Sistem Montaj'ına yardım

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Adama tır çarpıyor yaralanmıyor 200Km hızla motordan düşüyor birşey olmuyor ama sizdeki bu şans garip.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bu sefer anakart QVL listesinden ilerleyelim. En azından daha sorunsuz olmalı ihtimali yüksek. Aşağıdaki linkteki aracı kullanın ve filtreleme yapın. Çıkan bellek kodlarıyla piyasada araştırma yapın ve listedeki bir belleği almaya çalışın.

Link : https://www.asus.com/tr/Motherboard...ming/TUF-GAMING-B550-PRO/HelpDesk_QVL_Memory/

Örnek olarak Patriot Viper 4 Blackout Series DDR4 32GB (2 x 16GB) 3600MHz Gaming Arbeitsspeicher Kit - 2.247 TL bu bellek listede var. Amazon Almanya üzerinden geliyor ama alınır Amazon var arada sorun olmaz. Sadece kargo beklersiniz biraz.
Yorumlara baktım da hocam amazon germany'den alınan ürünlerin garantisi yok diyorlar açıklamalarda da belirtilmiş sanırsam. Biz yaptık siz aynı hataya düşmeyin demişler. Hocam cidden modüllerın bozuk olması aşırı şanssızlığıma oldu yoksa başka bellek denediğimde aynı sorunları vermedi. Tr üzerinden alsak sanki daha bi içime sinecek ya. Xpg'yi aslında iade değilde değiştirelim istemiştim gayet bozuk olmayan modül gayet güzel çalışıyordu. Ne yazık ki stoklarında kalmamış ürün.

* Bu nas hocam ? @ugur.gozaydin

Son düzenleme:
KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Adama tır çarpıyor yaralanmıyor 200Km hızla motordan düşüyor birşey olmuyor ama sizdeki bu şans garip.
Valla 2 kere ramler den patladık bir de genelde bozuk olmaları zor oluyor diye biliyorum. Ama çözene kadar kafayı yedirtti acaba başka yerde mi sıkıntı var diye.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yorumlara baktım da hocam amazon germany'den alınan ürünlerin garantisi yok diyorlar açıklamalarda da belirtilmiş sanırsam. Biz yaptık siz aynı hataya düşmeyin demişler. Hocam cidden modüllerın bozuk olması aşırı şanssızlığıma oldu yoksa başka bellek denediğimde aynı sorunları vermedi. Tr üzerinden alsak sanki daha bi içime sinecek ya. Xpg'yi aslında iade değilde değiştirelim istemiştim gayet bozuk olmayan modül gayet güzel çalışıyordu. Ne yazık ki stoklarında kalmamış ürün.

* Bu nas hocam ? @ugur.gozaydin

Valla 2 kere ramler den patladık bir de genelde bozuk olmaları zor oluyor diye biliyorum. Ama çözene kadar kafayı yedirtti acaba başka yerde mi sıkıntı var diye.

Belleklerin %99 'u ki size şuana kadar önerdiğim her üründe dahil ömür boyu garantili oluyorlar. Amazon Almanya üzerinden alınan ürünlerin garantilerin genelde oluyor ve ürünü yurtdışına gönderiyorsunuz garanti için. Bizzat Amazon.com.tr üzerinde sormuştum garanti konusunu bana verdikleri yanıt buydu. Sizde sorabilirsiniz hem markaya hem firmaya. Listede 3600MHz 2x16GB kit bir tek bu ürünü bulabildim oda Amazon Almanya satışlı. Eğer değişim yine sıkıntı çıkarsa verdiğim linkteki belleklerden arama yapın satın alım için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri