RX 6600 Sistemde Beklenenden Az FPS (GÜNCEL)

Aly Johnson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar,

Sorunum başlıktaki gibidir. CS:GO'da FPS 200-300 bandında gidip geliyor hepsi düşük ayarlarda.
Lol'de de oyun esnasında genel olarak 160-250 fps arasında (düşük ayarlarda). Normalde bu sistemin daha fazla FPS alması gerekmez mi ? Sorun ne olabilir ? FPS Benchmark Testlerinde insanlar en yüksek ayarlarda aldığım FPS değerlerini hatta daha fazlasını alıyorlar.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Sistemi 2-3 gün önce Vatan'dan aldım.
Sistem;
Ekran Kartı: ASUS RADEON DUAL 6600-8G 8GB 128 Bit
İşlemci: Intel Core i5 11400f Soket 1200 2.60GHz 12MB Önbellek
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
Ram: GSKILL 16GB (2X8GB) 3200MHz
Monitör: Samsung Odyssey G3 165hz

Sıcaklık değerleri oyun esnasında 44-45 derece gördüm.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar,

Sorunum başlıktaki gibidir. CS:GO'da FPS 200-300 bandında gidip geliyor hepsi düşük ayarlarda.
Lol'de de oyun esnasında genel olarak 160-250 fps arasında (düşük ayarlarda). Normalde bu sistemin daha fazla FPS alması gerekmez mi ? Sorun ne olabilir ? FPS Benchmark Testlerinde insanlar en yüksek ayarlarda aldığım FPS değerlerini hatta daha fazlasını alıyorlar.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Sistemi 2-3 gün önce Vatan'dan aldım.
Sistem;
Ekran Kartı: ASUS RADEON DUAL 6600-8G 8GB 128 Bit
İşlemci: Intel Core i5 11400f Soket 1200 2.60GHz 12MB Önbellek
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
Ram: GSKILL 16GB (2X8GB) 3200MHz
Monitör: Samsung Odyssey G3 165hz

Sıcaklık değerleri oyun esnasında 44-45 derece gördüm.
Soğutucunuz stokmu ?, oyun içindemi 44-45 derece ?, eğer öyleyse işlemciyi kullanmıyor olabilir stok soğutucuyla bu sıcaklıklar çok düşük. Ekran kartının sıcaklığı buysa bilemiyorum. CPB Açıkmı ?

KS

Aly Johnson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soğutucunuz stokmu ?, oyun içindemi 44-45 derece ?, eğer öyleyse işlemciyi kullanmıyor olabilir stok soğutucuyla bu sıcaklıklar çok düşük. Ekran kartının sıcaklığı buysa bilemiyorum. CPB Açıkmı ?
Evet, ek bir soğutucu almadım. CS:GO da 44 dereceyi gördüm 2 oyun attıktan sonra baktığımda. CPB konusuna gelecek olursak toplayan adam işlemcinin oyun açıldığında otomatik turbo moduna alacağını söyledi. Bilgisayar oyunları oynarım ama donanım açısından pek bir bilgim yok. Sistemlerimiz birbirine benzer sizin FPS değerleriniz nedir ve bana bu FPS sorunuyla ilgili bir öneri verir misiniz rica etsem.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Birincisi oynadığınız 2 oyunda işlemci odaklı oyunlar ekran kartının çok bir önemi yok. Birde LOW veya daha yüksek ayarlarda FPS çok değişmemeli deneyin. İşlemcinizin gücü kadar FPS alıyorsunuz. Hikayesi olan online tabanlı olmayan ve eski olmayan bir oyunda denemenizi ve sonuçları paylaşmanızı rica ediyorum. Sorun çıkmazsa bu deneyeceğiniz oyun veya oyunlarda sistemde sorun yok demektir.

KS

Aly Johnson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Birincisi oynadığınız 2 oyunda işlemci odaklı oyunlar ekran kartının çok bir önemi yok. Birde LOW veya daha yüksek ayarlarda FPS çok değişmemeli deneyin. İşlemcinizin gücü kadar FPS alıyorsunuz. Hikayesi olan online tabanlı olmayan ve eski olmayan bir oyunda denemenizi ve sonuçları paylaşmanızı rica ediyorum. Sorun çıkmazsa bu deneyeceğiniz oyun veya oyunlarda sistemde sorun yok demektir.
Doğru, haklısınız ama Benchmark Testlerine göre düşük değerler alıyorum. En yüksek ayarlara alınca 180 hatta 160 lara düştüğünü gördüm. Bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Doğru, haklısınız ama Benchmark Testlerine göre düşük değerler alıyorum. En yüksek ayarlara alınca 180 hatta 160 lara düştüğünü gördüm. Bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
aynı işlemci mi var testlerde ve birde farklı oyunlarda karşılaştırın rdr 2 god of war gibi oyunlarla olan karşılaştırmalara bakı onkar aynı çıkacaktır büyük ihtimal

KS

Aly Johnson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı işlemci mi var testlerde ve birde farklı oyunlarda karşılaştırın rdr 2 god of war gibi oyunlarla olan karşılaştırmalara bakı onkar aynı çıkacaktır büyük ihtimal
Sistem birebir aynı. RDR2 ve God Of War tarzı oyunlar oynamıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri