RTX 2060 Furmark Test Sonucu

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Herkese iyi günler . Sizce 20 Dakikalık Furmark test sonucum nasıl. 2060 ekran kartının en büyük sorunu kronik olarak çok fazla ısınmasıydı. Eski kasamda ekran kartım test sonucunda 80-85 dereceleri görüyordu. Bunun üzerine @Syqex hocamın önerisi üzerine Dark Maxima v20 Model kasayı satın aldım. Eski Kasamdan çıkan 2 Adet fanı resimde gösterdiğim şekilde ekran kartının altına yukarı hava üfleyecek şekilde bağladım. kalan 1 fanı da egzoz fanının üst tarafına 2. egzoz fanı olarak bağladım . Afterburner üzerinden fan hız ayarlarını denedim. sıcaklık bazen 49 derecelere kadar düştü.

Ekli dosyalar

• 2f7af671-db00-4f10-89ec-17958393714d.jpg
    2f7af671-db00-4f10-89ec-17958393714d.jpg
    231 KB · Görüntüleme: 69
  • a89b0032-15f9-4719-9520-2380365e0cb1.jpg
    a89b0032-15f9-4719-9520-2380365e0cb1.jpg
    169.7 KB · Görüntüleme: 70
  • c0e964b5-83bc-441e-9a99-0b4e43eceea5.jpg
    c0e964b5-83bc-441e-9a99-0b4e43eceea5.jpg
    206.7 KB · Görüntüleme: 71

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
hocam selam. örnek olarak benim rtx 2060 kartım rdr2 de 83 de sabit kalıyor. bu kasaya geçip bunları yapsam tahmini kaç dereceye düşer? bir de ben anlamadım bize bu satayı satan adamlar bunu hiç mi test etmemiş? başka kasaya geçince 50 dereceye düşen kart sattıkları kasada 83 dereceyi görüyor. fp sistem diye çıktı 2 hafta sonra daha iyisini de cıkardılar neyse. elimdeki vento kasayı satsam dediklerinizi yapabilir miyim yani fanlarını çıkartsam bile kasayı satabilir miyim? fazla bilgim de olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum. teşekkürler

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
hocam selam. örnek olarak benim rtx 2060 kartım rdr2 de 83 de sabit kalıyor. bu kasaya geçip bunları yapsam tahmini kaç dereceye düşer? bir de ben anlamadım bize bu satayı satan adamlar bunu hiç mi test etmemiş? başka kasaya geçince 50 dereceye düşen kart sattıkları kasada 83 dereceyi görüyor. fp sistem diye çıktı 2 hafta sonra daha iyisini de cıkardılar neyse. elimdeki vento kasayı satsam dediklerinizi yapabilir miyim yani fanlarını çıkartsam bile kasayı satabilir miyim? fazla bilgim de olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum. teşekkürler
Bu kasanın önünde büyük fanlar olduğu için hava akışı diğer kasalar ile kıyasla daha iyi ama Vento kasalar da mesh oluyor diye biliyorum ve sizdeki mesh model ise fan ayarlarıyla biraz oynayarak da sıcaklık düşürebilirsiniz. Bu kasa etkili olur mu tabii ki olur.

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Bu kasanın önünde büyük fanlar olduğu için hava akışı diğer kasalar ile kıyasla daha iyi ama Vento kasalar da mesh oluyor diye biliyorum ve sizdeki mesh model ise fan ayarlarıyla biraz oynayarak da sıcaklık düşürebilirsiniz. Bu kasa etkili olur mu tabii ki olur.
yok hocam mesh değil. ben de alırken saniyesinde tükenir diye hiçbir şeyi değiştirmemiştim. sistem 2 gün boyunda tükenmemişti. yeni konu açtım hocam. 83 derece kötü mü? sorun çıkartır mı?

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
yok hocam mesh değil. ben de alırken saniyesinde tükenir diye hiçbir şeyi değiştirmemiştim. sistem 2 gün boyunda tükenmemişti. yeni konu açtım hocam. 83 derece kötü mü? sorun çıkartır mı?
Hocam o kasanın ön paneli cam mesh bir tarafı yok . Hocanın çıkarttığı @OceanLaB en kötü fp ürünüydü bende alanlardan biriyim. Kasayı bu hale getirmek için yaklaşık 2k daha harcadım . Ürünü Aldığım zaman 2 k daha eklesem 3060 lı sistem ve daha iyi bileşenler alırdım. Şu an neyse ki düzelttim sorunu . Rdr2 de max 72 dereceyi görüyor şu an fanlarda yüzde 60 70 arası çalışıyor . Tavsiyem ben uzun süre o şekilde kullandım . Ön cam paneli söküp oraya sağlam sık aralıklı sinek teli takmanız en uygun maliyetli bu çözüm olır

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Hocam o kasanın ön paneli cam mesh bir tarafı yok . Hocanın çıkarttığı @OceanLaB en kötü fp ürünüydü bende alanlardan biriyim. Kasayı bu hale getirmek için yaklaşık 2k daha harcadım . Ürünü Aldığım zaman 2 k daha eklesem 3060 lı sistem ve daha iyi bileşenler alırdım. Şu an neyse ki düzelttim sorunu . Rdr2 de max 72 dereceyi görüyor şu an fanlarda yüzde 60 70 arası çalışıyor . Tavsiyem ben uzun süre o şekilde kullandım . Ön cam paneli söküp oraya sağlam sık aralıklı sinek teli takmanız en uygun maliyetli bu çözüm olır
hocam böyle kullanmaya devam etsem sıkıntı yaşar mıyım?

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
hocam kasayı değiştirmeden önce rdr gibi oyunlarda kaç derece olduğunu yazabilir misiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri