Çözüldü Sıvı Soğutmanın Kontrolcüsünü Takmasam Olur Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Merhaba Arkadaşlar,

İyi akşamlar coolermaster masterliquid illusion sıvı soğutma aldım fotoğraflar da eklicem ama bu kontrolcüye taktığım kablo sadece argb kablosu gibi bu kabloyu programdan RGB kontrol etmek için mi takmam gerekiyor eğer onun içinse direk anakartta takip anakarttan kontrol etmek istiyorum semada kontrolcüye bağlanan tek kablo o size de danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220724_223556.jpg
    IMG_20220724_223556.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20220724_223530.jpg
    IMG_20220724_223530.jpg
    976.5 KB · Görüntüleme: 7
Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Resimde R yazan kontrolcü USB ara yüzüne sahip kabloyu anakart üzerindeki USB 2.0 soketlerinden birisine bağlarsanız ve diğer tüm kabloları bu kontrolcüye bağlarsanız Cooler Master yazılımından tüm her şeyi kontrol edebilirsiniz. Eğer anakartınızda ARGB soketi varsa elinizdeki o kabloyu direkt anakarta bağlayabilirsiniz ve bu şekilde de anakart RGB yazılımından kontrolleri yapabilirsiniz.

sezer3636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
kontrolcü ana karta bağlanıyorsa kontrolcüden de çekebilirsiniz anakart bağlantısını onun haricinde bir zorunluluk yok. kontrolcüyü de ana kartında rgb girişi olmayanlar için koyuyorlar genellikle zaten. ama marka coolermaster kendi rgb yazılımı var diye biliyorum kontrolcüyü anakarta bağlamaya çalışın.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Resimde R yazan kontrolcü USB ara yüzüne sahip kabloyu anakart üzerindeki USB 2.0 soketlerinden birisine bağlarsanız ve diğer tüm kabloları bu kontrolcüye bağlarsanız Cooler Master yazılımından tüm her şeyi kontrol edebilirsiniz. Eğer anakartınızda ARGB soketi varsa elinizdeki o kabloyu direkt anakarta bağlayabilirsiniz ve bu şekilde de anakart RGB yazılımından kontrolleri yapabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkürler hocam şimdi anladığımı düşündüğüm şeyi yazayım size teyit edelim kafam biraz patates oldu bu gün :) kasadaki 6 tane fan dark markasının kontrolcüsüne takılı dark'ın kontrolcüsünden çıkan argb kabloyu anakarta bağlamıştım anakarttan çıkartıp bu kabloyu da coolermasterın kontrolcüsüne takip hepsini coolermasterın uygulaması ile kontrol edebilirim anladığım kadarıyla diğer seçenek te kabloyu direk kasanın argb fan yuvasına takarsam cooler masterın kontrolcüsüne hiç ihtiyacım kalmıcak dimi hocam yanlış anladıysam düzeltin lütfen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dark markasının ürünlerinin RGB sistemini Cooler Master yazılımından kontrol edebilir misiniz bundan emin değil. Farklı bir marka kontrolcüyü başka bir markanın kontrolcüsüne bağlıyorsunuz sonuçta.

Direkt anakarta takarsanız hepsini ankart yazılımından kontrol edebilirsiniz bu doğru.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Dark markasının ürünlerinin RGB sistemini Cooler Master yazılımından kontrol edebilir misiniz bundan emin değil. Farklı bir marka kontrolcüyü başka bir markanın kontrolcüsüne bağlıyorsunuz sonuçta.

Direkt anakarta takarsanız hepsini ankart yazılımından kontrol edebilirsiniz bu doğru.
Direk anakarta bağladım hocam hem kablo karışıklığı azaldı daha iyi oldu şu bilgisayar şu an bu haldeyse her bir parçasında emeğiniz var hocam çok sağolun cidden iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• IMG-20220724-WA0003.jpeg
    IMG-20220724-WA0003.jpeg
    883.1 KB · Görüntüleme: 3

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hayırlı olsun sisteminiz. Uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız umarım.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri