RTX 3050 vs 2060 vs 6600 XT hangisi seçilmeli?

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartı arayışı içerisindeyim bütçe max 8.5bin lira
Asus Dual Nvidia RTX 2060 OC Evo 6GB 192Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (DUAL-RTX2060-O6G-EVO)
rtx2060

Sapphire 11309-01-20G VGA Nıtro+ RX6600XT Gam (OC) 8GB GDDR6 Ekran Kartı
rx6600xt

Zotac VGA Nvıdıa 8gb Gddr6 RTX3050 Twın Edge Oc ZT-A30500H-10M 128BIT/HDMI/3XDP/HDCP/1807-14000
rtx3050 sizce hangisini almalıyım ya da önerileriniz neler ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Buradaki kartların saf güç olarak RX 6600 XT > RTX 2060 > RTX 3050 diye sıralayabiliriz. Mantıklı olan kart RX 6600 XT kartıdır ki rakibi bu kartlar değil 3060 Ti kartıdır. İlle de NVIDIA alacağım diyorsanız RTX 2060 seçin.

KS

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Buradaki kartların saf güç olarak RX 6600 XT > RTX 2060 > RTX 3050 diye sıralayabiliriz. Mantıklı olan kart RX 6600 XT kartıdır ki rakibi bu kartlar değil 3060 Ti kartıdır. İlle de NVIDIA alacağım diyorsanız RTX 2060 seçin.
Ancak amd kartları pek önermiyorlar o yüzden sormak istedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
AMD kartları kim önermiyor? Genelleme yapmayın.!!! Gayet başarılı RX 6000 serisi ve yazılım sorunları eskisi gibi değil, büyük ölçüde sorun çıkartmıyorlar artık yazılım kanadında.

KS

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
AMD kartları kim önermiyor? Genelleme yapmayın.!!! Gayet başarılı RX 6000 serisi ve yazılım sorunları eskisi gibi değil, büyük ölçüde sorun çıkartmıyorlar artık yazılım kanadında.
En çok yaxılım tarafında sorunlu olduğunu söyledi danıştığım bir çok insan bende buraya danışmak istedim 3050 zaten almayacağım bir kart ancak 2060 almalı mıyım aklımı karıştırdı açıkcası fiyat açısından da mantıklı dlss ile fps konusunda da iyi işler çıkartıyor 2060 ı mı alırdın yoksa 6600xtyi mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Tamamen oynadığınız oyunlara bağlı değişir. Eğer AAA oyunlarda uzun süre güncel bir kartla yüksek FPS almak istiyorsam RX 6600 XT mantıklı der onu alırdım ama yok çok uzun süreli olmasına gerek yok ve yine AAA oyunlarda öyle çok yüksek FPS değerleri değil de makul seviyelerde FPS almak sorun değil gibi bir düşüncem varsa ki benim oyun tarzım ve beklentim bu yönde RTX 2060 alırdım. Aşağıya örneği daha detaylı anlatmak için 1 örnek video bırakıyorum. Oynanan oyunların hepsi AAA kalite oyunlar.

KS

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tamamen oynadığınız oyunlara bağlı değişir. Eğer AAA oyunlarda uzun süre güncel bir kartla yüksek FPS almak istiyorsam RX 6600 XT mantıklı der onu alırdım ama yok çok uzun süreli olmasına gerek yok ve yine AAA oyunlarda öyle çok yüksek FPS değerleri değil de makul seviyelerde FPS almak sorun değil gibi bir düşüncem varsa ki benim oyun tarzım ve beklentim bu yönde RTX 2060 alırdım. Aşağıya örneği daha detaylı anlatmak için 1 örnek video bırakıyorum. Oynanan oyunların hepsi AAA kalite oyunlar.

Uzun dönemli düşünürsek 6600xt almak daha öantıklı gibi o zman

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
AAA kalite oyunlar için evet daha mantıklı. Bu arada AAA kaliteden kastım bilmiyorsanız yüksek grafikli üst prodüksiyon oyunlar. CSGO, APEX LEGENDS, LOL, COD ve BF Online serileri vs. değil yani kastettiğim oyunlar bilginiz olsun.

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ancak amd kartları pek önermiyorlar o yüzden sormak istedim
İnsanlar nvidia fanboyluğu yapmayı çok seviyor. Bu sebepten dolayı da AMD'nin işlerine dikkat edilmiyor. Ben 6700XT kullanıyorum çok memnunum. Tavsiyem bilinen markaların kartlarından al. Yani mesela ROG kartlarından al,TUF kartlarından vesaire al. [Ben Asus Rog Strix 6700XT kullanıyorum, ROG kalitesini zaten herkes biliyor :)

Damacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam 6600xt çook açık ara önde, zaten FSR de iyice gelişti. Bence Nvidia diye tutturmanın anlamı yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İnsanlar nvidia fanboyluğu yapmayı çok seviyor. Bu sebepten dolayı da AMD'nin işlerine dikkat edilmiyor. Ben 6700XT kullanıyorum çok memnunum. Tavsiyem bilinen markaların kartlarından al. Yani mesela ROG kartlarından al,TUF kartlarından vesaire al. [Ben Asus Rog Strix 6700XT kullanıyorum, ROG kalitesini zaten herkes biliyor :)
Kendinizle çelişiyorsunuz ama burada. :D ASUS demişsiniz başka bir şey dememişsiniz. AMD kanadında XFX , PowerCoolor, Shapphire, ASRock, ASUS, MSI, Gigabyte markaları var ve hepsi çok başarılı firmalardır.

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Kendinizle çelişiyorsunuz ama burada. :D ASUS demişsiniz başka bir şey dememişsiniz. AMD kanadında XFX , PowerCoolor, Shapphire, ASRock, ASUS, MSI, Gigabyte markaları var ve hepsi çok başarılı firmalardır.
Hocam diğer kartlara pek sıcak değilim ondan bilmediğim şeyi önermedim :D Bunların arasından bi Sapphire biliyorum. İşte iyi kartlardan seçsin bir tanesini :D Fiyatta önemli tabi burada. Ben ROG'u güzel fiyatta yakaladım. He ROG almasaydım büyük ihtimalle ya TUF ya da SAPPHIRE alırdım. Ama böyle uzun zamanlı kullanılacak ürünlerde eğer f/p yapılmıyorsa güzelinden alınmalı. :)

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ben ROG strix'i 3 gün önce aldım 2K zam gelmiş :D Daha üstüne çip zamları da yolda. Bu gidişle hiç bir şeyin fiyatı düşmeyecek zaten. Sadece teoriler dolaşıyor etrafta. Samsung vesaire büyük firmalar çiplere %20 zam yapmayı düşünüyor. Coinler düştü diye insanlar seviniyor ekran kartlarının fiyatları düşüyor :D Coinler düşer ama geri dönüşü daha kötü olur. Ülkeler coinleri benimsemeye başladı ve para birimi haline getirmeye başladı. Ondan dolayı her zaman var olacaklar ve güzel bir değerleri olacak. Ne alınacaksa hemen alınmalı bence. Dolarda yükseliyor. Fiyatların düşmesine %0 imkan veriyorum :D Zaten ucuza aldıklarını pahalıya satıyorlar kaar oranları 2-3x yapıyorlar. Neyse bu işlere girersek cıkamayız :D

toma.06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Ekran kartı arayışı içerisindeyim bütçe max 8.5bin lira
Asus Dual Nvidia RTX 2060 OC Evo 6GB 192Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (DUAL-RTX2060-O6G-EVO)
rtx2060

Sapphire 11309-01-20G VGA Nıtro+ RX6600XT Gam (OC) 8GB GDDR6 Ekran Kartı
rx6600xt

Zotac VGA Nvıdıa 8gb Gddr6 RTX3050 Twın Edge Oc ZT-A30500H-10M 128BIT/HDMI/3XDP/HDCP/1807-14000
rtx3050 sizce hangisini almalıyım ya da önerileriniz neler ?
tabii ki rx 6600xt.

ljluEX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben yaklaşık 5 yıldır amd ekran kartı kullanıyorum önermiyorum.Sebebi ise gerçekten aldığınızda aynı fiyat bandındaki muadillerine göre çok daha etkili oluyor hatta fark atıyor ama sadece aldığı dönemde bu yaşanıyor ekran kartı yaş aldıkça (bakın bu 3-4 yıl değil 1.yılından başlıyor) muadillerine göre daha çabuk eskimeye başlıyor.Bu fikrim doğrudur gerçektir ben bilmem ama yaşadığım bu.Ben sistemime çevremden çok daha iyi baktım.Sistemi boş şeylerle doldurmadım kartı yormadım ama böyle bir durum yaşandı.İlk başta onlardan çok daha yüksek fps değerleri aldığım arkadaşlarım 1-2 geçmeden benden daha yüksek fpslerde oynamaya başladı.O dönem arkadaşım bana amd alınmaz demişti ben aynen bu fikirle karşı çıkmıştım maalesef ben artık amd ekran kartı almam ama işlemcide de amd ye çok güvenirim.Aynı zamanda ne yazık ki yazılımsal gelişmeleri nvidiadan hep 1 adım arkada takip ediyor.

KS

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rog alabilecek bütcem yok maalesef ancak asus dual serisi ya da sapphire almayı düşünüyorum

KS

SametOzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben yaklaşık 5 yıldır amd ekran kartı kullanıyorum önermiyorum.Sebebi ise gerçekten aldığınızda aynı fiyat bandındaki muadillerine göre çok daha etkili oluyor hatta fark atıyor ama sadece aldığı dönemde bu yaşanıyor ekran kartı yaş aldıkça (bakın bu 3-4 yıl değil 1.yılından başlıyor) muadillerine göre daha çabuk eskimeye başlıyor.Bu fikrim doğrudur gerçektir ben bilmem ama yaşadığım bu.Ben sistemime çevremden çok daha iyi baktım.Sistemi boş şeylerle doldurmadım kartı yormadım ama böyle bir durum yaşandı.İlk başta onlardan çok daha yüksek fps değerleri aldığım arkadaşlarım 1-2 geçmeden benden daha yüksek fpslerde oynamaya başladı.O dönem arkadaşım bana amd alınmaz demişti ben aynen bu fikirle karşı çıkmıştım maalesef ben artık amd ekran kartı almam ama işlemcide de amd ye çok güvenirim.Aynı zamanda ne yazık ki yazılımsal gelişmeleri nvidiadan hep 1 adım arkada takip ediyor.
Kullandığınız kart ne acaba ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri