Sizce sistemime hangi sürümü kurmalıyım?

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Laptop kullanmaktayım ve aldığımda Windows 10 Home ile geldi. Ben zorlandığını düşünüp Windows 7 Ultimate yükledim ama destek kesildiği için güncellemeler olsun sürücü yüklemesi olsun sıkıntılar çıkıyor. 8 ve 8.1 nasıl olur bu cihazda hiç denemedim size sormak istedim aşağıdaki özelliklere göre hangisi yüklenebilir bu makineye?

İşlemci: Intel Celeron N3060 1.6 GHz (2 çekirdek 2 izlek, turbo frekansı 2.48GHz)
Ekran kartı: HD 400 (Braswell), onboard bir ekran kartı
Ram: 4GB 1600MHz tek kanal
SSD yok HDD.

Genel işler için kullanıyorum ancak arada sıkıntıdan League of Legends oynamak için işletim sistemini değiştirmek istiyorum. Sıkça fps drop sorunu yaşıyorum çünkü.

Oyun içinden "Tasarruf modu" ayarı açık, oyundan "Eski DirectX9 sürümünü kullan" ayarını açtım pek fark yok 12 ile arasında, cihazın sürücüleri güncel, intel grafik kartı ayarlarını resim olarak ekledim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    748 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    632.3 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    597.1 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    601.3 KB · Görüntüleme: 6

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Laptop kullanmaktayım ve aldığımda Windows 10 Home ile geldi. Ben zorlandığını düşünüp Windows 7 Ultimate yükledim ama destek kesildiği için güncellemeler olsun sürücü yüklemesi olsun sıkıntılar çıkıyor. 8 ve 8.1 nasıl olur bu cihazda hiç denemedim size sormak istedim aşağıdaki özelliklere göre hangisi yüklenebilir bu makineye?

İşlemci: Intel Celeron N3060 1.6 GHz (2 çekirdek 2 izlek, turbo frekansı 2.48GHz)
Ekran kartı: HD 400 (Braswell), onboard bir ekran kartı
Ram: 4GB 1600MHz tek kanal
SSD yok HDD.

Genel işler için kullanıyorum ancak arada sıkıntıdan League of Legends oynamak için işletim sistemini değiştirmek istiyorum. Sıkça fps drop sorunu yaşıyorum çünkü.

Oyun içinden "Tasarruf modu" ayarı açık, oyundan "Eski DirectX9 sürümünü kullan" ayarını açtım pek fark yok 12 ile arasında, cihazın sürücüleri güncel, intel grafik kartı ayarlarını resim olarak ekledim.
Geçicekseniz eğer 8 geçmeyin 8.1 daha iyi daha performanslı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri