Önemli Teşekkürler Butonu ve Yeni Fikir?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
İşte demek istediğim de o zaten. Bu parayı orada şu kadar bu ürün şu kadar şu ürün için atılmış diye ayıramazsınız. Farkındaysanız şimdiye kadar ürün incelendikten sonra hediye edilmesi hakkında tek bir cümle bile kurmadım çünkü böyle bir zorunluluğunuz yok. Hediye edilmesi sizin tercihiniz. 1000 TL toplanıp 5000 TL lik ürün tanıtırsanız ve bunu hediye ettikten sonra 4000 TL zarardayım diye düşünürseniz zaten bu işe hiç girmeyin. Çünkü iki ucu b.klu değnek.

Sadece böyle düşünen tek ben bile olsam kafanızda bir soru işareti olması gerekir. Beni böyle düşündüren ne olabilir diye. Babamın oğlu değilsiniz. Öyle bile olsa fikrim değişmez.

Sende benim babamın oğlu değilsin İbrahim. Seni tanımam etmem. Güvenmiyorsan desteklemez bu konulara hiç girmezsin olur biter. Tek tek açıklamamı yaptım zaten. Kimseden zorla bir şey istenmiyor.

AMBARGO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Valla cidden çok boş muhabbet yaptın. Adam açıkladı zaten yeterince. Sen destekleme kardeş bu konu kapansın.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Sende benim babamın oğlu değilsin İbrahim. Seni tanımam etmem. Güvenmiyorsan desteklemez bu konulara hiç girmezsin olur biter. Tek tek açıklamamı yaptım zaten. Kimseden zorla bir şey istenmiyor.
Aynen öyle bana güvenmeyebilirsiniz bu doğal. Bak yukarda arkadaşada yazdım.
Yani detaya hiç gerek yoktu. ''Gelen bağışlar ile ürün alacağım faturasını size atacağım'' dediği an bir güvensizlik oluştu bende sanki kötü bir şey yapıyormuşta bize ispat etmeye çalışır gibi fatura atma gereksinimi duymuş.
Konunun bu kadar detaylı olması güvensizlik yaratıyor bende.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
İlk paragrafın için şöyle cevabını vereyim. Sponsoru olan markaları dibine kadar gömebileceğini düşünmüyorum çünkü bu firmalarla sürekli iş yapacak daha sonrasında ters tepebilir firmalar ürün göndermeyi bile kesebilir.

Benim derdim kimin ne kazandığı değil. X şekilde yapılacağını söyleyip kazanmak. Yani bu konu şu şekilde açılmış olsaydı bu konuya cevap bile yazmazdım.

''Arkadaşlar teşekkür butonunuzu aktif ettim. Destek olmak isteyen destek olabilir. Gelen destekler sayesinde ürün inceleme yelpazemizi genişletmeyi düşünüyorum. İnceledikten sonrada bu ürünü size hediye edeceğim.''

Yani detaya hiç gerek yoktu. ''Gelen bağışlar ile ürün alacağım faturasını size atacağım'' dediği an bir güvensizlik oluştu bende sanki kötü bir şey yapıyormuşta bize ispat etmeye çalışır gibi fatura atma gereksinimi duymuş.

tam tersi faturayı atması o ürünü satın aldığını gösterir bence sen insanlara güvensizlik besliyorsun

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
O zaman amaç şaşıyor işte.

neden şaşsın hocam adam detaylı şekilde şeffaf olmak istemiş bunda kötü olan nedir ki anlamdım ben? ben fatura paylaşmasa mesela daha çok işkillenirim birinden.

Nerden bilicez satın aldığını belki satın almadı ofiste vardı gelen para cebine kaldı yada bir yerden temin etti ürünü ücretsiz?

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Arkadaşım bu adamın zaten bir kanalı var bize niye fatura paylaşma isteği duyuyor içinde. Bize neyi kanıtlamayı düşünüyor.

ürünü satın aldığını yani marka ile bir işbirliği olmadığını son kullanıcı gibi alıpvideo çektiğini benim anladığım bu

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
E tamam bunu videoda söyleyebilir. Arkadaşlar bu ürünü sizin desteğiniz ile aldım. Hiç bir sponsorumuz yok eksi artı ne varsa söyleyeceğiz gerekirse gömeceğiz diyebilir. Bunu söyleyince biz ona inanmayacakmıyız.

biz öyle düşünüyoruz ama bizim gibi düşünmeyen abone olmayan insanlar olabilir onun için düşündüğünü düşünüyorum

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Yahu ne trolledin konuyu arkadaş, sen güvenme destek de olma. Olmak isteyen olur isteyen olmaz. Amaç nedir yazdıklarında anlamadım. Senin ki artık eleştiri boyutlarını geçti olayı alakasız yerlere götürdü.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
@OceanLaB Hocam bence güzel bir fikir , forumu düşünerek hareket etmeniz çok güzel bir düşünce , benim bu konudaki önerim bağışın herkesin katılabileceği sabit miktarda olması yada sizin belirleyeceğiniz minimum bir katkı miktarı olması ve incelenen ürünün katkı yapanlar arasında bir çekilişle hediye edilmesi daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Mesela ayın üyeside çok güzel bir uygulama ama bence önüne gelenin ayın üyesi kategorisine alınmaması gerektiği , öncelikle belirli bir seviyede gereklilikleri yerine getirmesi yönünde olmalı diye düşünüyorum önüne gelen ayın üyesi olabilmek adına primi kasmak için her konuya bilgisi var yok yorum yapıp bilgi kirliliği yaratıyor. Neyse konunun özündem uzaklaşmıyım.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Yahu ne trolledin konuyu arkadaş, sen güvenme destek de olma. Olmak isteyen olur isteyen olmaz. Amaç nedir yazdıklarında anlamadım. Senin ki artık eleştiri boyutlarını geçti olayı alakasız yerlere götürdü.
Bu yaşta trol yapmakla işim yok dostum. Konu herkese açık bir konu. Forumun bir üyesiyim bu doğal hakkım. Beğenmediysen cevaplarımı okumayabilirsin.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Bu yaşta trol yapmakla işim yok dostum. Konu herkese açık bir konu. Forumun bir üyesiyim bu doğal hakkım. Beğenmediysen cevaplarımı okumayabilirsin.

doğru ama bende troll boyutuna ulaştığını düşünüyorum konunun ana temasından uzaklaştırdınız uzatmaya gerek yok bencede. içinize sinmediyse destek olmazsınız. ancak yeni yorum yazacak arkadaşlarında içeriğini baltalayarak forum kuralları dışına çıkıyoruz bu fikir bana yatmadı ben destek olmiycam demeniz yeterli aslında

başka kanallar cevap verme tenezzilünde bulunmadığı gibi adam cevap veriyor düzgünce onada laf ediliyor bu kadar kolay ulaşılabiliyor olmak iyi bir şey değil demekki takmamak daha doğru bazen

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Mesela ayın üyeside çok güzel bir uygulama ama bence önüne gelenin ayın üyesi kategorisine alınmaması gerektiği , öncelikle belirli bir seviyede gereklilikleri yerine getirmesi yönünde olmalı diye düşünüyorum önüne gelen ayın üyesi olabilmek adına primi kasmak için her konuya bilgisi var yok yorum yapıp bilgi kirliliği yaratıyor.
O kadar doğru ki anlatamam.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Forumun üyesi olman her istediğini yazma hakkını vermez kimseye. Ayrıca isteyen istediğini yazabiliyorsa moderatörler neden var konularda. Zaten fikrim değişmez yazmışsın çok da bir şey yazmaya gerek yok o yüzden okumayı vereyim cevaplarını dediğin gibi.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
doğru ama bende troll boyutuna ulaştığını düşünüyorum konunun ana temasından uzaklaştırdınız uzatmaya gerek yok bencede. içinize sinmediyse destek olmazsınız. ancak yeni yorum yazacak arkadaşlarında içeriğini baltalayarak forum kuralları dışına çıkıyoruz bu fikir bana yatmadı ben destek olmiycam demeniz yeterli aslında

başka kanallar cevap verme tenezzilünde bulunmadığı gibi adam cevap veriyor düzgünce onada laf ediliyor bu kadar kolay ulaşılabiliyor olmak iyi bir şey değil demekki takmamak daha doğru bazen
Konuyu uzaklaştırmadım. Cevap vermek için bu konuyu açtığını düşünüyorum. Sorun benim destek olup olmamam değil dostum.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Forumun üyesi olman her istediğini yazma hakkını vermez kimseye. Ayrıca isteyen istediğini yazabiliyorsa moderatörler neden var konularda. Zaten fikrim değişmez yazmışsın çok da bir şey yazmaya gerek yok o yüzden okumayı vereyim cevaplarını dediğin gibi.
Yazdıklarımda ters bir şey yok. İnsanlar bu forumda haklarında neler dedi. Benim yazdıklarım yanında hiç bir şey değil. İstediğimizi yazabiliriz çünkü bunu kendisi istemiş. Cümlelerimizi iyi seçtiğimiz sürece sorun yok. Moderatörün bununla alakası bile yok çünkü direk forum sahibiyle konuşuyorum.

AMBARGO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Yazdıklarımda ters bir şey yok. İnsanlar bu forumda haklarında neler dedi. Benim yazdıklarım yanında hiç bir şey değil. İstediğimizi yazabiliriz çünkü bunu kendisi istemiş. Cümlelerimizi iyi seçtiğimiz sürece sorun yok. Moderatörün bununla alakası bile yok çünkü direk forum sahibiyle konuşuyorum.
farkettiysen artık konuşamıyorsun :)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948

hocam ters bir şey yok diyerek ters davranıyorsunuz bunun ters olup olmadığına siz karar veremezsiniz birden fazla kişi sizin hakkınızda aynı şeyi düşünüyorsa o mesaj report edilip kaldırılması yönü daha doğru olur. boşu boşuna konuyu trollediniz.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Ters bir şey şurada var. Birisinden destek isteyip size bunun faturasını atacağım deniyorsa. Bu yapılan desteğin tamamının faturası atılması gerekli. 1000 TL mi destek oldu. 1000 TL lik ürün faturasını görmemiz lazım.

Böyle bir fikir yapılacaksa az önce yukarıda da söyledim. Kimseye hesap vermek zorunda değil forum sahibi.

Arkadaşlar kanalın teşekkürler butonunu aktif ettim destek olursanız her ay ürün incelemesi yapmayı düşünüyorum ve bunları size hediye edeceğim demesi yeterliydi.

Yok ben ne kadar bağış geldiyse buraya fatura atacağım falan gereksiz şeyler. İnsanları kendine güvendirmeye çalışması ilginç. Buda bende ters tepki yapıyor.

tamam işte bunu tek mesajda söyleyebilirsiniz boşu boşuna konuyu uzatıp nerelere getirdiniz size böyle geçiyorsa destek olmayın yani zaten bu saaten sonra destek oldum derseniz kabul edeceklerinide sanmıyorum :)

güzel bir fikir ve iş ortaya atıldı ve siz mesajlarla kirlettiniz raporladım arkadaşlara kaldırmaları yönünde diğer arkadaşlarda rahatsızsa raporlama yapabilirler ki sıkıcı boyuta ulaştı burada gördüğümkadarıyla herkes yaşını başını almış kimse çocuk kandırmıyor ama ithamlarınız çok iğneleyici ben bile rahatsız oldum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri