Sistem Açıldıktan Hemen Sonra Mavi Ekran Ve Kapanıp Açılma

RedComandante

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar,

Dün akşam pc açılır açılmaz 'video internal scheduler error' mavi ekran hatası geldi, hatadan sonra sistemi yeniden başlattı. Yeniden başlattıktan hemen sonra pc tamamen kapandı ve tekrar yeniden başlattı.

Windows yüklenmeden hemen bios ekranına girdim ve her şeyi default yaptım, zaten sadece bir tek ram'ler 3200 olarak ayarlıydı ve win. 11 için tpm ayarı açıktı o kadar. Herhangi bir değişiklik veya driver güncellemesi yapmadım durduk yere oldu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Dün akşam pc açılır açılmaz 'video internal scheduler error' mavi ekran hatası geldi, hatadan sonra sistemi yeniden başlattı. Yeniden başlattıktan hemen sonra pc tamamen kapandı ve tekrar yeniden başlattı. Windows yüklenmeden hemen bios ekranına girdim ve her şeyi default yaptım, zaten sadece bir tek ram'ler 3200 olarak ayarlıydı ve win. 11 için tpm ayarı açıktı o kadar. Herhangi bir değişiklik veya driver güncellemesi yapmadım durduk yere oldu.
Hocam bilgisayarınızı nasıl düzeltirizden çok bilgisayarınıza ne olduğunu ve bunun ne yüzünden olduğunu araştırdım. Bulduğum sonuçları paylaşıyorum...
Bilgisayarınıza olan şeyin birden çok sebebi olabilir. Güncel olmayan sürücüler, dış etkenler, (virüsler vs.) Windows'un içerisinde bazı dosyaların zarar görmesi vb. Şeyler bu hataya sebep olabiliyormuş. Bu hata bir BSoD (Blue Screen Of Death) hatasıymış. Dediklerine göre (sizde de olduğu gibi) Windows çökebilir, beklenmedik anlarda kendini yeniden başlatabilir ve buna benzer şeyleri kendiliğinden yapabilir. Sebep olarak genelde grafik birimleri sorumlu tutuluyor. Bilgisayarınızda yakın zamanda bir değişiklik yaptıysanız değişikliği geri almanız, ekran kartının tozunu alıp hava alacak bir biçimde tekrar takmanız falan tavsiye ediliyor. Şu anda bilgisayar ekranına ulaşabildiğinizi varsayıyorum çünkü diğerlerinde öyle olmuş. Ekran kartı driverlarını güncelleyen, windows update'i varsa onu yapın. Bir virüs taraması yapın. En kötü Win10'a geri dönün. Hâlâ aynı hata devam ederse format atın. Eğer format attığınız halde düzelmediyse geçmiş olsun hocam burada verebileceğim çözüm önerisi kalmıyor maalesef. İsterseniz kendiniz de araştırın. Muhakkak İngilizceniz vardır yabancı kaynaklardan bir şeyler okuyun belki çözebilirsiniz.

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Dün akşam pc açılır açılmaz 'video internal scheduler error' mavi ekran hatası geldi, hatadan sonra sistemi yeniden başlattı. Yeniden başlattıktan hemen sonra pc tamamen kapandı ve tekrar yeniden başlattı. Windows yüklenmeden hemen bios ekranına girdim ve her şeyi default yaptım, zaten sadece bir tek ram'ler 3200 olarak ayarlıydı ve win. 11 için tpm ayarı açıktı o kadar. Herhangi bir değişiklik veya driver güncellemesi yapmadım durduk yere oldu.
windows 11 iso dosyasından windows dosyalarını onarmayı dene böylelikle yüklediklerin geri gelmiş olur.
reddit te nelerin denendiğine de bakabilirsin.

kvo1905

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Dün akşam pc açılır açılmaz 'video internal scheduler error' mavi ekran hatası geldi, hatadan sonra sistemi yeniden başlattı. Yeniden başlattıktan hemen sonra pc tamamen kapandı ve tekrar yeniden başlattı.

Windows yüklenmeden hemen bios ekranına girdim ve her şeyi default yaptım, zaten sadece bir tek ram'ler 3200 olarak ayarlıydı ve win. 11 için tpm ayarı açıktı o kadar. Herhangi bir değişiklik veya driver güncellemesi yapmadım durduk yere oldu.
Son durum paylaşmamışsın sorun neymiş aynı durum bende de oldu yeni bilgisayar aldım maalesef sistemi kurdum lakin 5-10 dakikada bir aynı hatayı veriyor. reset atıyor.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
hocam ben bunu aynısını emektar pc de yasamıstım 12 yıllık w10 /: malesef düzeltemedim lisanslıydı koduda bilmiyorum -2000₺

kvo1905

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam ben bunu aynısını emektar pc de yasamıstım 12 yıllık w10 /: malesef düzeltemedim lisanslıydı koduda bilmiyorum -2000₺
Ya bende pchocası nın indirimli fiyat üzerinden Gencer gaming den daha yeni aldım 18000 TL ye rtx3070 eagle oc lakin sürekli aynı hatayı veriyor 😌

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri