Sistem ve Sistem Kesintilerinin Bu Kadar CPU Kullanması Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
O adımlardan birisinin işe yaraması gerek microsoft ve genel tüm forum vs. mecralarında başka bir çözüm önerisi mevcut değil. Ya virüs var sisteminizde yada Windows kaynaklı başka bir sorun. 3 şey deneyebilirsiniz ekstra ya virüs taraması yapacaksınız sağlam bir antivirüs yazılımı ile ki işe yaramaz ise ya sistem geri yükleme yapacaksınız sorunun olmadığı bir tarihe ya Windows sıfırlama ya format.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
O adımlardan birisinin işe yaraması gerek microsoft ve genel tüm forum vs. mecralarında başka bir çözüm önerisi mevcut değil. Ya virüs var sisteminizde yada Windows kaynaklı başka bir sorun. 3 şey deneyebilirsiniz ekstra ya virüs taraması yapacaksınız sağlam bir antivirüs yazılımı ile ki işe yaramaz ise ya sistem geri yükleme yapacaksınız sorunun olmadığı bir tarihe ya Windows sıfırlama ya format.
hocam şöyle söylim güvenli modda çalıltırdım olmadı format attım olmadı sanırım donanımsal bir problem yaşıyorum çözemedim o yüzden bu kadar üzerine düşüyorum çünkü bir uygulamaya girdiğimde cpu %100 oluyo ve donma problemi yaşıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sistemsel bir sıkıntı buna neden olmaz sadece belli exe dosyaları yükseliyor buda ya Windows 'ta sorun var yada virüs vs. gibi bir sorun var demek oluyor. Güncel Windows ISO dosyasını indirin ve UEFI bir format atın derim eğer zaten böyle yapıyorsanız donanımsal bir arıza tespiti yapabiliriz ama bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sistemsel bir sıkıntı buna neden olmaz sadece belli exe dosyaları yükseliyor buda ya Windows 'ta sorun var yada virüs vs. gibi bir sorun var demek oluyor. Güncel Windows ISO dosyasını indirin ve UEFI bir format atın derim eğer zaten böyle yapıyorsanız donanımsal bir arıza tespiti yapabiliriz ama bundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
UEFI Format Nedir Ben Bilmiyorum ama iki defa format attırdım sonuc aynı sürücülerin tamamı güncel ve kaspersky ile tarattım bi problem bulmadı sistem bilgisinde BİOS Modu: UEFI yazıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
UEFI atmışsınız bir sorun yok tamam. Son sürüm değilse 1903 son sürümü atın bu önemli. Virüs çıkmamış ama bu sorunun tek sebebi yazılım sebep olarak belirtilmiş yabancı forumları bayağı araştırdım videodaki çözümler ve benzerleri önerilmiş hep. Ne önersem bilemedim açıkçası biraz daha bakıp bir şey bulursam yazarım.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
UEFI atmışsınız bir sorun yok tamam. Son sürüm değilse 1903 son sürümü atın bu önemli. Virüs çıkmamış ama bu sorunun tek sebebi yazılım sebep olarak belirtilmiş yabancı forumları bayağı araştırdım videodaki çözümler ve benzerleri önerilmiş hep. Ne önersem bilemedim açıkçası biraz daha bakıp bir şey bulursam yazarım.
son sürümde hatta bi daha denetledim isterseniz bağlanıp kontrol edebilirsiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Yok son sürümü kendi sitesinden indirdiyseniz sorun yok. İşlemci ve diğer donanımların testini yapmanın bir faydası yok dediğim gibi sorun yazılımsal görünüyor her yerde. Bir sonuç bulursam paylaşacağım.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Yok son sürümü kendi sitesinden indirdiyseniz sorun yok. İşlemci ve diğer donanımların testini yapmanın bir faydası yok dediğim gibi sorun yazılımsal görünüyor her yerde. Bir sonuç bulursam paylaşacağım.
bekliyorum

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
  sanırım bi gelişme yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Birde şunları deneyin.

1. Arama çubuğuna msconfig yazın ve Enter'a basın.
  2. Hizmetler sekmesine gelin ve Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu işaretleyin, Tümünü devre dışı bırak'ı tıklayın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. Başlangıç sekmesi altında, Görev Yöneticisi'ni aç tıklayın.
  4. Görev Yöneticisi'nde başlangıç sekmesi altında, başlangıç öğelerini seçin ve gereksiz her şeyi Devre Dışı Bırak'ın. Sadece Microsoft Defender varsa aktif olsun.
  5. Görev Yöneticisi'ni kapatın, Sistem Yapılandırması'nın Başlangıç sekmesi altında Tamam'ı tıklayın.
  6. PC'yi yeniden başlatın.

Maalesef bunun dışında net bir alternatif çözüm bulamadım. Birde yukarıdaki işe yaramaz ise bu sayfadaki çözümü de bir deneyin. Bir ihtimal işe yarar belki.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birde şunları deneyin.

1. Arama çubuğuna msconfig yazın ve Enter'a basın.
  2. Hizmetler sekmesine gelin ve Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu işaretleyin, Tümünü devre dışı bırak'ı tıklayın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. Başlangıç sekmesi altında, Görev Yöneticisi'ni aç tıklayın.
  4. Görev Yöneticisi'nde başlangıç sekmesi altında, başlangıç öğelerini seçin ve gereksiz her şeyi Devre Dışı Bırak'ın. Sadece Microsoft Defender varsa aktif olsun.
  5. Görev Yöneticisi'ni kapatın, Sistem Yapılandırması'nın Başlangıç sekmesi altında Tamam'ı tıklayın.
  6. PC'yi yeniden başlatın.

Maalesef bunun dışında net bir alternatif çözüm bulamadım. Birde yukarıdaki işe yaramaz ise bu sayfadaki çözümü de bir deneyin. Bir ihtimal işe yarar belki.

problem dvd okuyucunun yerine hdd takmıstım hdd yi taktığım aparat arızalı olduğu için işlemci onu okumak için tüm gücünü oraya veriyormuş sistemim tıkır tıkır çalışmaya basladı hiç bir problem yok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için ^^

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri