değil benim sormak istediğim sorum şu bu ankartın ekran kartı yerinde ve ses kanalında turuncu renkte işin yanıyor sönüyor (nefes modunda ) rengi turuncu ve ben bunun rengini değişip değişmediğini soruyorum yanlış izah ettim galiba az önce .

KS

XantereS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uyarı gibi ufak bir LED mi bahsettiğiniz yoksa RGB şerit gibi bir şey mi?
Screenshot_20220821-154807.png
hocam bu fotoğrafdaki solda ses kanalındaki turuncu ışıktan bahsediyorum ve onun gibi birde PCI express slotunu içinde de ufak bir ışık yanıp sönüyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Uyarı ledleri gibi görünüyorlar. Anakart bağlantılarınızı tamamen kontrol edin. Kablolar dahil ve gerekirse bileşenleri tek tek söküp geri takın özellikle GPU.

KS

XantereS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uyarı ledleri gibi görünüyorlar. Anakart bağlantılarınızı tamamen kontrol edin. Kablolar dahil ve gerekirse bileşenleri tek tek söküp geri takın özellikle GPU.
uyarı ledleri değil hocam onlar stabil şekilde bilgisayar çalışmasına rağmen yanıp sönüyor neyse ben cevabı halletim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
uyarı ledleri değil hocam onlar stabil şekilde bilgisayar çalışmasına rağmen yanıp sönüyor neyse ben cevabı halletim
Size özellikle sormuştum RGB led gibi farklı renklerde yanıyor mu diye hayır dediniz. Ufak led birimleri de 4 renkte olurlar Beyaz, Kırmızı ve Sarı ki bazı anakartlarda Yeşil de olabiliyor. Bunlardan sandım.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Değişmiyor tek renk. Sorduğunuz özellik msi ana kartlarda var. Mesela b450m mortar.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
" PRIME B450M-A " Anakartlarda Turuncu Işık Yanıp Sonuyor, Zaten Nefes Alıp Verme Efekti O Onu BİOS Ayarlarından Değiştirip Kapatıp Veya Değişik Efek Yapa Bilirsiniz..

KS

XantereS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
" PRIME B450M-A " Anakartlarda Turuncu Işık Yanıp Sonuyor, Zaten Nefes Alıp Verme Efekti O Onu BİOS Ayarlarından Değiştirip Kapatıp Veya Değişik Efek Yapa Bilirsiniz..
Hocam evet biosa girdiğimde sadece nefes modu ve sabit mod var ve renk tek renk hani bu belki aura özeliği var ya değişiyor dur rengi kendi keyfimize göre ayarlariz diye demiştim

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Hocam evet biosa girdiğimde sadece nefes modu ve sabit mod var ve renk tek renk hani bu belki aura özeliği var ya değişiyor dur rengi kendi keyfimize göre ayarlariz diye demiştim
O da belki vardır Kardeşim BİOS Ayarlarını araştırman lazim ama birşey değiştirmemeye bak BİOS ayarından anakarta zarar verme şansın yüksek çünkü

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri