Uluslararası Ticaret Finansman Okunur Mu?

melkorrrr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar,

Bir bölüm var size danışmak istedim. Şöyle %100 İngilizce uluslararası ticaret ve finansman bölümü okunur mu? Üniversite kendimi geliştirmeyi düşünüyorum ileri seviye İngilizce ve Almanca öğrenerek.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bu konuda bir tecrübem yok ama araştırdığım kadarıyla bölüm olarak maaşı yüksek bir ölüm. Minimum 7000 TL maaş TR şartlarında. %100 İngilizce okuma konusuna gelirsek eğer kendinizi geliştirebilirseniz bu konuda kendinize güveniyorsanız okunabilir. Ayrıca merakınız varsa İngilizce öğrenmişken yazılım odaklı bir bölümde seçilebilir. Ben 30 yaşındayım ve Üniversite okumadım ama bayağı pişmanım.

KS

melkorrrr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ngilizce öğrenmişken yazılım odaklı bir bölümde seçilebilir.
uğur abi şöyle söylemek istiyorum bu bölümü yurtdışına çıkmak ve ofiste çalışmak için okumak istiyorum %100 ingilizce aynı zamanda açıktan bilgisiyar programcılığı okuyacağım python biliyorum şuanlık yakında java geçeceğim zaten 4 senenin sonunda almancada öğrenceğim sence böyle yaparsam işşiz kalır mıyım abi yoksa yüksek ihtimal girer miyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İş olanağı 2 bölüm içinde yüksek ki dil biliyor olacaksınız en kötü ihtimalle oradan bile ekmek yersiniz. Ancak kendinizi fazla yoracaksınız 2 alanda ilerlemeye çalışarak. Üstesinden geleceğine emin olman gerek.

KS

melkorrrr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İş olanağı 2 bölüm içinde yüksek ki dil biliyor olacaksınız en kötü ihtimalle oradan bile ekmek yersiniz. Ancak kendinizi fazla yoracaksınız 2 alanda ilerlemeye çalışarak. Üstesinden geleceğine emin olman gerek.
ama abi kendime iyi geliştirsem uluslar arası ticaret ve finans %100 ingilizce bitirip ve bilg prog açıktan bitirip üstüne almanca dili eklersem sağlam kariyerim olur mu sıkarım dişimi önemli değil ne demişler ugur abi
''Başarının bedelini bir dönem için ödemeyenler, başaramamanın bedelini bir ömür boyu öderler...''

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ama abi kendime iyi geliştirsem uluslar arası ticaret ve finans %100 ingilizce bitirip ve bilg prog açıktan bitirip üstüne almanca dili eklersem sağlam kariyerim olur mu sıkarım dişimi önemli değil ne demişler ugur abi
''Başarının bedelini bir dönem için ödemeyenler, başaramamanın bedelini bir ömür boyu öderler...''
Bunların hepsini yapabilirseniz evet donanımlı bir birey olursunuz ve işsiz kalmazsınız.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Yani özelde kendimi gelistiririm derseniz ekmek var harici sürünursunuz. Mesakkatli bi yol lakin güzel bölüm

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Dostum bir bölüm seçerken mezun olacağın zamanın şartlarını tahmin etmelisin. 2 dili yaparsan her türlü iş bulursun, kendine güven ve amacından vazgeçmeyerek başarılı olabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri