Çözüldü 50k - 52k Sistem Toplama Tavsiyesi (Render,Gaming)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam Dostlar,

Bu konuyu geçenlerde yine açmıştım, bütçem 1 tık daha azdı. O zamanlar işten zaman bulamadığım için satın alım işlemi yapamamıştım.

Sağ olsun konuyu açtığımda Admin arkadaş çok ilgilenmişti ve beni bilgilendirmişti.

Arkadaşlar sistemin içinde MONİTÖR dahil bütçemdir.

Sistemi tek bir siteden toplamak istiyorum. Kasa da parça takma vs. gibi işlemleri yapmadığım için bu topa girip sistemi mahvetmek istemiyorum :)

Sistemi Render odaklı kullanacağım tabi bunun yanı sıra oyunları da oynayabilmek istiyorum. Kasada yapacağım şeyler ve kullanacağım uygulamalar;

(Modelleme,Kurgu,unrealengine,maya,blender,after effects,premiere pro,photoshop,ZBrush,Substance Painter)

Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

herkese iyi günler diliyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
5k monitör desek 45k kasa bütçesi var galiba. Hazır sistem önerisi yaparım.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
3080 Ti nerede 3070 Ti nerede. İlk önerdiğiniz sistem ile bunun arasında dağlar var.
İşlemci odaklı düşündüm. Bu işlerde cpu mu gpu mu önemli bilmiyorum. Son attığım sistemdeki 3070ti yi 3080 yapsa 44k oluyor , nasıl olur sizce?

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öneriler için teşekkür ederim.

Render için çok bir bilgim yok araştırdığım kadarıyla %50 işlemci önemli derken %50 ekran kartı önemli diyorlar, o yüzden bilgim olmayan bir şeyde çok bir savunma yapamıyorum sizler daha iyi bilirsiniz.

Birde atmış olduğunuz hazır sistem de (3080ti) olan. Gayet hoş ve 3080ti takılması gayet mükemmel.

Lakin işlemciden çok haz edemedim. Ayrıca ramlerin 16gb olması ve 3200mhz olması biraz geri teptirdi.

ssd 500gb olması yer bakımına sıkıntı çekebileceğimi düşündürttü en azından 1tb olabilirdi...

Tabi ben böyle isteklerimi söylüyorum lakin önerdiğim bütçe ile istediğim gibi bir sistem toplanır mı bilemiyorum...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3080 kartından aşağı inemeyiz bu bütçede ki 3080 ile 3080 Ti arasında ciddi performans farkı var 3080 Ti çok daha iyi bir kart. Ancak diğer bileşenleri dengelemek adına 3080 kartına düşülebilir dert değil. 32GB RAM olması şart bu tarz bir iş yapılacağı zaman. Disk boyutu tamamen iş yüküyle alakalı ama 1TB M.2 ideal olur gerisi zaten eklenebilir zamanla.

Siz daha önceki konuşmamızdan hatırladığım kadarıyla tek tek farklı sitelerden öneri istememiştiniz parça parça sistem kurduğumda. Bu yüzden ya hazır yada tek bir site üzerinden alışveriş istemiştiniz?

Hatta size aşağıdaki gibi bir sistem önermiştim daha sonrasında ki 45K tutmuştu ama şuan 49.5K fiyatı var.

Intel Core i5 12600KF + MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 + GoodRam 32GB(2x16GB) IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 + EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA GAMING RGB 12GB GDDR6X + CORSAIR 4000D Airflow Kasa + Thermaltake TH360 ARGB 360mm Sıvı Soğutucu + EVGA GQ 750W 80+ Gold PSU + MSI 1TB SPATIUM M480 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD + GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms QHD IPS Monitör - 45.083 TL

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
3080 kartından aşağı inemeyiz bu bütçede ki 3080 ile 3080 Ti arasında ciddi performans farkı var 3080 Ti çok daha iyi bir kart. Ancak diğer bileşenleri dengelemek adına 3080 kartına düşülebilir dert değil. 32GB RAM olması şart bu tarz bir iş yapılacağı zaman. Disk boyutu tamamen iş yüküyle alakalı ama 1TB M.2 ideal olur gerisi zaten eklenebilir zamanla.

Siz daha önceki konuşmamızdan hatırladığım kadarıyla tek tek farklı sitelerden öneri istememiştiniz parça parça sistem kurduğumda. Bu yüzden ya hazır yada tek bir site üzerinden alışveriş istemiştiniz?

Hatta size aşağıdaki gibi bir sistem önermiştim daha sonrasında ki 45K tutmuştu ama şuan 49.5K fiyatı var.

Intel Core i5 12600KF + MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 + GoodRam 32GB(2x16GB) IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 + EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA GAMING RGB 12GB GDDR6X + CORSAIR 4000D Airflow Kasa + Thermaltake TH360 ARGB 360mm Sıvı Soğutucu + EVGA GQ 750W 80+ Gold PSU + MSI 1TB SPATIUM M480 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD + GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms QHD IPS Monitör - 45.083 TL
Size kesinlikle katılıyorum 32gb ram bu sistemde şart. Ama dediğiniz gibi şuan için 1tb ssd ile başlanıp sonradan ekleme yapılabilir.

evet çok iyi hatırlıyorsunuz. Ya hazır yada tek bir siteden istemiştim. Ayrıca;

O zamanlar vakit bulamadığım için alamamıştım. ve şuan bu sistemi bu fiyata görünce pişman olmamak elde değil.

Şuan için şöyle bir sistem denedim. Sizin eklediğiniz parçalardan yola çıkarak göz atarsanız sevinirim.;

ancak bu sistemde biraz içimi büken tek konu Powersupply. Acaba 750w yeter mi ? yarı modüler olması etki eder mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Size kesinlikle katılıyorum 32gb ram bu sistemde şart. Ama dediğiniz gibi şuan için 1tb ssd ile başlanıp sonradan ekleme yapılabilir.

evet çok iyi hatırlıyorsunuz. Ya hazır yada tek bir siteden istemiştim. Ayrıca;

O zamanlar vakit bulamadığım için alamamıştım. ve şuan bu sistemi bu fiyata görünce pişman olmamak elde değil.

Şuan için şöyle bir sistem denedim. Sizin eklediğiniz parçalardan yola çıkarak göz atarsanız sevinirim.;

ancak bu sistemde biraz içimi büken tek konu Powersupply. Acaba 750w yeter mi ? yarı modüler olması etki eder mi ?

Önerdiğim son sistemi kaçırmayın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sizi dinledim ve sistem son hali;

Ayrıca bu sistemi 7-8 yıl kullanabilirim değil mi bir parça değiştirmeden ?

ssd vs. sonradan ekleme yapabileceğim için bu sistem olabilir gibi geldi.

bu konuda aydınlatırsanız ve sistemin iyi olduğunu söylerseniz kaçırmadan alıyorum.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Sizi dinledim ve sistem son hali;

Ayrıca bu sistemi 7-8 yıl kullanabilirim değil mi bir parça değiştirmeden ?

ssd vs. sonradan ekleme yapabileceğim için bu sistem olabilir gibi geldi.

bu konuda aydınlatırsanız ve sistemin iyi olduğunu söylerseniz kaçırmadan alıyorum.
Hayırlı olsun hocam taş gibi sistem ekran kartı güzel fiyattan denk geldi güle güle kullanın

KS

siyah

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

Yardımlar için Ugur bey öncelikle size çok teşekkür ederim. Bana her bakıma bilgi verip benim için uğraştınız. hakkınızı helal edin.

Umarım isteyen herkesin çok daha iyi çok daha güzel bir sistemi olur, Allah gönlünüze göre verir inşallah.

Tekrardan yardım ve destek için teşekkür ederim.

1660762761135.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri