CS GO Oynarken Ekran Donuyor ve Açılmıyor

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Ekli dosyalar

• cs go baslatma secenekleri.png
    cs go baslatma secenekleri.png
    252.7 KB · Görüntüleme: 59
KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam sistemde ki tüm bileşenlerin driver veya firmware güncellemelerini yapmanız gerekiyor buna işlemcinizin chipseti de dahil manuel olarak hepsini tek tek kurmanız gerekiyor.
chipseti haricinde hepsini yaptim. chipsetinede bakayim. tesekkurler.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Dostum tüm driverları sorunsuz şekilde yüklediğinden emin ol işin ilginç tarafı RAM'lerin anakartın sitesinde yok desteklemiyor ama bu durumda sistemde bir sorun olması gerekir hiç açmaması gerekir ya da BSOD vermesi gerekir. MSI Afterburner ile detaylı bir fotoğraf atarsan yardımcı olabiliriz.
Bu sekilde bi bilgi ekrani geldi.

Ekli dosyalar

• afterburner .png
    afterburner .png
    285.6 KB · Görüntüleme: 50
KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam çağdaş hocamın dediklerini yapın çözülmezse eğer YT'de araştırarak oyun içi MSI Afterburner nasıl çalıştırılır videolardan bakın orada ki değerlerin fotoğrafını atın bize.
Ayrıca, ekran uyku moduna geçip açıldıktan sonra farklı bi kontrast’ta açılılıyor her seferinde. HDMI kablosunu çıkartıp geri taktığımda düzeliyor. Bu durum HDMI kablosu kaynaklı bir durum mu? Yada yapılması gereken bi ayar varmı?
Teşekkür ederim.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Ayrıca, ekran uyku moduna geçip açıldıktan sonra farklı bi kontrast’ta açılılıyor her seferinde. HDMI kablosunu çıkartıp geri taktığımda düzeliyor. Bu durum HDMI kablosu kaynaklı bir durum mu? Yada yapılması gereken bi ayar varmı?
Teşekkür ederim.
Kablo sorunu olabilir mesela bende de ekran kırmızıya bürünüyor çıkar tak düzeliyor.

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Teşekkür ederim.
Kalitesiz bir kablonuz varsa bu olası bir durum veya monitörde herhangi bir renk veya mod ayarlaması yaptınız mı?

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Monitörün kendi HDMI kablosunu kullanıyorum. Ekrandaki ayarlarıda resimde paylaştım. Bu ayarlar dışında ekranın ayarları ile ilgili bi değişiklik yapmadım.

Ekli dosyalar

• 991A2F31-5FE8-4020-8A18-C15D0954A114.jpeg
    991A2F31-5FE8-4020-8A18-C15D0954A114.jpeg
    5.7 MB · Görüntüleme: 21

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Monitörün kendi HDMI kablosunu kullanıyorum. Ekrandaki ayarlarıda resimde paylaştım. Bu ayarlar dışında ekranın ayarları ile ilgili bi değişiklik yapmadım.
Hdmi kablosu kullanmamaniz lazim display port kablosu var mi elinizde tedarik edin olmadi.

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Monitör FPS modunda ve Adaptive Sync açık bildiğim kadarıyla bu iki mod renk ayarları ile oynayabiliyor eski monitörüm de normal de çok parlak can alıcı renkleri gösterirken Adaptive Sync açtığım da otomatik her şey soluyordu ekran da buda bir etken olabilir. Tabi bir de monitör kaç Hz destekliyor ise DP kablosu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Monitör FPS modunda ve Adaptive Sync açık bildiğim kadarıyla bu iki mod renk ayarları ile oynayabiliyor eski monitörüm de normal de çok parlak can alıcı renkleri gösterirken Adaptive Sync açtığım da otomatik her şey soluyordu ekran da buda bir etken olabilir. Tabi bir de monitör kaç Hz destekliyor ise DP kablosu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.
Teşekkür ederim bilgi için.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kablo sorunu olabilir mesela bende de ekran kırmızıya bürünüyor çıkar tak düzeliyor.
Merhabalar tekrar,

Dediginiz gibi monitorun ve oyunun ayarlarini 1080p olcak sekilde ayarladim ama ekran donmasi ayni sekilde devam ediyor.
Baslatma seceneklerini de degistirdim donma gitmiyor bi turlu. Kablo kaynakli olabilir mi bu sorun?

Mahesvara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Merhabalar tekrar,

Dediginiz gibi monitorun ve oyunun ayarlarini 1080p olcak sekilde ayarladim ama ekran donmasi ayni sekilde devam ediyor.
Baslatma seceneklerini de degistirdim donma gitmiyor bi turlu. Kablo kaynakli olabilir mi bu sorun?
Başlatma seçeneklerine -freq 144 komutunu ekleyip aynı zamanda display port ile kullanmanız mümkün mü? Bir de o şekilde deneyin.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Başlatma seçeneklerine -freq 144 komutunu ekleyip aynı zamanda display port ile kullanmanız mümkün mü? Bir de o şekilde deneyin.
display port kablosunu taktim bugun ve baslatma seceneklerini de degistirdim ve suan da yine ayni sorun. gta vb. oyunlarda yasamiyorum bu sorunu sadece CS GO da ekran kaliyor oylece

Mahesvara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
display port kablosunu taktim bugun ve baslatma seceneklerini de degistirdim ve suan da yine ayni sorun. gta vb. oyunlarda yasamiyorum bu sorunu sadece CS GO da ekran kaliyor oylece
\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo.exe 'ye sağ tıklayıp özellikler - uyumluluk başlığının altında uyumluluk modu ve yönetici olarak çalıştır seçeneklerinde tik var mı? Eğer varsa kaldırabilir misiniz?

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo.exe 'ye sağ tıklayıp özellikler - uyumluluk başlığının altında uyumluluk modu ve yönetici olarak çalıştır seçeneklerinde tik var mı? Eğer varsa kaldırabilir misiniz?
son dediginiz nasil nereden yapicagimi bulamadim. aciklayabilirseniz sevinirim. ayriyetten sistemin ram'ini degistirdim cunku bi kac kez de mavi ekran sorunu vermisti ve ben yanlislikla Amazon'dan renewed bi ram almisim. gelince fark ettim. suan corsair vengeance rgb pro 16gb 4000mhz ram var sistem de
Bios'u tekrar guncelledim ama Sorun hala devam ediyor oyun ya kapaniyor hic bi hata vermeden yada daha once oldugu gibi oyunda ekran kaliyor donuk bi sekilde ve arkadan sesler gelmeye devam ediyor.
Ben ilk defa pc topladim yapmam gereken herseyi yaptim ama bi turlu oyun'dan atma cozulmedi cozulmedi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri