Rx 6600 xt mi yoksa rtx 3060 mi

Simsek⚡

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam Rx 6600 xt mi yoksa rtx 3060 mi? Bazı söylentilere göre fsr için 2.0 güncellemesi ile nvida dlss de ki gibi olucak performans da bile dlss de ki gibi görüntüler de eksiklik hata olmicak diyorlar sizce ne alayım amd Rx6600xt mi yoksa nvidia Rtx 3060 mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Yazılım odaklı sorun çıkma potansiyelini göz ardı ederseniz saf FPS olarak 6600 XT daha mantıklı. Sorun çıkacağından değil halen daha AMD stabil ve sorunsuz bir yazılıma sahip değil bu yüzden böyle bir şey söyledim. Ben her türlü NVIDIA seçerdim ama 6600 XT kartı yabana atılmayacak bir kart.

Seckin35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Yazılım odaklı sorun çıkma potansiyelini göz ardı ederseniz saf FPS olarak 6600 XT daha mantıklı. Sorun çıkacağından değil halen daha AMD stabil ve sorunsuz bir yazılıma sahip değil bu yüzden böyle bir şey söyledim. Ben her türlü NVIDIA seçerdim ama 6600 XT kartı yabana atılmayacak bir kart.
Ama son zamanlarda youtuberlar vs. yazılım konusunda amdye çok yüklendi yorumlayan eleştiren çok fazla oldu belki bunları göz önüne alıp düzenlemeye çalışabilirler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
RX 500 serisinden beri şuan ki seviyeye geldiler. Şuan ki nokta gayet iyi aslında ama halen daha siyah ekrana düşme WATTMAN hataları vs. gibi sorunlar yaşayan 6000 serisi kart kullanıcıları var piyasada. Kartın gücünü küçümseyemez kimse ama ben AMD firmasına ekran kartında hala 100% güvenemiyorum şu aşamada. Bence stabil bir hale yeni seri kartlarda erişecek.

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Fiyat performans olarak bakarsak 6600 XT çok daha iyidir. Söylediğiniz gibi getirdikleri güncellemeler ile çok kolay düzenlemeler yapıyorlar ve gördüğüm kadarıyla AMD ekran kartın pazarında NVDİA'yı yakalamak için elinden geleni yapıyor. Biz tüketicilerin şuan en başta bakacağı f/p olmasıdır ki görüldüğü üzere RTX 3060'dan çok daha uyguna satılıyor. Rakibi 3060Ti olsa bile

Seckin35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
RX 500 serisinden beri şuan ki seviyeye geldiler. Şuan ki nokta gayet iyi aslında ama halen daha siyah ekrana düşme WATTMAN hataları vs. gibi sorunlar yaşayan 6000 serisi kart kullanıcıları var piyasada. Kartın gücünü küçümseyemez kimse ama ben AMD firmasına ekran kartında hala 100% güvenemiyorum şu aşamada. Bence stabil bir hale yeni seri kartlarda erişecek.
Umarım yeni seri kartlarda kendilerini düzeltirler haklısın, tahminim eğer yazılım konusunda verimliliklerini nvidia tarafına eş değer konuma getirirlerse tadından yenmez ama yine de bir güvensizlik olur mu muamma.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri