Çözüldü 1000 TL'ye kadar soğutma önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Arkadaşlar selam. r5 5500 ve Corsair Carbide spec delta modeli için bir tane soğutma arıyorum. maksimum bütçe 1000 TL, belki biraz daha esneyebilir. Önerileriniz neler ? Şuan kafamda arctic freezer 34 esports duo modeli var. Hem çift fan, hem de fiyatı uygun duruyor. Önerilere açığım. Eğer kaliteli sıvı soğutma varsa onu da alabilirim ama bu fiyata bildiğim kadarıyla 120mm üstü yok ve 120mm sıvıdansa hava soğutmayı tercih etmem daha mantıklı sanırım. Bekliyorum önerileri.

sistem özellikleri:
Asus dual rx6600xt
r5 5500
2x8 16 GB ram
Corsair 550w PSU ve kasa
WD blue 500gb
Asus prime b450m-k ii

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Görselliğe önem veriyorsanız fark freezer x129 da öneririm çok tatlı ışığı var, bahsettiğiniz soğutucu da oldukça kaliteli işinizi fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Sıvı soğutma konusunda bende sizinle aynı fikirdeyim 120 yerine hava daha mantıklı duruyor.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Görselliğe önem veriyorsanız fark freezer x129 da öneririm çok tatlı ışığı var, bahsettiğiniz soğutucu da oldukça kaliteli işinizi fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Sıvı soğutma konusunda bende sizinle aynı fikirdeyim 120 yerine hava daha mantıklı duruyor.
hocam görsellik tabi olsun ama performans daha önemli, eğer dark freezer ile arctic Duo arasında çok bir derece farkı olmayacaksa dark freezer tercih edilebilir fakat TDP değeri yüksek 220w diyor acaba PSU yeter mi buna ? arctic duo 130w idi sanırım

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam görsellik tabi olsun ama performans daha önemli, eğer dark freezer ile arctic Duo arasında çok bir derece farkı olmayacaksa dark freezer tercih edilebilir fakat TDP değeri yüksek 220w diyor acaba PSU yeter mi buna ? arctic duo 130w idi sanırım
O kadar yüksek TDP çekeceğini sanmıyorum çok mu ucu ucuna sisteminiz? Performans olarak elbette arctic daha iyidir ama dark freezer da fena soğutmuyor boşta 35-37 derecelerde şuan benim sistem oyunda da 70 bile nadir görmüşümdür

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
O kadar yüksek TDP çekeceğini sanmıyorum çok mu ucu ucuna sisteminiz? Performans olarak elbette arctic daha iyidir ama dark freezer da fena soğutmuyor boşta 35-37 derecelerde şuan benim sistem oyunda da 70 bile nadir görmüşümdür
hocam sistem özelliklerini yazdım valla bilmiyorum yetiyor mu ki ? sitede öyle yazıyordu maks TDP değerine. 550w PSU var işte. Nasıl hesaplarız ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam sistem özelliklerini yazdım valla bilmiyorum yetiyor mu ki ? sitede öyle yazıyordu maks TDP değerine. 550w PSU var işte. Nasıl hesaplarız ?
Bana kalırsa yeterli gelir ama emin olmak için @ugur.gozaydin hocama da danışmakta fayda var. Bahsedilen soğutucu TDP değeri doğrudan o kadar gücü çekiyor mu üstad. Çok enerji yemez kafasıyla hiç bakmadım seçim yaparken

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
hocam burda yazana göre öyle diyor. anlamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-08-13-18-01-07-414_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-08-13-18-01-07-414_com.android.chrome.jpg
    586.6 KB · Görüntüleme: 5
KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
konu hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi acaba ?

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Valla hocam sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası Max diye de not düşülmüş ama siz öyle deyince çekindim yanlış yönlendirmekten hocam illa yardımcı olur Uğur hocam
hocam o olmazsa başka soru sorayım. şimdi elimde artan 1000 tl var ama bu 1000 tl'yi illa soğutucu odaklı kullanmam gerekmiyor.

alınabilecek bir kaç soğutucuyu şöyle listeledim:

Sizce bu modellerden hangisini almam daha mantıklı olur hocam hem fiyat hem performans bakımından ? yani tek fanlı olması performansı daha düşük mü demek veya çift fanlı olması performansı daha mı iyi demek ? ben pek anlamıyorum bu işlerden. ve sanırım hepsi corsair carbide spec delta ile uyumlu diye düşünüyorum. aklıma dark freezer çok yattı sizce performansı nasıl ? eğer bu tüm soğutmaların arasında 1 2 derece oynuyorsa rgbli ve şık olan bir tasarımla dark freezer çok hoşuma gitti, hem çift fan görüntüsü güzel hem rgb. @ugur.gozaydin hocam siz ne dersiniz ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam o olmazsa başka soru sorayım. şimdi elimde artan 1000 tl var ama bu 1000 tl'yi illa soğutucu odaklı kullanmam gerekmiyor.

alınabilecek bir kaç soğutucuyu şöyle listeledim:

Sizce bu modellerden hangisini almam daha mantıklı olur hocam hem fiyat hem performans bakımından ? yani tek fanlı olması performansı daha düşük mü demek veya çift fanlı olması performansı daha mı iyi demek ? ben pek anlamıyorum bu işlerden. ve sanırım hepsi corsair carbide spec delta ile uyumlu diye düşünüyorum. aklıma dark freezer çok yattı sizce performansı nasıl ? eğer bu tüm soğutmaların arasında 1 2 derece oynuyorsa rgbli ve şık olan bir tasarımla dark freezer çok hoşuma gitti, hem çift fan görüntüsü güzel hem rgb. @ugur.gozaydin hocam siz ne dersiniz ?
Arctics kesinlikle üzmez, kendim de görüntüden ötürü fark freezer kullanıyorum başarılı ve sessiz hocam 2 si hakkında sorun olmayacağını söyleyebilirim

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
646
arctic duo bende kullandım. hatta şu an kenarda yeni işlemcisini bekliyor. çok kaliteli. şiddetle öneririm.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
arctic çift duo bende kullandım. hatta şu an kenarda yeni işlemcisini bekliyor. çok kaliteli. şiddetle öneririm.
hocam çok güzel bir soğutma evet ama eğer diğer attıklarım ile arasında fark yoksa daha uygun bir model alıp üstüne kalan param ile kendime klavye mouse çekebilirim ve ekstra ekipman avantajım olur diye düşünüyorum.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam dark freezer ile stok fan arasında sizin sistemde ne kadar fark oldu ?
Kafadan 15 derece oynadı hocam, boşta şuan 37-42 arası takılıyor (macunu tasirma yapmama rağmen) yükte de 70 nadiren gördüm. Sesi de yok sayılır, görüntü sorun değilse arctics de harikalar yaratır.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
5500 için fazla para harcamaya gerek yok soğutucuda. DARK X129 ve ID COOLING SE-214-XT işinizi fazlasıyla görür. Kasanızı tamamen MESH bir ürünle değiştirmeniz yada ön panele MESH parça yapan birini bulabilirseniz ekstra avantaj olur.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
5500 için fazla para harcamaya gerek yok soğutucuda. DARK X129 ve ID COOLING SE-214-XT işinizi fazlasıyla görür. Kasanızı tamamen MESH bir ürünle değiştirmeniz yada ön panele MESH parça yapan birini bulabilirseniz ekstra avantaj olur.
tamamdır hocam teşekkür ediyorum.

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Kafadan 15 derece oynadı hocam, boşta şuan 37-42 arası takılıyor (macunu tasirma yapmama rağmen) yükte de 70 nadiren gördüm. Sesi de yok sayılır, görüntü sorun değilse arctics de harikalar yaratır.
teşekkürler hocam sanırım dark freezer alacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri