30000TL RTX3080 1440p sistem önerisi

gluugsnergluug

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

Biraz bol koşullu, haliyle zor bir öneri isteyeceğim sizden. Gigabyte Geforce Rtx 3080 Vısıon OC içeren bir sistem toplamak istiyorum. Çünkü kartın görüntüsü hoşuma gidiyor. Gigabyte Vision serisinden başka bir karta da açığım. Bütçe içinde ayarlanmıyorsa başka kartları da düşünebilirim tabi ki.

Kart şu an
Kalan bütçenin de 12.5k'nın 7.5'u Trendyol'dan toplanmak üzere bir sistem kurmak istiyorum.

- Orta seviye hangi işlemci+anakart+ram+soğutucu almamı tavsiye edersiniz?
- Ekran kartı için başka bir öneriniz olur mu? (yine Trendyoldan)
- Ufak boyutlu bir kasa almak istiyorum, hangisini önerirsiniz?

Not: Sadece kasa toplanacak. Monitör (1440P QHD) klavye mouse hoparlör vs her şey var.
Ayrıca sisteme ekleyebileceğim 1TB HDD ve 480gb SSD'm de var.

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İlk olarak neden Trendyol kullanıyoruz ? İkinci olarak ise geniş kasa daha mantıklı olur çünkü kart 32CM uzunluğunda. Trendyoldan B550M-A anakart alsak mesela 2150tl ama en ucuz satıcıda 1980TL.

Anakart olarak B550M-A alınabilir.

İşlemci olarak Ryzen 5 5600 alınabilir.

Soğutucu olarak SE 225XT alınabilir.

Sistem 2K olacağından Ram kullanımı fazla olur diye düşünüyorum. Yine de 16 GB alabilirsiniz ama 32 bence daha iyi olur.

2 Adet alıp 16GB yaparsınız yada 4 adet alıp 32GB yaparsınız.

Kasa olarak ise ekran kartı beyaz olduğundan beyaz olanı paylaşıyorum ama siyah modeli de var.

Güç kaynağı olarak da bu alınabilir.

KS

gluugsnergluug

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçem Trendyol hesabımda olduğu için hocam. Teşekkürler inceliyorum attıklarınızı.

birkaç sorum olacak
- kasayı h510i veya h510 flow yapabilir miyim? uyumlu olur mu, dezavantajı nedir
- anakartı sevemedim, işe yarar olsa da basit duruyor. biraz daha bütçe artırabildiğimi varsaysak ne önerebilirdiniz bana, bunu her siteden alabilirim

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri