Termal Macun Sürdüm Ama Hala Yüksek Derecelerde Sıcaklık

eren1999

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öncelikle selamlar bugün fermal macun alıp işlemcimin macununu yeniledim cooler master hıgh performans marka macununu sürüp PC açtım valorantta 55-65 derecelerde oynarken aldığım termal macunu sürdüğüm zaman 70 dereceden aşşağı inmemeye başladı 75-80 lere kadar çıkıyor soğutucum stok soğutucusu intelin soğutucunun temas ettiği yer yuvarlak işlemci dikdörtgen ben işlemciye komple sürdüm termal macunu gösterildiği gibi sürdüm sürmekte bir problem yok ama sıcaklık neden yükseldi anlayamadım

Öncelikle selamlar bugün fermal macun alıp işlemcimin macununu yeniledim cooler master hıgh performans marka macununu sürüp PC açtım valorantta 55-65 derecelerde oynarken aldığım termal macunu sürdüğüm zaman 70 dereceden aşşağı inmemeye başladı 75-80 lere kadar çıkıyor soğutucum stok soğutucusu intelin soğutucunun temas ettiği yer yuvarlak işlemci dikdörtgen ben işlemciye komple sürdüm termal macunu gösterildiği gibi sürdüm sürmekte bir problem yok ama sıcaklık neden yükseldi anlayamadım
Aceba sadece soğutucunun temas ettiği yuvarlak bölgeye mi sürmeliydim ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İşlemci üstünü kaplayacak şekilde sürmek doğru ama bence sıkıntı orada değil , montajda hata yaptınız.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633

Aceba sadece soğutucunun temas ettiği yuvarlak bölgeye mi sürmeliydim ?
islemcinin üstündeki sogutma yerine sürülmelidir dogru yaptınız. hangi termal macun kullandıgınıza bağlı ve hangi uygulama ile bakıyorsunuz

KS

eren1999

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
KS

eren1999

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Soğutucuyu geri montajlarken bir hatanız olabilir yani. Sıcaklığı bir kaç uygulamada daha kontrol etmeyi deneyin , aynı çıkarsa bence montaj ile alakalı.

Soğutucuyu çıkardığım gibi aynı şekilde taktım

Ekli dosyalar

• 1678720137645214570840805342288.jpg
    1678720137645214570840805342288.jpg
    6 MB · Görüntüleme: 19

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Yeni macun sürdünüz ve eskiye göre daha fazla ısınıyor. Başka sebep gelmiyor aklıma. Macun hariç her şey aynı ama sıcaklık yüksek. Ya aldığınız macun orijinal değil ya da dediğim gibi montaj sıkıntılı. Normal gözüküyor ama belki temas etmeyen bir yer de olabilir. Bakmadıysanız farklı programla da bakmayı deneyin.

KS

eren1999

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yeni macun sürdünüz ve eskiye göre daha fazla ısınıyor. Başka sebep gelmiyor aklıma. Macun hariç her şey aynı ama sıcaklık yüksek. Ya aldığınız macun orijinal değil ya da dediğim gibi montaj sıkıntılı. Normal gözüküyor ama belki temas etmeyen bir yer de olabilir. Bakmadıysanız farklı programla da bakmayı deneyin.
Termal macunu vatandan aldım orjinal olmama olasılığı var mıdır

Termal macunu vatandan aldım orjinal olmama olasılığı var mıdır
Peki başka hangi programdan kontrol edebilirim

KS

eren1999

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hıc
Yeni macun sürdünüz ve eskiye göre daha fazla ısınıyor. Başka sebep gelmiyor aklıma. Macun hariç her şey aynı ama sıcaklık yüksek. Ya aldığınız macun orijinal değil ya da dediğim gibi montaj sıkıntılı. Normal gözüküyor ama belki temas etmeyen bir yer de olabilir. Bakmadıysanız farklı programla da bakmayı deneyin

Hocam birde sıcaklık bir anda düşüp bir anda yükseliyor mesela 50 iken bir anda 68 oluyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri