ryzen 5 5600x soğutucu

mustafayldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba bu işlemci için sıvı soğutma almak zorunda mıyım çünkü sorduğum herkes çok ısınır diyor aklımda ise alttaki kule tipi soğutucu var önerileriniz bekliyorum teşekkürler.

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Reis şahsen ben coolmaster sıvı soğutma aldım hiç ısınmıyor. Değerlerini yarın yazarım şuan pcyi açamam. Yarın eklerim buraya

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
497
Tamamdır teşekkür ederim muhtemelen model olarak budur
Yok hocam bu Corsair. Arkadaş Cooler Master demiş. Ayrıca bu linkteki model eski fanlara sahip ve oldukça gürültülü yeni modellere göre bilginiz olsun.
Sessiz olan yeni model

Vay be sene başı Amazon'dan 1400 TL'ye indirimdeyken almıştım, epey uçmuş fiyatı.
ama fiyatı da oldukça fazla.

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Tamamdır teşekkür ederim muhtemelen model olarak budur
Yok hocam bu değil, tam adı şu;
Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB MLW-D24M-A18PC-R2 240mm (2x120m) RGB Fan İşlemci Sıvı Soğutucu

Yok hocam bu değil, tam adı şu;
Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB MLW-D24M-A18PC-R2 240mm (2x120m) RGB Fan İşlemci Sıvı Soğutucu
Hocam şimdi baktım da netten bunun fiyat uçmuş. Bence eğer netten incelemelere bakin, çok ısınmıyorsa para vermeyin. Ben aldım çünkü montaj render falan yapıyorum zaten PC render PC

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
497
Sıvı soğutma almak şart değil, yeterli soğutmayı sağlayan hava soğutmalar da iş görecektir. Özellikle de işlemciyi tam yükte sürekli çalıştıran programlarla iş yapmıyorsanız.

Dark Freezer X125 soğutucunun 6 ısı borusu olması ve çift fanlı olması ümit veriyor ama tek soğutma performansını bunlar etkilemez, malzeme kalitesi de etkiliyor. Ayrıca fanların RGB renkleri kontrol edilemiyor bu sizin için önemliyse hatırlatayım dedim. Oyun için kullanıyorsanız alınabilir, bence fiyatı oldukça uygun. Tabii performansı hakkında fikrim yok.

Sanırım @ckribrahim kullanmış DA forumdaki nick ile aynı kişi ise. Kullandıysa eğer X125 hakkında daha fazla ayrıntı verebilir.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
x125 soğutucu yeterli 5600x için. T6 ultradan biraz daha iyi bir soğutucu. İçinde gelen macunda çok kötü değil alınabilir ve kullanılır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri