Sistem Montaj'ına yardım

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Arkadaşlar Herkese iyi geceler.

Bu konu altında bileşenler için yardım almıştım. Montaj kısmında da takıldım.

Discorddan yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim veya Bursa'da oturuyorum yakınlarda olup yardım etmek isteyen olursa daha güzel olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yarın öğleden sonra yazarsanız müsaitlik durumuna göre bir zaman ayırıp DC üzerinden video görüşme ile yardımcı olabilirim.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Yakında olsam bizzat gelip yardımcı olabilirdim, sorun ne tam olarak yazarsanız elden geldiğince yardımcı oluruz rehber videolar önerebiliriz

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Yakında olsam bizzat gelip yardımcı olabilirdim, sorun ne tam olarak yazarsanız elden geldiğince yardımcı oluruz rehber videolar önerebiliriz
Anakart üzerine anca işlemci, ram, ssd taktım devamında kaldım öyle ne yapayım diye :D

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Anakart üzerine anca işlemci, ram, ssd taktım devamında kaldım öyle ne yapayım diye :D
Anakart aynasını kasaya takıp sonrasında anakartı kasaya montaj yapıcaksınız ancak kasa üzerindeki montaj vidaları atx e mi yoksa mini atx e göre mi ayarlı ve kasa ve anakartınız hangisi görsel paylaşabilirmisiniz.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Anakart aynasını kasaya takıp sonrasında anakartı kasaya montaj yapıcaksınız ancak kasa üzerindeki montaj vidaları atx e mi yoksa mini atx e göre mi ayarlı ve kasa ve anakartınız hangisi görsel paylaşabilirmisiniz.
Anakatın görselini attım. Kasa Phanteks P500A. Ssd takmadan önce oaradaki bloğu söktüm onu geri kapatmama gerek var mı ? Ssd yoksa kendinden soğutuculu mu anlayamadım.

Ekli dosyalar

• e31c7160-64f8-4eac-bb33-aad7343c1994.jpg
    e31c7160-64f8-4eac-bb33-aad7343c1994.jpg
    264.5 KB · Görüntüleme: 51

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
M2 ssd soğutucuyu da ssd nin üzerine montajlamanız iyi olur, soğutucu altında termal ped bulunur onun üzerinde naylon jelatin varsa onu kaldırıp öyle montajlayın. İşlemci soğutucunuz nedir ona göre montaj içeriği paylaşıcam

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Sıvı soğutucu Arctic Liquid Freezer II 360, içinde zaten bir sürü parçası var. bi kaç video izliyim dedim ama nedense hepsinde farklı parçalar kullanıyorlarmış gibi geldi. Orada da tıkandım.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Sıvı soğutucu Arctic Liquid Freezer II 360, içinde zaten bir sürü parçası var. bi kaç video izliyim dedim ama nedense hepsinde farklı parçalar kullanıyorlarmış gibi geldi. Orada da tıkandım.
Farklı parça gibi gelmesi normal soğutucu kutusunda rev 2 3 4 hangisi yazıyor farklı revizyon modelleri mevcut

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Benimde sistemim geliyor banada yardım edilse süper olur :D :)

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bu kablolar böyle bağlı mı geliyor? Garip geldi nedense böyle olması. @MAO

Ekli dosyalar

• 95a236f1-d721-425d-a049-a2fbe823efec.jpg
    95a236f1-d721-425d-a049-a2fbe823efec.jpg
    123.8 KB · Görüntüleme: 31

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Benimde sistemim geliyor banada yardım edilse süper olur :D :)
Hocam sizde bi telaş ve panik havası sezdim kesin bi sıkıntı çıkacak korkusu var içimde Allah korusun tabi. Ama elden geldiğince yardımlaşırız hiç sıkıntı yok
Bu kablolar böyle bağlı mı geliyor? Garip geldi nedense böyle olması. @MAO
Yani birisi açıp derleyip toplamış gibi düşündünüz muhtemelen, açıp incelediğim bir ürün değil ancak jelatinleri duruyorsa sıkıntı etmeyin fabrika derli toplu göndermiş deyip geçelim.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam sizde bi telaş ve panik havası sezdim kesin bi sıkıntı çıkacak korkusu var içimde Allah korusun tabi. Ama elden geldiğince yardımlaşırız hiç sıkıntı yok

Yani birisi açıp derleyip toplamış gibi düşündünüz muhtemelen, açıp incelediğim bir ürün değil ancak jelatinleri duruyorsa sıkıntı etmeyin fabrika derli toplu göndermiş deyip geçelim.
Yani evet panikledin bana bakıyolar bende onlara bakıyorum kaldım öyle cidden.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Anladım gibi şimdi 2 poşet var diğerleri galiba intel için. Anakartı kasaya takıp sonra mı rayatörü takmayı deniyim yoksa dışarıdayken mi ?
Aynen intel parçalarını ayırın bi kenara, anakartı takıp sonra soğutucuyu takın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri