Sistem Montaj'ına yardım

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bazı testleri tamamladım . Bana bir problem yokmuş gibi geldi başka yerlerle kıyasladığım kadar ama sizlerin de bir yorumunu almak isterim. @ugur.gozaydin @rkarayel @MAO @Fenomend
-TimeSPy ve FireStrike testlerini GB'ı yüksek diye indirmedim daha sonra yapacağım.

*CPU*
cpu.png

*POWER*
power.png

*DİSK*
disk.png

*FURMARK*
furmark.png

*PERFORMANCE TEST*
performance test.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran kartı gayet iyi puan sorun yok.
Diskte problem yok.
CPU için bir sorun yok.
POWER testinde birde 12V soketlerini anakart ve ekran kartı için kontrol edin. 12V altına iniyor mu iniyorsa kaça kadar iniyor ve sabit kaldığı değer nedir.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ekran kartı gayet iyi puan sorun yok.
Diskte problem yok.
CPU için bir sorun yok.
POWER testinde birde 12V soketlerini anakart ve ekran kartı için kontrol edin. 12V altına iniyor mu iniyorsa kaça kadar iniyor ve sabit kaldığı değer nedir.
Testi yaparken o sağdaki ekran kısmında ekran kartı ve anakart kısmına bakacağım değil mi ? Pencere aşağıya doğru uzuyormuş dikkat etmedim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Testi yaparken o sağdaki ekran kısmında ekran kartı ve anakart kısmına bakacağım değil mi ? Pencere aşağıya doğru uzuyormuş dikkat etmedim.
Değerler güzel görünüyor sisteminiz yeni ise başka proğramlar bulup denemenize gerek yok sadece uğur beyin dediği gibi güç kaynağı +12 +3 +5 v değerlerini gösteren kısımda sistem yükte iken o değerlerin altına düşmüyorsa sorun yoktur. Sizin sorun 4 kanal frekansında ramların düzgün çalışmaması idi sadece memtest onları yapabilirdiniz ki sorun göstereceğini düşünmüyorum donanımsal bir arıza değil çünkü yazılımsal bu yüzden sisteminizi gereksiz yüke bindirmeyin derim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Değerler güzel görünüyor sisteminiz yeni ise başka proğramlar bulup denemenize gerek yok sadece uğur beyin dediği gibi güç kaynağı +12 +3 +5 v değerlerini gösteren kısımda sistem yükte iken o değerlerin altına düşmüyorsa sorun yoktur. Sizin sorun 4 kanal frekansında ramların düzgün çalışmaması idi sadece memtest onları yapabilirdiniz ki sorun göstereceğini düşünmüyorum donanımsal bir arıza değil çünkü yazılımsal bu yüzden sisteminizi gereksiz yüke bindirmeyin derim.
+3V ve +5V kullanan çok bir ürün kalmadı anakart üzerinde onlara bence gerek yok. Zaten çoğu PSU o değerleri stabil ve sorunsuz veremiyor ürün ne kadar kaliteli olursa olsun. Sadece +12V yeterlidir bence tabi bu.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Genel olarak yükün çoğunluğu +12v kanalında @ugur.gozaydin hocama katılıyorum diğer kanallardan toplasanız maks 40 50w yük ya çekiliyordur ya çekilmiyodur buda çok büyük bi yük değil o yüzden o voltajlarda çok sorun çıkmaz genelde. +12v voltajınızda yük altında düşmüyor stabil kalıyorsa. Artık bizede yeni sisteminizi güle güle kullanın demek düşer.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemci, Ekran kartı, Fanlar, Diskler (M.2 hariç) hatta LED şeritler (ARGB hariç) hepsi 12V ile çalışıyor. Pek bir şey kalmadı sistemin çalışmasını bozacak +12V harici.

• Beğen
Reactions: MAO

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bazı testleri tamamladım . Bana bir problem yokmuş gibi geldi başka yerlerle kıyasladığım kadar ama sizlerin de bir yorumunu almak isterim. @ugur.gozaydin @rkarayel @MAO @Fenomend
-TimeSPy ve FireStrike testlerini GB'ı yüksek diye indirmedim daha sonra yapacağım.

*CPU*
Ekli dosyayı görüntüle 4789

*POWER*
Ekli dosyayı görüntüle 4790

*DİSK*
Ekli dosyayı görüntüle 4791

*FURMARK*
Ekli dosyayı görüntüle 4792

*PERFORMANCE TEST*
Ekli dosyayı görüntüle 4793
Genel bir sorun gözükmüyor hocam, gönül rahatlığıyla oyunun dibine vurabilirsiniz :)

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
@ugur.gozaydin hocam dediğiniz 12v kısma da baktım sorun yok diye düşünüyorum. GPU kısmında iki tane 12 kısım var ama orayı anlayamadım.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aşırı değilse yani siz özellikle dinlemezseniz size kasa içinden camı kapalıyken ses gelmiyorsa sorun yok ama aksi durum varsa ses çok yüksekse garantiye verebilirsiniz kartı.

KS

ZaHando

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Aşırı değilse yani siz özellikle dinlemezseniz size kasa içinden camı kapalıyken ses gelmiyorsa sorun yok ama aksi durum varsa ses çok yüksekse garantiye verebilirsiniz kartı.
Anladım. Orta seviye diyebilirim. Kulaklık takınca zaten duymuyorum da benim merak ettiğim bunun ses dışında bir zararı var mı ? Yabancı bazı yerlere baktım sorun olmadıını söylüyorlar.
- Bir sorum daha vardı internet üzerinde bulamadım nedense ilginç geldi. Afterburner indirdim fakat setup hiçbi şekilde başlamıyor. Res attım yeniden indirdim falan ama nafile.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım. Orta seviye diyebilirim. Kulaklık takınca zaten duymuyorum da benim merak ettiğim bunun ses dışında bir zararı var mı ? Yabancı bazı yerlere baktım sorun olmadıını söylüyorlar.
- Bir sorum daha vardı internet üzerinde bulamadım nedense ilginç geldi. Afterburner indirdim fakat setup hiçbi şekilde başlamıyor. Res attım yeniden indirdim falan ama nafile.
Sessin sebebi güç bileşenlerine binen yükten kaynaklanır. Ses çok fazlaysa uzun vadede sorun yaratır ama minimal seviyedeyse öyle çok duyulmuyorsa sorun yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
MSI Afterburner yazılımını nereden indirdiniz ve sisteminizde hangi işletim sistemi kurulu?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri