Çözüldü Ryzen 5 5500 ve MSI B450m M2 pro max PC açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onurozden97

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ryzen 5 5500 ve MSI B450M M2 pro max anakartım var. En başta usb flash ile windowsu kurdum. Sonra aygıt yöneticisinden güncelleştirmeleri yaparken ayarlar Windows update indirmelerini yaptım ama 2 tanesi hata verdi. Onları tekrar indir dedikten sonra indirdi ve bilgisayar kendi kendine yeniden başlamaya çalıştı fakat sonrasında hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamadım. Acaba Windows 10 mı problem var dedim ve Windows 11 kurdum fakat yine bir şey değişmedi. Sonra MSI sitesinden B450m M2 pro max anakartım için son bios update indirdim ama yine bilgisayar açılmadı. En son bios pilini söküp tekrar taktım ama yine açılmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kaç saattir uğraşıyorum olmuyor. Acaba R5 5500 ile MSI B450m M2 pro max uyumsuz falan mı?

KS

Onurozden97

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ryzen 5 5500 ve MSI B450M M2 pro max anakartım var. En başta usb flash ile windowsu kurdum. Sonra aygıt yöneticisinden güncelleştirmeleri yaparken ayarlar Windows update indirmelerini yaptım ama 2 tanesi hata verdi. Onları tekrar indir dedikten sonra indirdi ve bilgisayar kendi kendine yeniden başlamaya çalıştı fakat sonrasında hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamadım. Acaba Windows 10 mı problem var dedim ve Windows 11 kurdum fakat yine bir şey değişmedi. Sonra MSI sitesinden B450m M2 pro max anakartım için son bios update indirdim ama yine bilgisayar açılmadı. En son bios pilini söküp tekrar taktım ama yine açılmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kaç saattir uğraşıyorum olmuyor. Acaba R5 5500 ile MSI B450m M2 pro max uyumsuz falan mı?
@ugur.gozaydin Cevaplarsanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızın Ryzen 5 5500 işlemcisine desteği var 7B84vAF bu BIOS sürümüyle desteği var ki zaten olmasaydı, BIOS işlemciyi tanımaz ve Windows dahil hiçbir ekran alamazdınız. Ancak Bu verdiğim sürüm hariç anakartta son sürüm BIOS BETA olarak geçiyor ki BETA sürüm BIOS genelde önermem. Bu yüzden önerdiğim sürüme düşüp öyle ilerleyin.

KS

Onurozden97

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakartınızın Ryzen 5 5500 işlemcisine desteği var 7B84vAF bu BIOS sürümüyle desteği var ki zaten olmasaydı, BIOS işlemciyi tanımaz ve Windows dahil hiçbir ekran alamazdınız. Ancak Bu verdiğim sürüm hariç anakartta son sürüm BIOS BETA olarak geçiyor ki BETA sürüm BIOS genelde önermem. Bu yüzden önerdiğim sürüme düşüp öyle ilerleyin.
Yapıyorum şuan. Bilgisayar başlarken anakartta kısa süreliğine cpu ve VGA ışıkları yanıyor. Kısa süre yandıktan sonra sönüyor. Başlangıç aşamasında normal mi bu?

KS

Onurozden97

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şuan Windows 10 indiriyorum kendi sitesinden. Flasha atıp format atacağım PCye. Başlarken F11 basıp BIOS ekranına gideceğim. Oradan mi flash deyip formatı başlayacağım. Doğru mudur yazdıklarım?

KS

Onurozden97

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şuan bu ekrana geldim. Boot option 1 e USB key alıp kaydedip çıkmam gerekmiyor mu?
IMG_20220826_132316.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sadece UEFI USB diski seçip format ekranına gelin ve format atın. Daha önce atmışsınız zaten farklı bir şey yok. Benimle işiniz Windows aşamasında orada doğru şekilde kurulumları yapalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri