Sistem Montaj'ına yardım

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bütçe ve istediğiniz özellik? Örnek RGB veya 3600MHz gibi gibi.
3600 Mhz bakıyorum yine anakart kısmından 4x8 ve 3600 seçtiğimde bana bunları çıkartıyor sadece. Bunlar dışında bir şey olmuyor mu yani?

Screenshot_5.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3600 Mhz bakıyorum yine anakart kısmından 4x8 ve 3600 seçtiğimde bana bunları çıkartıyor sadece. Bunlar dışında bir şey olmuyor mu yani?

Ekli dosyayı görüntüle 5010

Bu bellek listesi anakart üreticisi tarafından test edilen ürünler. Bunlar dışında ürün olmuyor diye bir şey yok yani.

4 adet yerine 2x16 GB alsanız?

Birde bütçe belirtmemişsiniz.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bu bellek listesi anakart üreticisi tarafından test edilen ürünler. Bunlar dışında ürün olmuyor diye bir şey yok yani.

4 adet yerine 2x16 GB alsanız?

Birde bütçe belirtmemişsiniz.
Anladım hocam. Diğerlerine 2300 vermiştim. İade için mail attım daha geri dönmediler. Yine 2k-3k arasında olsa makul olur diye düşünüyorum. Videolara baktığım kadar 4x8 en iyisi gibi anlamıştım. 2x16 ile bir farkı yok diyorsanız öyle de olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım hocam. Diğerlerine 2300 vermiştim. İade için mail attım daha geri dönmediler. Yine 2k-3k arasında olsa makul olur diye düşünüyorum. Videolara baktığım kadar 4x8 en iyisi gibi anlamıştım. 2x16 ile bir farkı yok diyorsanız öyle de olur.
Fark yok evet. Şundan dolayı söylüyorum. Şimdi 4 adet tek tek alırsanız 4 bellek içinde azda olsa uyum risk problemi var. 2 adet kit şeklinde 2 adet alsanız yarı yarıya çok azda olsa risk var. Bu yüzden 2x16GB almak daha mantıklı olur. Birde anakart zaten DUAL Channel destekliyor yani çift kanal ki bu yüzden 4 veya 2 adet olması bir şey fark etmiyor. DDR5 olsaydı fark ederdi azda olsa ama DDR4 için fark etmiyor.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Verdim sipariş hocam. Sİnerjiden bi kolay iade kısmı göremedim başka sitelerde olduğu gibi mail attım durumu izah ettim. Bakalım ne derler iade almazlarsa sıkıntı.
Siparişi iade et kısmı vardır sitede.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
1) @ugur.gozaydin Hocam merhaba yeniden ben. Xpg Ramler dün geldi. Taktım çalıştırdım ilk seferde görüntü, kalvaye mouse ışık vs gelmedi. Sonra tek bir tane takıp profile 1 e getirince sistem açıldı. Bunun üzerine sistemi kapatıp 2. rami de taktım sorunsuz bir şekilde çalıştı oyun falanda oynadım sıkıntı olmadı. Gece pc'yi kapatmayı unuttum açık kaldı öyle.
2) Öğlene doğru kalkınca tekrar başına oturdum biraz oyun falan youtube da video izliyorum derken windows mavi ekran verdi BU linkte olduğu gibi fakat problem oradaki yüzde hep %0 da kaldı belki 40 dk bekledim düzelmedi.
3) Kapatma tuşuna basılı tutarak kapattım. Yeniden başlattığımda bios'tan sonraki asus yazısında ''Otomatik Onarım Hazırlanıyor'' yazısı geldi bu kısımda da bi 30 40 dk bekledim fakat bir sonuç vermedi.
4) Yeniden güç tuşundan sistemi kapatıp açtım. Bu sefer bios ekranına girdim yazılar gelirken fakat bios'a girince pc sanki donmuş gibiyli. Klavye ve fare tepki vermedi kilitli kaldı öyle. Yeniden güç tuşundan kapattım. Bu sefer ne görüntü geldi ne klavye mous ışıkları. Tek rami çıkarıp açmayı denedim yine sonuç vermedi (bu yaptığımda kendini 3 kez resleyip öyle geldi ışıkları). Ramlerin yerlerini değiştirip bir daha denedim faka hiçbir şekilde klavye fareye ışık gelmiyor. Monitöre görüntü de gelmiyor öyle kaldım şuan.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bence sizin sorununuz işlemci veya anakart odaklı bir arıza yada yazılımsal bir anakart sorunu. 2 farklı bellekte sorun yaşamanız çok olası değil. BIOS 'a CMOS RESET atın pin kullanarak pil değil. Ayrıca RAM sökülü olsun bu işlemde.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bence sizin sorununuz işlemci veya anakart odaklı bir arıza yada yazılımsal bir anakart sorunu. 2 farklı bellekte sorun yaşamanız çok olası değil. BIOS 'a CMOS RESET atın pin kullanarak pil değil. Ayrıca RAM sökülü olsun bu işlemde.
Size sorunu anlatırken hocam pc yi prizden çekmiştim. Şimdi çalıştırıp açmayı denedim (2 ram de takılı) açıldı. Dediğiniz cmos reset olayını kapatıp yapmayı deneyeyim mi youtube dan videolarına bakacağım. Şuan ekran bu şekilde bekliyorum.
acfd86d2-547c-40e2-8d41-b6bea0fa2afd.jpg

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Şuan sorun yok ama yine aynısı olursa sisteminizde RAM hariç bir donanım hatası var demektir.
Bakalım umarım yoktur. Windows hatası alınca bende windows'ta sıkıntı var gibi düşündüm am adediklerinize göre sanırım öyle değil. Windows'u usb ile baştan kurmak bir çözüm olabilir mi ?

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hayır topladıktan sonra ne kurduysak o. Bi de windowsun eski bi sürümüydü ilk açınca baya bi güncelleme attı. Daha sonra windowsa ben format atmadım hiç.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri