CS GO Oynarken Ekran Donuyor ve Açılmıyor

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar.

Dostlar yeni bi pc topladım
Bilgileri,

İntel İ7 11700kf
Asus Nvdia GeForce RTX 3060 ti
Asus Rog strix z590-E anakart
Xlr gaming (8x2) 16 gb ram 4600 mhz
Asus Rog strix 750w 80 gold plus güç ünitesi
Corsair iCUE Hi150, 360mm sıvı soğutucu
WD_BLACK 1TB SN850x SSD

Sistem bu şekilde ve windosw 11 home lisanslı sürümü yüklü.

Dostlar pc’de CS GO oynarken ekran donup kalıyor ve hiç bir şekilde oyun ekranı geri gelmiyor ama arkadan sesler herşey geliyor..
(Oyun dışında bi donma yaşamadım henüz)

Alt Tab yaparak bilgisayırın masa üstüne dönebiliyorum yada görev yöneticisinden oyunu kapatıp tekrat başlatabiliyorum ama, başlattığım da 30dk 1saat sonra yine aynısı oluyor.

İşlemcinin sıcaklığını, ekran kartını, soğutucuyu herşeyi kontrol ettim ama sorunu çözemiyorum. Ekran donmaya devam ediyor.

Ne yapılması gerektiğini bilen yada aynı sıkıntıyı yaşamış çözmüş olan varsa lütfen paylaşırmısınız?

Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar.

Dostlar yeni bi pc topladım
Bilgileri,

İntel İ7 11700kf
Asus Nvdia GeForce RTX 3060 ti
Asus Rog strix z590-E anakart
Xlr gaming (8x2) 16 gb ram 4600 mhz
Asus Rog strix 750w 80 gold plus güç ünitesi
Corsair iCUE Hi150, 360mm sıvı soğutucu
WD_BLACK 1TB SN850x SSD

Sistem bu şekilde ve windosw 11 home lisanslı sürümü yüklü.

Dostlar pc’de CS GO oynarken ekran donup kalıyor ve hiç bir şekilde oyun ekranı geri gelmiyor ama arkadan sesler herşey geliyor..
(Oyun dışında bi donma yaşamadım henüz)

Alt Tab yaparak bilgisayırın masa üstüne dönebiliyorum yada görev yöneticisinden oyunu kapatıp tekrat başlatabiliyorum ama, başlattığım da 30dk 1saat sonra yine aynısı oluyor.

İşlemcinin sıcaklığını, ekran kartını, soğutucuyu herşeyi kontrol ettim ama sorunu çözemiyorum. Ekran donmaya devam ediyor.

Ne yapılması gerektiğini bilen yada aynı sıkıntıyı yaşamış çözmüş olan varsa lütfen paylaşırmısınız?

Şimdiden teşekkürler.
Tahminimce windows 11 den dolayı olabilir.Başka oyunlarda oluyor mu?Cs-Go dosyalarını steam üzerinden doğrulatmak yararlı olabilir.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Oyun içinde kullanımlara farklı programlar ile (Afterburner) bakıyorsanız benim bildiğim oyun farklı programları desteklemiyor o yüzden donuyor.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Masaüstü çözünürlüğün ile oyun çözünürlüğün aynımı ?
Dirverlar güncel mi ?
Evet, çözünürlük aya aynı.

Ayrıca monitör

LG 27GL83A-B 27 Inch Ultragear QHD IPS 1ms NVIDIA G-SYNC Compatible Gaming Monitor, Black​

Oyun içi ayarlarıda 2k(QHD) yapıyorum

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Dostum tüm driverları sorunsuz şekilde yüklediğinden emin ol işin ilginç tarafı RAM'lerin anakartın sitesinde yok desteklemiyor ama bu durumda sistemde bir sorun olması gerekir hiç açmaması gerekir ya da BSOD vermesi gerekir. MSI Afterburner ile detaylı bir fotoğraf atarsan yardımcı olabiliriz.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Dostum tüm driverları sorunsuz şekilde yüklediğinden emin ol işin ilginç tarafı RAM'lerin anakartın sitesinde yok desteklemiyor ama bu durumda sistemde bir sorun olması gerekir hiç açmaması gerekir ya da BSOD vermesi gerekir. MSI Afterburner ile detaylı bir fotoğraf atarsan yardımcı olabiliriz.
Hocam anakart sitesinde yazan ramler direkt firmayla işbirliği içerisinde olan ve ona optimize olan ramler diye biliyorum yoksa her ram çalışır sitede yok diye çalışmama durumu olmaz.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Oyun içinde kullanımlara farklı programlar ile (Afterburner) bakıyorsanız benim bildiğim oyun farklı programları desteklemiyor o yüzden donuyor.
Şuan da hiç bi program kullanmıyorum. Sadece rgb led programlar ve soğutucu programı dışında hiç bi program yüklü değil.

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Hocam anakart sitesinde yazan ramler direkt firmayla işbirliği içerisinde olan ve ona optimize olan ramler diye biliyorum yoksa her ram çalışır sitede yok diye çalışmama durumu olmaz.
Hocam o durum öyle işlemiyor maalesef daha önce ki sattığım sistemimde de bu tarz bir hata olmuştu ve RAM kaynaklı olmuştu ihtimalleri değerlendiriyorum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Şuan da hiç bi program kullanmıyorum. Sadece rgb led programlar ve soğutucu programı dışında hiç bi program yüklü değil.
CSGO İçinde farklı programlar genelde çalışmıyor bazen de oyunun hata vermesine neden olabiliyor o yüzden sormuştum. Herhangi bir şey bile bu durumu yapabilir.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bi yapmaya çalışıyım paylaşıyım yapabilirsem.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
CSGO İçinde farklı programlar genelde çalışmıyor bazen de oyunun hata vermesine neden olabiliyor o yüzden sormuştum. Herhangi bir şey bile bu durumu yapabilir.
Teşekkürler cevabınız için.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Anladım ama sistem 2k’da kolay kaldırabilcek bir sistem diye biliyorum.
Hocam önemli olan sistemin kaldırması değil csgo 2k için fazla bir çözünürlük genelde 4:3 oynuyorlar adamlar daha geniş oluyor zaten oyunda en düşük ayarlar en iyi ayarlar böyle bir mekanizması var oyunu 2016 dan beri oynuyorum hep böyleydi.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Tüm driverlardan kastınız ne acaba.
Ben sadece ekran kartının güncellemesini, windows kendi güncellemelerini, anakartın güncellemesini, Bios güncellemesini yaptım.

KS

Whaness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam önemli olan sistemin kaldırması değil csgo 2k için fazla bir çözünürlük genelde 4:3 oynuyorlar adamlar daha geniş oluyor zaten oyunda en düşük ayarlar en iyi ayarlar böyle bir mekanizması var oyunu 2016 dan beri oynuyorum hep böyleydi.
Teşekkür ederim. Çözünürlüğü düşürüp deneyeyim tekrar.

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Tüm driverlardan kastınız ne acaba.
Ben sadece ekran kartının güncellemesini, windows kendi güncellemelerini, anakartın güncellemesini, Bios güncellemesini yaptım.
Hocam sistemde ki tüm bileşenlerin driver veya firmware güncellemelerini yapmanız gerekiyor buna işlemcinizin chipseti de dahil manuel olarak hepsini tek tek kurmanız gerekiyor.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
CSGO başlatma seçenekleri dener misiniz ;
-novid -high -nojoy +cl_forcepreload 1 +r_drawparticles 0 -lv -nod3d9ex1 -tickrate 128

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri