3080 Ekran Kartı İçin Power Supply Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Sorun olacağını sanmıyorum 650W nispeten iyi bir PSU ürününüz var ama hiç bulaşmayayım gereksiz aksiyona girmeye gerek yok derseniz kullanmayabilirsiniz.

PSU montajında bir şey yok.

Aşağıdaki kablo 24 Pin ve anakart üzerinde zaten bu genişlikte tek soket var.

24Pin.jpg

Aşağıdaki kablo 4+4 Pin CPU yani işlemci için bir kablo. Sizdeki üründe bu kablodan 2 adet var 4+4 şeklinde. Anakartınızda sol üst köşede olur bu soketler. 8 pin , 8+4 pin veya 8+8 pin şeklinde olur. 8 pin ise 4+4 kabloyu birleştirip takın. 8+4 pin ise 4+4 kablo ve +4 pin kabloyuda diğer 4+4 kablodan bir tanesini kullanın. 8+8 ise zaten 2 kabloyu da kullanacaksınız.

4_4Pin.jpg

Aşağıdaki kablo 6+2 Pin GPU yani ekran kartı kablosudurç Sizdeki üründe bu kablodan 6 adet var ve 6+2 pin şeklinde 8 pin bir kablodur bu. Ekran kartınızda kaç soket varsa aynı işlemcideki gibi ihtiyaca göre montajlayabilirsiniz.
PCI-E6_2Pin.jpg

Aşağıdaki kablo SATA POWER kablosudur ve HDD yada 2.5" SATA SSD diskiniz veya sisteminizde RGB yada FAN kontrolcü varsa onlara bağlayacaksınız bu kabloyu. Sizdeki üründe bu kablodan 14 adet var.
SATA.jpg

Başka bir kablo yok PSU ürününde güncelde bağlayabileceğiniz.
5 dk dc üzerinden vaktinizi alırsam benim için çok daha sağlıklı olur anakart üstünde montajını biliyorum. Sadece güç kaynağı üstündeki kablo montajında bilgiye ihtiyacım var 5dk yeterli olucaktır hatta daha az bi süre ben size dc üzerinden bir gün öncesinden yazarım ona göre yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• Power Supply.PNG
    Power Supply.PNG
    469 KB · Görüntüleme: 14
KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Üstte sipariş verdiğim güç kaynağımın şablonu mevcut sağ en alta 24 pin giriş olucak mavili bölgeye işlemci güç girişi olucak sanırsam vga kısmına ekran kartı ancak vga bölümündeki hangi soketleri kullanıyim en üst iki mi yoksa en alttan üste doğru mu vga yı kullanıyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Her şey yazıyor zaten attığınız resimde. CPU kablosu için o 2 adet mavi yanıyor zaten. En alttaki Motherboard yazanlar zaten 24 pin için. PCIe yazanlar 6+2 pin ekran kartı kabloları için. Diğer soketlerin hepsi SATA POWER ve ekstralar ki ihtiyaç varsa takarsınız onları hepsini takmanıza gerek yok.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Şunu da soruyim konu açıkken herhangi bir darboğaz İ5-11600K İşlemciyle olur mu yeterli bir işlemci mi 3080 12GB 384 Bit ekran kartıyla uyumlu çalışırlar mı 2K 175 HZ Monitör

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Bu linkte ki ürünün 24 pinli olanı var mı veya nasıl yapabilirim ekran kartıma 24 pin girişli olduğu için ya da farklı markanın bu şekil 24 pinli olanı var mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bu linkte ki ürünün 24 pinli olanı var mı veya nasıl yapabilirim ekran kartıma 24 pin girişli olduğu için ya da farklı markanın bu şekil 24 pinli olanı var mı
Görsel olarak kasa içini iyi bir seviyeye getirmek ARGB uzatmak kablosu mu alacaksınız?

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Görsel olarak kasa içini iyi bir seviyeye getirmek ARGB uzatmak kablosu mu alacaksınız?
Evet XPG nin bu modeliyle 24 pinli anakart güç girişi olanı alıcaktım ancak ekran kartı için 16pinli uzatma kablosu. Lianli markasının var ama sevmiyorum açıkcası farklı bir markanın var mı da bilmediğim için sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
bu ürünü anakart 24 pin için kullanabilirsiniz.

bu ürünüyse 8+8 pin ekran kartı için kullanabilirsiniz. Eğer ekran kartınızda 8+8 pinden fazlası varsa bu kablodan bir adet daha alacaksınız mecburen.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
bu ürünü anakart 24 pin için kullanabilirsiniz.

bu ürünüyse 8+8 pin ekran kartı için kullanabilirsiniz. Eğer ekran kartınızda 8+8 pinden fazlası varsa bu kablodan bir adet daha alacaksınız mecburen.
ekran kartı içn olan ürün birbirine bağlı değil mi yoksa ayrı ayrı mı kablo bütünlüğü bağlı değilse evet iki adet almam gerekiyor

Son düzenleme:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Uğur hocam kullanim kılavuzu gibi anlatmış elinize sağlık hocam, yeni siistem toplayıp çekinen bir kaç üyemiz vardı onlar için isaretleyeyim mesajınızı alintilarim faydalanırlar :)

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Tek tek kullanılabilirler birleşik değil.

Konuyu incehesap destek bölümü xpg markasına sordu ve bana cevap verdiler konu ile ilgili ancak sizin dediğinizin tersine bir cevap geldi birleşik olduğu cevabı geldi cevap ektedir

Ekli dosyalar

• 4E0B882B-33C9-41CC-B926-B3D051CA55CF.jpeg
    4E0B882B-33C9-41CC-B926-B3D051CA55CF.jpeg
    187.6 KB · Görüntüleme: 4

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Konuyu incehesap destek bölümü xpg markasına sordu ve bana cevap verdiler konu ile ilgili ancak sizin dediğinizin tersine bir cevap geldi birleşik olduğu cevabı geldi cevap ektedir
24 pin için sormuşsunuz o kablo zaten tek parça. Siz VGA için soracaktınız. Haliyle cevabı yanlış almış oldunuz. Ayrıca size video attım izleseydiniz ki izlediyseniz zaten almış olmanız gerek sorunuzun cevabını.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
24 pin için sormuşsunuz o kablo zaten tek parça. Siz VGA için soracaktınız. Haliyle cevabı yanlış almış oldunuz. Ayrıca size video attım izleseydiniz ki izlediyseniz zaten almış olmanız gerek sorunuzun cevabını.
Vga için sordum hatta gönderdiğiniz videoyu incehesap a attım izlediler ayrı olabilir dedi ve kesin bilgi için xpg firmasına sordular gelen cevabıda sizinle paylaştım QP bilişimle görüştüm onlarda birleşik olduğunu ilettiler tarafıma belki bu firmadakilerde olanlar birleşiktir linkte de yer alan videoda ayrı gözüküyor ayrı olanı nerden temin edebilirim

Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
2 farklı ürün olacağını sanmıyorum ama %100 emin konuşmayayım. Ürün baktığım kadarıyla ayrı ama detaylı bilgiyi ADATA XPG firmasına mail atarsanız alırsınız cevabınızı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri