Çözüldü Riot Oyunlarına Giremiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama 2 - 2,5 haftadır başıma bi bela var sabrım tükendi artık. Riot'un hiçbir oyununa giremiyorum.

Client'ten kullanıcı adı parola yazıp play tuşuna tıkladıktan sonra oyunun simgesi geliyor, bekliyorum bekliyorum ve siyah ekran geliyor... beklemeye devam ediyorum yeniden simge geliyor ve siyah ekran geliyor sonunda da kapanıyor oyunlar.

Windows 11 varken de oyunun simgesi ekrana geldikten sonra sistemim komple kilitleniyordu. Riot desteğe yazdım "Win11 ile tam optimize değiliz, win10 kurup dener misin sorunun kalmayacaktır." dedi diye üşenmedim gecenin bi vakti sistemi 10'a düşürdüm ama bu dediklerim yaşanmaya başladı.

Bu arada riot oyunlarının setuplarını da program filesa atmazsam şayet "kurulum başlatılamadı, oyuncu destek ekibiyle iletişime geç" diyor :D :D :D çıldırcam bunca zaman win10 da 11 de sorunsuz oynadığım oyunlar ne oldu da birden 2 hafta içinde böyle tribe girdi? Yaşayan, çözen birileri var mı aranızda? Yalvarırım yardım edin sinirden kasayı camdan atıcam ya

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Bir sorum olacak;

Arka planda Afterburner tarzı bir uygulama çalışıyor mu?

İkincisi şunu dener misin;

Oyunun simgesine sağ tıkla - özellikler - uyumluluk sekmesine gelip, uyumluluk modu tikini işaretledikten sonra Windows Vista Service Pack 2 olmaz ise Windows 7 veya Windows 8'i sırasıyla dener misin?

1674721014113.png

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bunları denedim asla düzelmiyor. Arkada yalnızca icue ve msi center çalışıyor onun dışında çalışan bi şey yok ki onları da kapatıp denemiş olmama rağmen düzelmedi. Riot destekle iletişime geçtiğimde windows açılış dosya ve uygulamalarına kadar düzenledik yok abi... düzelmiyor.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Bunları dendim asla düzelmiyor. Arkada yalnızca icue ve msi center çalışıyor onun dışında çalışan bi şey yok ki onları da kapatıp denemiş olmama rağmen düzelmedi. Riot destekle iletişime geçtiğimde windows açılış dosya ve uygulamalarına kadar düzenledik yok abi... düzelmiyor.

MSI Center ve Afterburner maalesef bazı durumlarda çakışma yaptığı için oyunun açılmasını engelliyor. Bende de mesela AMD kartlarda Afterburner çalışmıyor. Kapatıyorum öyle giriyor.

MSI Center ve iCue uygulamalarını kapat. Ancak görev yöneticisine girip, "görevi sonlandır" dedikten sonra dener misin?

Ek olarak sürekli kullanmıyorsan bu uygulamaları Görev Yöneticisi - Başlangıç sekmesine gelerek sürekli kullanmadığın "Etkinleştirildi" yazan uygulamaları kapatalım bir de öyle deneyelim.

1674721448019.png

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bunların hepsini denedim :( Windows 10'a geçtiğimde sadece ekran kartı net framewokü dx i falan kurup girmeyi denedim oyuna o zaman bile aynı sorunlar yaşandı.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Bunların hepsini denedim :( Windows 10'a geçtiğimde sadece ekran kartı net framewokü dx i falan kurup girmeyi denedim oyuna o zaman bile aynı sorunlar yaşandı.

O halde çözemiyorsan temiz bir format atıp sadece ilk kurulumda Riot oyunlarını kurmayı denemek lazım. Mutlaka arka planda eksik veya çalışmasını engelleyen program, uygulama veya içerik vardır.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Riot destek kısmından ticket attınız mı ? Genelde böyle sorunlara kesin cevaplar veriyorlar.

KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşte temiz kurulumda bu saydığım windows uygulamalarını kurmazsak zaten oyunu asla açmıyor. Net framework olmadan client, DX olmadan oyun açılmıyor. Ekran kartı driverı da aynı şekilde. Ben windows 10 için tüm fiziksel sürücüleri biçimlendirdikten sonra windows kurulumunu yaptım. Sistem açıldığımda bu dediklerimi kurdum ve oyunu kurmak istediğimde "Kurulum başlatılamıyor, lütfen yeniden dene ya da destek ekibimizle iletişime geç." uyarısı aldım. Setuplarını program files içine atıp deneyeyim dedim öyle kurulum yaptı. Yönetici olarak çalıştır, uyumluluk modları hepsini dedim olmadı. Config içinden settings falan silip yeniden denedim olmadı. Hextech repair tool ile yeniden patche zorla denedim olmadı. yeniden kuruluma zorla dedim olmadı. Güvenlik duvarına ekle dedim olmadı, güvenlik duvarını kapattım olmadı, windows defender'a ekledim olmadı. defender'ı komple kapattım yine olmadı...

Riot destek kısmından ticket attınız mı ? Genelde böyle sorunlara kesin cevaplar veriyorlar.
Attım hocam attım :( sürücüleri güncelle, şunu sil bunu ekle ne dedilerse yaptım. Windows 11 kuruluyken onların dediklerinin aksine bi sistem geri yükleme yapmıştım o an düzeldi 2 gün falan oynadım sonra yine patladı ve bu sefer ne yaptıysam işe yaramadı. Finalde riot "windows 11 kullandığını görüyorum, ne yazık ki henüz 11 ile tam optimize değiliz ve henüz çözümü olmayan hatalarla karşılaşabiliyor bazı kullanıcılarımız. Lütfen Windows 10'a geçiş yapıp dener misin? Böylece sorunun kalmayacaktır." dedi. Yaptım yine hüsran...

Son düzenleme:
KS

SlimPac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. MSI Center kurulu olduğu zaman ne yazık ki Riot oyunlarının hiçbirine giriş yapamıyorum. MSI Center'ı komple sistemden kaldırdığımda ise sistem günlük gülistanlık akıyor. Oyunda bir problem de kalmadı. Riot'a bilet gönderdim konuyla alakalı bakalım çözüm bulacaklar mı yoksa topu MSI tarafına mı atacaklar göreceğiz. Bir gelişme olursa sizleri de yeşertirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri