Bilgisayarıma İnternet Gelmiyor (Vodafone)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26
Hocam Merhabalar Ben Bugün Bilgisayarımı aactigimda İnternet Bağlantısı Yoktu Bilgisayarımdaki RJ45 Girişini Kontrol Ettim Kabloyu Kontrol Ettim Bir Sıkıntı Görünmüyor Gayet Hepsi Tertemiz Fakat İnternetim Bağlı Görünmesine Rağmen İnternet Gelmiyor Wigi cihazı Var Bizde İnternete Bağlanmak İçin Kullanıyorduk Zamanında Komşudan Alırken Fakat Şimdilerde Kendi İnternetimiz Olduğu İçin Kullanmıyoruz (EDUP EP-8522) Kablolu dan Hariç Onunla da Denedim Fakat Onunlada Aynı Sonucu Aldım YouTube Açtığımda Herşey Geliyor Fakat Videolarin Olduğu Yerde İnternet Baglantisi Yok Diyor (Benim Bildiğim Kadarıyla İnternete Baglanilamadiginda YouTube Sayfası Gelmeden Direk Önümüze İnternet Yok Sayfası Gelir Diye Biliyorum İnternet Sağlayıcısı Aradığımda Cihazınızla İlgili Dedi Evdeki Tek Bağlanmaya Cihaz Olduğu İçin Ne Yapmam Gerekir Hocam Şahsen Biraz Acil Bir Durum Toplantıya Girmem Gerek Ve Birkaç Önemli Acil İsimde Var Aklıma İlk Siz Geldiniz Sorunu Sorabilecegim Yardımcı Olursanız Sevinirim. Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: Bilgisayarıma İnternet Gelmiyor (Vodafone)

Aşağıdaki ağ sıfırlama ve Cache temizleme yöntemini bir dener misiniz.

• @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemi aracını Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencerede taskkill /f /im explorer.exe komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Tüm masaüstü siyaha bürünecek korkmayın. Sonrasında yukarıdaki kod bloğundan @echo off ve exit hariç arasında olan kodları satır satır yazıp her satır sonrasında ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonrasında masaüstünü geri getirmek için explorer.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Kodları yazdığınız pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi X butonundan kapatın.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

1.) Hocam Hepsini Not Defterine Sizin Yazdığınız Gibi Alt Alta Yazıyoruz Enter ile degilmi ?!
2.) netsh int tcp set global autotuninglevel=normal tek bütün halde bir komut mu yoksa global den sonrası enterlanip bir alta mi yazilmis telefondan bakmaktayim ve telefonda alt alta görünüyor ekrana tam sigmadigi için ondan dolayı sormak istedim.
Teşekkürler.

Hocam bide sondaki * içindekiler nokta mi (.) virgül mu (,) (yanlış yapıp bişey bozmamak için soruyorum).

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Ekran-Al-nt-s.png

Yukarıdaki resim daha açıklayıcı olacaktır telefondan girişlerde.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

Hocam Atmış Olduğunuz Resimdeki Gibi Yazdım Boşluk da Dahil Olmak Üzere Aynen Sizin Bahsetmiş Olduğunuz Gibi Uzun Bir Dosya İşlemi Oldu CMD de Yaklaşık Yarım Dakika 1 Dakika Falan Sürüp Kapandı 1.Yontem İçin Fakat Hiçbir şey Değişmedi Herşey Yine Aynı Duruyor Şimdi 2. Yöntemi Denemeye Geçiyorum.

Hocam *,* kısmı virgül yada nokta koysak ne değişir acaba çünkü sanırım orası nokta ve ben yanlışlıkla virgül koydum da ondan dolayı sormak istedim. Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Sizin işinizi birinci yöntem çözmediyse 2. yöntem işe yaramayacaktır %99 ihtimalle ama deneyin tabi. Birde ağ sürücünüzün güncelliğini kontrol etmek gerek sonrasında işe yaramazsa.

Aygıt yöneticisi > Ağ bağdaştırıcıları > Aktif ağ aygıtınızın özellikleri > Ayrıntılar sekmesi > Özellik : Donanım kimlikleri seçimiyle alttaki girdi listesindeki en tepedeki girdiyi kopyalayıp burada işletim sistemi bilginiz ile paylaşın.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

Hocam peki yaptığım yanlış doğrultusunda bir sorun çıkar mı çünkü system32 ile ilgili işlemler gördüm . Yerine , yazınca ve yanlışlıkla explorer.exe demeden kapdim ve şuan nasıl çıkılacağını bilmiyorum PC kapasam direk sıkıntı olur mu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
necip5270392' Alıntı:
Hocam peki yaptığım yanlış doğrultusunda bir sorun çıkar mı çünkü system32 ile ilgili işlemler gördüm . Yerine , yazınca

Cache dosyaları yani program kalıntıları o 2. paragraf bölümü bir sorun yok doğru yazdıysanız.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

Hocam yanlış yazdım son kısımda nokta yazmışsınız sanırım del olan kısımların sonunda ben oralarda (ilk del kısmının sonunda ) nokta yerine virgül koydum bir anlık dalgınlık la  :(

Hocam Sanırım Yanlış Yazmışım Çünkü Baslatilrken Sorun Oluştu Diyor. :(

Hocam yanlış yazmamın sonucu olarak bundurumdayim nasıl kurtarabilirim sistemdeki dosyalarımı acaba en azından onları kurtarmak bana yeterli hocam duzeltilebilirse tabi daha iyi olur ama yapilamiyorsa kurtarmak yeterli hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Bu temizlik kodlarını yıllardır paylaşıyorum bir kişi şu sorunu yaşamadı. Nasıl yanlış yazmayı başardınız anlamadım.

Gelişmiş seçeneklerden Windows başlangıç onarma veya sistem geri yükleme yapabilirsiniz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

Başlangıç Onarma Onaramiyor Diyor Fakat Sistem Geri Yüklemeyi Deniyorum Şuan 21'inde  Radeon Software Güncellemesini Yapmıştım En Yakın Orası Var Umarım Olur.
Olmazsa Ne Yapmam Gerekiyor Hocam

Del kisimlarindaki sondaki *.* Yerde nokta yazmışsınız siz fakat ben anlık bir dalginlikla virgül yazdım hocam ondan dolayı böyle oldu umarım diğer arkadaşlar bu hatayı yapmaz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
necip5270392' Alıntı:
Başlangıç Onarma Onaramiyor Diyor Fakat Sistem Geri Yüklemeyi Deniyorum Şuan 21'inde  Radeon Software Güncellemesini Yapmıştım En Yakın Orası Var Umarım Olur.
Olmazsa Ne Yapmam Gerekiyor Hocam

Del kisimlarindaki sondaki *.* Yerde nokta yazmışsınız siz fakat ben anlık bir dalginlikla virgül yazdım hocam ondan dolayı böyle oldu umarım diğer arkadaşlar bu hatayı yapmaz.

Olmazsa yapacağınız şey format işlemi başlatmak ama disk ekranında hiçbir disk ayarına dokunmadan direkt C diskini seçip ilerlemek. Bu işlem eski Windows sürümünüzü C diskine Windows.old adında bir klasöre taşır ve yeniden Windows kurar. Siz eski sisteminizdeki tüm her şeye Windows.old klasöründen ulaşabilirsiniz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
26

Hocam bir süredir bu yükleme bu şekilde ama bunun bu şekilde kalma ihtimali var mı 

Hocam sistem geri yükleme başarıyla gerçekleşti ve internet de geri geldi fakat alien isolation 0x0000000... Write hatasının olduğu zamana geri döndüm onu da forumdaki konuyu tekrardan okuyarak düzeltirim yapacak bişey yok sonuca ulastiysam gerisi de hallolur sizi de gece gece rahatsızlık verdim kusura bakmayın. Yardımınız için teşekkürler. İyi akşamlar hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Çözüldüğüne sevindim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri