8.000-10.000 TL Sistem Toplama

Jax Teller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar,

Bir abime bilgisayar toplayacağız 8.000 TL ve 10.000 TL'lik sistem önerilerinizi alabilir miyim?

Şu an için bütçesi tam belli değil 8.000 ve 10.000 TL arasında iki seçenekle de kurulabilecek en F/P ve üzmeyecek sistem önerilerinizi bekliyorum. İki öneriyi de görüp karşılaştırarak kafamıza yatanı alacağız.

Her türlü sistem ve toplama bilgim var kendimiz de toplayabiliriz hazır sistem olarak da alabiliriz hangisi daha uygun olursa. Kendi bilgisayarımı topladıktan sonra fiyatlar çok uçtuğu için gelişmeleri takip etmeyi bıraktım çok fazla piyasa bilgim bulunmamakta bu yüzden sizlerden yardım istemekteyim.

Bu arada PC oyun için kullanılacak herhangi bir render, Photoshop gibi işlemlerde kullanılmayacak. Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
12100F + RX 6500 XT sisten alınabilir şuan ki piyasada. Tabi eğer monitör dahil değilse. 12100F olmazsa 10100F/10105F kullanılacak piyasa her gün değişiyor.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,937
KS

Jax Teller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KS

Jax Teller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ne diyorsunuz hocalarım sizce ne yapılmalı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Bu arada önerilen sistem bütçeniz yetersiz olduğu için minimumda seçilen bileşenler. Kasa içindeki PSU pek kaliteli değil ama bu sistem yeterli. 1270 TL fiyatı var ama +388 TL daha verirseniz hem kaliteyi hem kasayı güncelleyebilirsiniz bu + ürünlerle. Belirteyim dedim.

KS

Jax Teller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu arada önerilen sistem bütçeniz yetersiz olduğu için minimumda seçilen bileşenler. Kasa içindeki PSU pek kaliteli değil ama bu sistem yeterli. 1270 TL fiyatı var ama +388 TL daha verirseniz hem kaliteyi hem kasayı güncelleyebilirsiniz bu + ürünlerle. Belirteyim dedim.
Teşekkürler hocam bu kasa daha güzel bir öneri oldu. Kendim 2 senedir SHP 650 V2 ile 1660 Super Ryzen 5 2600'lü sistem kullanmaktayım bir sorun yaşamadım. Ancak çoğu forum da çokta övülen bir PSU olmadığı için dahil etmemiştim.

KS

Jax Teller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tamamdır hocalarım hepinize teşekkür ederim. Şu sistem de karar kılmayı düşünüyoruz. Kendim de topladığım zaman bu fiyatlara daha iyisi çıkmamakta. Artık 10.000 TL sistem toplamak için giriş seviyesi olmuş maalesef ki.
Kasa olarak tercihi sistemi alacak kişiye bırakacağım. Hangisini isterse hangisi bütçesine uyarsa onu tercih etsin.
Ayrıca bütçeyi biraz daha artırabilirse şu hazır sistemi almasını önereceğim. Çok daha performanslı ve uzun yıllar kullanılabilcek bir sistem şu an topladığımıza göre.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Tamamdır hocalarım hepinize teşekkür ederim. Şu sistem de karar kılmayı düşünüyoruz. Kendim de topladığım zaman bu fiyatlara daha iyisi çıkmamakta. Artık 10.000 TL sistem toplamak için giriş seviyesi olmuş maalesef ki.
Kasa olarak tercihi sistemi alacak kişiye bırakacağım. Hangisini isterse hangisi bütçesine uyarsa onu tercih etsin.
Ayrıca bütçeyi biraz daha artırabilirse şu hazır sistemi almasını önereceğim. Çok daha performanslı ve uzun yıllar kullanılabilcek bir sistem şu an topladığımıza göre.
ModArt-M7 ürününde GPU kalmadı stokta. O yüzden o fiyat değişebilir bilginiz olsun stok yenilenince.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri