Yeni gelen sistem görüntü vermiyor

exp-px

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba arkadaşlar yeni gelen sistem hazır olarak geldi sadece ben ekran kartını taktım arkadan iki vida attım ve ekran kartına takılmak üzere hazırlanmış 2 tane 6+2 pin kabloları mevcuttu onları rastgele taktım ikiside 6+2 pin girişliydi sorun olacağını düşünmemiştim. displayport ile ekran kartımı bağladım biosa girmek için f1 deletef4 f12 12 çoğu tuşa bastım girmedi ama ekran kartının rgbleri yanıyor fakat fanlar döndü ama 3 saniye sonra durdu ama rgbler yanmaya devam etti sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bir kaç kerede kırmızı ışık yandı ekran kartında

sistem parçaları:
asus prime b660m k d4 anakart
asus rog strix 80+gold 650w psu
asus tuf gaming rtx 3070ti ekran kartı

cevaplarınızı bekliyorum...

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Fanların durması normal. Yeni nesil kartlar sıcak olmadığında sessizlik için fanları durdurabiliyor. Işıklar da açılırken yanıp sonradan sönüyorsa sorun olmuyor normalde. Sistem çalışıyor ama sanki kablo hiç iletmiyor ki Bios bile açılmamış. Farklı kablo ile deneme şansınız var mı ?

KS

exp-px

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Fanların durması normal. Yeni nesil kartlar sıcak olmadığında sessizlik için fanları durdurabiliyor. Işıklar da açılırken yanıp sonradan sönüyorsa sorun olmuyor normalde. Sistem çalışıyor ama sanki kablo hiç iletmiyor ki Bios bile açılmamış. Farklı kablo ile deneme şansınız var mı ?
hocam ekran krtının rgbleri yanıyor ramlerde çalışıyor ama biosa giremedim bir türlü ayrıca ekran kartında iki tane 8 pinlik güç bağlantı yeri var ve sadece 2 tane kablo bırakmışlar içeride onlarda 6+2 lik ikisini değiştirip farklı yerlere taktım olmadı ayrıca hangi kablodan bahsediyorsunuz

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
DP kablosundan. Değiştirme şansınız var ise deneyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri