Önemli Teşekkürler Butonu ve Yeni Fikir?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
tamam işte bunu tek mesajda söyleyebilirsiniz boşu boşuna konuyu uzatıp nerelere getirdiniz size böyle geçiyorsa destek olmayın yani zaten bu saaten sonra destek oldum derseniz kabul edeceklerinide sanmıyorum :)
Daha iyi anlaşılmak ve yanlış anlaşılmamak için yazdım o kadar şeyi. Ama aksi oldu. Son yazdığım daha iğneleyici aslında.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219

İbrahim arkadaşım, geçen hafta da sana anlatmaya çalıştım. Problemleri bu üslupla çözemeyiz. Muhalefet edeceğim diye takındığın üslup yanlış. Her yoruma cevap vermeye çalışarak hatanı örtemezsin. Fikrini beyan etmekle konuyu baltalamak arasında fark var. Aşağıdaki konuda da uzatmadım ama giderek bu üslubu abartıyorsun. Burası forum, eğlenmene bak, öğrenmeye bak, öğretmeye bak. Moderatör arkadaşlar gereksiz konuşmaları silerse sonuca ulaşırız diye düşünüyorum.

https://forum.pchocasi.com.tr/konu/...600-sistem-12-999-tl.33551/page-3#post-241677

Ayrıca takip edilen, sevilen birisin. Neden bu şekilde yaptığını ben gerçekten anlamıyorum. Bana onca şey söylemene rağmen emeğini hiçe sayıp seni görmezden gelmedim.

Konu çok basit. Bir fon oluşturulur, yöneticiler bunu faturasıyla birlikte paylaşarak ürün tanıtımı yapma önerisinde bulundular. Benim için uygundur veya uygun değildir katılım sağlamayı düşünmüyorum deriz olur biter.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Cevap vereceksin muhtemelen ama ben geri cevap vermeyeceğim. Hala seninle iyi olabiliriz bence =)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
İbrahim arkadaşım, geçen hafta da sana anlatmaya çalıştım. Problemleri bu üslupla çözemeyiz. Muhalefet edeceğim diye takındığın üslup yanlış. Her yoruma cevap vermeye çalışarak hatanı örtemezsin. Fikrini beyan etmekle konuyu baltalamak arasında fark var. Aşağıdaki konuda da uzatmadım ama giderek bu üslubu abartıyorsun. Burası forum, eğlenmene bak, öğrenmeye bak, öğretmeye bak. Moderatör arkadaşlar gereksiz konuşmaları silerse sonuca ulaşırız diye düşünüyorum.

https://forum.pchocasi.com.tr/konu/...600-sistem-12-999-tl.33551/page-3#post-241677

Ayrıca takip edilen, sevilen birisin. Neden bu şekilde yaptığını ben gerçekten anlamıyorum. Bana onca şey söylemene rağmen emeğini hiçe sayıp seni görmezden gelmedim.

Konu çok basit. Bir fon oluşturulur, yöneticiler bunu faturasıyla birlikte paylaşarak ürün tanıtımı yapma önerisinde bulundular. Benim için uygundur veya uygun değildir katılım sağlamayı düşünmüyorum deriz olur biter.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

ibrahim hocamı bende takip ediyorum çok yardımcı oluyor insanlara ancak üslubu dediğiniz gibi yanlış, gereksiz sert ve iğleneyici. bana şey gibi geçiyor yorumları bende yok sendede olmasın, yada başarmış ama devamı gelmesin gibi izlenimler bırakıyor. başkasının yaptığı şeye katılmak yerine yönetmek istiyor daha çok

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Şöyle izah edeyim dostlar;

Şimdi normalde biz bir fikir sunmasak bile destek olmak isteyen kişi yine gönlünden geçen tutarı atabiliyor. Bu fikri hiç ortaya atmadan ek gelir de elde edebiliriz. Yani şu düşünce oluşmasın; "ben x tutar para verdim benim ürünüm incelenmedi bir daha bağış atmam" bağışın mantığı bu değil zaten.

İstiyoruz ki toplanan para size, bize, herkese faydası dokunsun. Yani 100 TL verip bizi sahiplenmek isteyenler olursa o iş olmaz zaten :)

Toparlayacak olursak;

5.000 TL para birikti Kasım ayında diyelim. Ben ay sonu anket açacağım. Diyeceğim ki "kasada şu kadar para birikti, bunla hangi ekipman veya ürünü alıp videosunu hazırlayalım?" toplam 4-5 ürün kategorisi belirleriz.

Ardından ayda maksimum 2 video hazırlayacak şekilde o para ile ürün satın almaya başlarız.

Ancak tekrar dediğim gibi; "ben 100 TL para verdim hadi verdiğim paranın karşılığı nerede?" mantığında bağış zaten yapılmaz. Gördüğünüz üzere tüm kanallarda bu buton aktif ve buradan gelecek parayı kanal sahipleri ek gelir elde ederek para kazanacak. Ben öyle bir şey istemediğimden bu konuyu açtım.

Umarım anlatabilmişimdir kendimi doğru şekilde :)
Gelecek tutarları bilemiyorum. İstenilen veya daha yüksek bütçe oluşursa forumda geyik muhabbetler dışında destek çıkan ayın 2. 3. Üyelerine de kodlar verilebilir.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Dostum benim herkese karşı tavrım aynı. Kimseye ayrımcılık yapmıyorum ve nasıl söylemem gerekirse o şekilde söylüyorum.

Siz hala konunun desteklemek veya desteklememekle ilgili olmadığını anlamıyorsunuz.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219
Dostum benim herkese karşı tavrım aynı. Kimseye ayrımcılık yapmıyorum ve nasıl söylemem gerekirse o şekilde söylüyorum.

Siz hala konunun desteklemek veya desteklememekle ilgili olmadığını anlamıyorsunuz.

Tamam o halde barışalım ve bizim yazdığımız alakasız yorumları kaldırmalarını isteyelim moderatörden diğer arkadaşlar için de uygunsa. Ben art niyetli olmadığına inanıyorum ve sayende daha çok ürünü uyguna alabileceğimizi düşünüyorum.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Tamam o halde barışalım ve bizim yazdığımız alakasız yorumları kaldırmalarını isteyelim moderatörden diğer arkadaşlar için de uygunsa. Ben art niyetli olmadığına inanıyorum ve sayende daha çok ürünü uyguna alabileceğimizi düşünüyorum.
Küsülecek veya barışılacak bir durum yok.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Konu 4 sayfa ama konunun yarısından fazlası gereksiz/birebir atışmalar içeriyor. Bence buna gerek yok.
Bunun yerine konunun özüne sadık kalarak 2 sayfa boyunca öneriler yapılsaydı çoktan sonuca varılırdı.

Zaten konu başlangıcında da bunun tamamen tüm detayları düşünülmüş, her olasılığı hesaplanmış bir fikir olmadığı belli. Taner konuyu başlattığı ilk mesajında "Şöyle bir planım var ve ilk sizle paylaşıyorum. Lütfen olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum." diye belirtmiş. Konuyu da gece 01:00 gibi açmış. Yani henüz hâm bir plan olduğu ve sunulacak fikir ve öneriler ile şekilleneceği belli. Bu yüzden beğenmediğiniz yerleri değiştirmeye odaklanmak daha doğru olur. Bir üyenin veya üyelerin aklında soru işareti olması normal, ama böyle tartışmanın kimseye faydası yok.

Şöyle bir planım var ve ilk sizle paylaşıyorum. Lütfen olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

1-) Buradan gelecek destek ve gelirleri ay sonu toplayıp x bir ürün veya ürünleri belirleyecek ve satın alacağız. Faturasını vs paylaşacağım.
2-) Ardından forum, YT ahalisi ile ortaklaşa ürünün suyunu çıkartacak şekilde hard-core artı ve eksileri ile ürünü inceleyip sonunda alınır, alınmaz gibi yorumlamamızı yapacağız.
3-) Sonrasında bu ürünü bir arkadaşımıza hediye edeceğiz kullanması için.
Benim tek takıldığım yer "Sonrasında bu ürünü bir arkadaşımıza hediye edeceğiz kullanması için." kısmıydı.
Çünkü yapılacak hard-core testlerden sonra o ürünlerden bir hayır geleceğini sanmıyorum. :LOL:

Tartışmak yerine biraz mola verin, bu konu yerine diğer konulara bakın, gerginliğiniz geçsin.
Sonrasında konunun amacına göre toplanır, tekrar konuşuruz. Yine fikirlerinizi sunarsınız.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Eğer böyle bir şey yapılırsa prizma kasalarda ilk katagoriye koyulabilir bence hocam? :D . Bir kaç haftadır incelemenizi bekliyorum.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Konu 4 sayfa ama konunun yarısından fazlası gereksiz/birebir atışmalar içeriyor. Bence buna gerek yok.
Bunun yerine konunun özüne sadık kalarak 2 sayfa boyunca öneriler yapılsaydı çoktan sonuca varılırdı.

Zaten konu başlangıcında da bunun tamamen tüm detayları düşünülmüş, her olasılığı hesaplanmış bir fikir olmadığı belli. Taner konuyu başlattığı ilk mesajında "Şöyle bir planım var ve ilk sizle paylaşıyorum. Lütfen olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum." diye belirtmiş. Konuyu da gece 01:00 gibi açmış. Yani henüz hâm bir plan olduğu ve sunulacak fikir ve öneriler ile şekilleneceği belli. Bu yüzden beğenmediğiniz yerleri değiştirmeye odaklanmak daha doğru olur. Bir üyenin veya üyelerin aklında soru işareti olması normal, ama böyle tartışmanın kimseye faydası yok.

Benim tek takıldığım yer "Sonrasında bu ürünü bir arkadaşımıza hediye edeceğiz kullanması için." kısmıydı.
Çünkü yapılacak hard-core testlerden sonra o ürünlerden bir hayır geleceğini sanmıyorum. :LOL:

Tartışmak yerine biraz mola verin, bu konu yerine diğer konulara bakın, gerginliğiniz geçsin.
Sonrasında konunun amacına göre toplanır, tekrar konuşuruz. Yine fikirlerinizi sunarsınız.
Aynen öyle.
Bence 2 kişi yani Taner ve İbrahim hoca bir konu üzerine tartışmışlar fakat bazı kişiler sanki tartışma uzasın diye boş mesaj atmış böyle yapmalarına gerek var mı ?
yok
Güvenme dayına çıkarken ekmek al yanına.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Bu butondaki ücret sınırını siz ayarlayabiliyor musunuz yoksa standart mı ?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
20₺ başlıyor en sonda 500₺ bitiyor.Standart diye biliyorum.
10 TL ile başlıyor, 5.000 TL ile bitiyor.
Burada paylaşmıştım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
20₺ başlıyor en sonda 500₺ bitiyor.Standart diye biliyorum.
Bende 20 gördüm ama sonra yanlış gördüm sandım şu fotoğrafı görünce.

1664812651707.png

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
10 TL ile başlıyor, 5.000 TL ile bitiyor.
Burada paylaşmıştım.
Bende aşağıdaki gibi.
Screenshot_2.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri